Organic• 08 июня 2024

За яких умов можна взагалі не відвідувати мовні курси в Німеччині.

Я маю знайому, яка тривалий час живе у Німеччині (ще до початку війни жила там). Коли розпочалась війна вона перевезла усіх своїх близьких родичів у цю країну. В тому числі свою сестру (їй 30 років).
Так от, нещодавно спілкувались зі знайомою, я цікавилась, як її родичі за ці два роки вивчили мову (на якому рівні), чи десь працюють і таке інше.
Вона каже, що сестра її взагалі на курси не ходила і мову досі не знає. Спілкується лише із земляками, вивчила декілька стандартних висловів для походу в магазин і тд. Не працює, живе не допомозі.
Цікаво, як таке можливо? Безліч моїх знайомих буквально з перших місяців перебування в Німеччині починали ходити на курси, так як їх посилав Джоб центр і це було умовою для виплати допомоги.
Обнимашкина• 08 июня 2024
В каждом городе по разному .Многие знакомые два года не ходили на курсы ,была очередь .Вот только пошли .Кто то год ждал курсов .
автор Organic • 08 июня 2024
Ответ дляОбнимашкина
Теж таке знаю. В нас була група українців, які між собою спілкувались, поки жили в готелі. Так от хто погодився йти на курси від Джоб центру - пішли буквально через тиждень після терміну Джоб центру (наприклад, їх визвали на бесіду 5 числа, а вже 10 призначили дату курсів). Ще й курси по пʼяти годин на день пʼять разів на тиждень без перерв (лише на свята), підряд навчатись девʼять місяців 🤯
А ми з родичами обрали курси гарної мовної школи. Нам встановили початок навчання аж у жовтні і то чомусь лише один місяць (модуль). Потім буде перерва і новий модуль ?
Тут хоч є дати, а у випадку із сестрою знайомої вона навіть не записувалась на курси і її Джоб
Центр не смикає стільки часу.
Знаю також іншу жінку. Вона всі два роки ходить на курси і на роботу не посилають.
А когось вже через пів року смикають, щоб виходили працювати
Гл. Амурная• 08 июня 2024
Ну так ей это не надо, денег хватает...не хочет и не учит
автор Organic • 08 июня 2024
Ответ дляГл. Амурная
Джоб центр зазвичай таке не приймає… або вчишся і отримуєш виплати, або йдеш на вільні хліба. Можливо в кожній землі свої правила
Обнимашкина• 08 июня 2024
Ответ дляOrganic
Центр не смикає стільки часу.
Да, у всех по разному .Знаю многие с 22 года живут в соц.квартирах и не ходят на курсы и их не выгоняют .Хотя жилье рассчитано на 2 года .И лечат и пособие платят .Я в это не верила и все думала вот вот отменят и на работу всех погонят .Для меня все это как то странно .Лечат бесплатно наших ,операции дорогие ,жилье и коммуналка .Раньше слышала немцы очень экономят воду и тепло.А тут такая щедрость .Но я рада за наших людей,что им помогают и дают так много времени на адаптацию .
Гл. Амурная• 08 июня 2024
Ответ дляOrganic
А..ну тогда не знаю
Обнимашкина• 08 июня 2024
Ответ дляOrganic
Наверное потому ,что большой наплыв беженцев и они не справляются .Не успевают ..Говорили ещё будет обмен данным по картам счетам ,но так и нет его.Многие получают доходы на карты ,а Германия этого не видит .Люди приезжали и говорили карт нет .
Птица секретарь• 08 июня 2024
Я не ходжу , живу за свій рахунок , допомогу не отримую мене ніхто не чіпає , нагадують про податки , і страхування тільки ))
Підмітайло• 08 июня 2024
Подруга ходит, вернее ездит каждый день в город из села, сейчас уже В2
Колдунья-вещунья• 08 июня 2024
Ответ дляOrganic
Це якщо є курси в наявності.
Я на півночі Німеччині. На курси потрапила в вересні 2022 року, бо дуже хотіла. А є люди, які просто встали на чергу і чекають. З 2022 року.
Ось їх черга вже підійшла: в вересні 2024 року попадуть на курси.
І у нас Джобцентр нікого нікуди не гоне.
Регіон депресивний. Велика кількість безробіття і серед німців. Тихо всім платять допомогу.
Завжди з рушником• 26 июня 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
Це якщо є курси в наявності.
а яка земля?
я в Баден-Вюртемберг, але мені всюди депресивно.
і теж курсів ще не було.
Колдунья-вещунья• 26 июня 2024
Ответ дляЗавжди з рушником
а яка земля?
і теж курсів ще не було.
Макленбург-Передня Померанія.
Балтійське узбережжя. Заповідна зона.
Тут промисловості немає взагалі.
Але і туризм не розвинений. Єдине - це дуже багато будинків для літніх людей.
Так що з роботою і у німців пагано.
Завжди з рушником• 26 июня 2024
Ответ дляКолдунья-вещунья
Макленбург-Передня Померанія.
Балтійське узбережжя. Заповідна зона.
Тут промисловості немає взагалі.
Так що з роботою і у німців пагано.
Дякую за відповідь!
Та тут теж не добре, якщо на ярмарки вакансій німці натовпом приходять.