Безпорадна Кроко• 22 июня 2024
Чому мудрі люди не мають практичного розуму?
А розумні - зазвичай скептичні і позбавлені емпатії? Мабуть, є виключення, про які я не знаю, тому так узагальнюю. Це суто зі спостережень.
Питання до тих, хто про це замислювався.
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Мудрість, це розуміння. Мудрі люди розуміють, що всі істоти різні і приймають їх такими, якими вони є. Це якщо коротко.
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Ответ дляviter33
Тому що ’мудрі’ весь свій розум концентрують на вирішення якогось одного питання, досягаючи в цьому неабияких висот
І не мають часу/бажання на вирішення звичайних житейських питань
Це ’розумні’. ’Мудрі’ не концентруються на одному питанні, вони намагаються осягнути все.
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Ответ дляПовітруля
По ярких критеріях ви відділяєте мудрих від розумних?
Окремим коментарем відповіла трохи нижче.
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Ответ дляПліснявілий сир
Що саме для вас ’мудрі’?
Окремим коментарем відповіла трохи нижче
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Ответ дляviter33
Тоді я пас
Дайте спершу чітке визначення мудрих та розумних і відмінності між ними
Окремим коментарем відповіла трохи вище.
Мочалкин блюз• 22 июня 2024
Про умных согласна. Мудрецов не встречала, сложно сказать, что у них в голове
Ответ дляБезпорадна Кроко
Під це визначення ’мудрих’ непогано підходять алкаші на лавці)))
Або численні місцеві дописувачі - спеціалісти - вірусологи, воєначальники,специ з проблем США та Афганістану, вболівальники, автомайстри,... І це все одна людина)))
Головний кошак• 22 июня 2024
Я встречала достаточно людей, которых считаю мудрыми. У них получилось создать свою жизнь счастливой, в достатке, с любовью, уважением, они имеют ту жизнь о которой мечтали. Каждый из них обладает хорошо развитым практическим интеллектом.
Почему Вы думаете, что у мудрых нет практического интеллекта?
графиняВишенка• 22 июня 2024
У умных людей рациональное начало преобладает над эмоциональным. Для кого-то эмоции призыв к действию, захватывающий все их существо, для кого-то - не более чем индикаторы, сигнальная система и повод поразмышлять над тем, о чем они сигнализируют. Умные подвергают анализу все что видят и стремятся к целостной картине мира, где все обоснованно и понятно. Вероятно, потому и производят впечатление таких вот ’сухарей’.
И надо сказать, часто не просто производят, а реально такими и являются - части интеллекта, отвечающие за анализ, логику, у них развиты в ущерб социальному и эмоциональному интеллекту.
Гармоничное развитие этих частей в человеке, без перекоса в ту или иную сторону - большая редкость, на самом деле.
А мудрые, это кухонные философы, знающие все обо всем, и как правильно жить, но сами живущие в полной, простите, жопе? Ну тут наверное какие-то психологические проблемы, ведь не интеллектом единым жив человек. Я знаю таких, это довольно несчастные люди, к сожалению.
Барвіночка• 22 июня 2024
Що для вас мудрі люди? А що практичний розум?
Якщо практичним розумом ви називаєте вміння когось облапошити, розвести лоха, збагатитися за рахунок наївних і простуватих людей, то да, цього у мудрих людей думаю немає. Для мене мудрі люди це ті, хто знає ціну всьому справжньому в житті, і не розмінює це на матеріальні блага. Тут можливо є відсутність практичності, але я думаю ви мали на увазі банальний прагматизм.
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Ответ дляГоловний кошак
Бо не зустрічала таких. Саме тому й узагальнила.
Головний кошак• 22 июня 2024
Ответ дляБезпорадна Кроко
Значит у нас разный опыт. Или просто разные понятия о мудрости и практичности.
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Ответ дляграфиняВишенка
Маю обдумати Вашу відповідь. Поки що не можу ні погодитись, ні заперечити. Дякую!
Безпорадна Кроко
• 22 июня 2024
Ответ дляБарвіночка
Ні, я мала на увазі те ж саме, що й Ви. ’Розвести лоха’, це не ознака практичного розуму.