Файно Замало• 24 августа 2024
Які ще платежі при купівлі квартири?
Вітаю, питання по суті в назві теми.
Вперше купуємо житло, вторинний ринок. Розумію що до вартості квартири додаються ще послуги нотаріуса, (можливо ще агенства).
І є ще начебто якийсь податок, на словах чула що близько 1-1,5т долл, але в інтернеті не знайшла нічого з цього приводу, може погано шукала
Не розумію він вираховується від вартості самої нерухомості, чи від квадратури
Якщо хтось нещодавно купував нерухомість, або просто тямить в цьому буду вдячна за ваш досвід
Гладиолус• 24 августа 2024
Ответ дляНаверняка
Мені казали 1% в ПФ від оцінки в гривнях і все. Я шукаю купити.
Еще нотариусу за оформление
Бавовнятко• 24 августа 2024
Ответ дляМальовнича даль
1%
И +5% если продажа до 3 лет
5% це продавець платить.
Мальовнича даль• 24 августа 2024
Ответ дляБавовнятко
5% це продавець платить.
Какая разница я если это в цену заложено (или не заложено и вам про это скажут на просмотре /заключении договора про задаток)
Бавовнятко• 24 августа 2024
Ответ дляМальовнича даль
Автор питає, які платежі у покупця. Покупать платит 1% в пф та 1/2 частину послуг нотаріуса. Це все.
Мальовнича даль• 24 августа 2024
Ответ дляБавовнятко
По факту ещё 5% риэлтору.
И, возможно, 5% налога на продажу.
Зачем вы со мной спорите. Я указала что это ’возможно’ ну и лучше сразу всю сумму иметь ввиду
И, возможно, 5% налога на продажу.
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляМальовнича даль
По факту ещё 5% риэлтору.
И, возможно, 5% налога на продажу.
А покупець хіба щось продає? Щоб платити податок з продажу
Мальовнича даль• 24 августа 2024
Ответ дляПрипоРошенная
Мне неинтересно вам отвечать.
На практике все платит покупатель. И к сумме указанной в объявлении могут быть платежи описанные выше.
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляМальовнича даль
Мне неинтересно вам отвечать.
На какой практике, вы риэлтор?
Мальовнича даль• 24 августа 2024
Ответ дляПрипоРошенная
На какой практике, вы риэлтор?
Я квартиры покупала
Предлагаю на этом закончить, мне этот спор неинтересен
Файно Замало
• 24 августа 2024
Ответ дляМальовнича даль
По факту ещё 5% риэлтору.
И, возможно, 5% налога на продажу.
Дякую, я про це і питала, так, напевно нам саме ці 5% і мали на увазі знайомі коли розказували, знайшла сусідню тему і там саме так і пишуть що 5% від продажу як повезе\як домовитесь
Є просто гарний варіант без посередника
В оголошенні власник пише шо право власності більше 5ти років, це означає що може не бути цих 5ти відсотків? Вибачте за сумбурність
Є просто гарний варіант без посередника
Мальовнича даль• 24 августа 2024
Ответ дляФайно Замало
Є просто гарний варіант без посередника
Нет, 5%, только за менее 3 лет в собственности.
Мальовнича даль• 24 августа 2024
Ответ дляflekder
ещё если это не первая продажа в течение года
Да, спасибо
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляМальовнича даль
Я квартиры покупала
а, ну да...
#якупилапятнадцатьквартир
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляФайно Замало
Є просто гарний варіант без посередника
ви маєте розуміння, що таке податок на дохід? і що таке, власне, дохід
Файно Замало
• 24 августа 2024
Ответ дляflekder
Дякую, думаю це можна буде уточнити у продавця вже
Посудомойка• 24 августа 2024
Я при покупке платила услуги риэлтора, в нашем городе тогда это полностью ложилось на покупателя и услуги нотариуса + % в пенсионный. Короче, все платежи были на покупателе. Недавно была у нотариуса, сказал, что с 1 го сентября будет еще 1% военного сбора по государственной оценке, а они сейчас очень завышают стоимость. Мне однушку в панельке неделю назад оценили в 1 500 000 млн. в обычном областном центре.
Файно Замало
• 24 августа 2024
Ответ дляПрипоРошенная
Розумію на що ви натякаєте)) Але я і не претендую, я дійсно мало що розумію в цій темі
Више пишуть що 5% від продажу платить продавець якщо менше 3х років право власності, тож я можу припустити, якщо у власника квартира більше п´яти років він звільняється від оплати цього податку, відповідно від цього вартість оформлення не збільшиться і знову ж таки як писали вище мені потрібно оплатити тільки нотаріуса та 1%
п.с. як я прочитала на перший продаж за рік також не накладається податок, а вже подальші продажі 5 і відповідно 18%
Файно Замало
• 24 августа 2024
Ответ дляПосудомойка
Дякую що попередили, буду мати на увазі
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляФайно Замало
податок - це не ’оформлення’
це фінансове зобов´язання фізичної особи перед державою, яке виникає з отримання нею доходу. відповідно, збір до ПФ, що є непрямим податком, що його сплачує покупець, теж не є ’оформленням’.
Файно Замало
• 24 августа 2024
Дівчата всім велике дякую хто відписався, дійсно внесли мені ясність в цій справі, тепер розумію на що розраховувати
Файно Замало
• 24 августа 2024
Ответ дляПрипоРошенная
податок - це не ’оформлення’
Так, ви праві, я просто все узагальнюю для спрощення сприйняття, мені важливо тільки скільки по факту мати грошей і до чого бути готовою, а як це назвати і що до чого відноситься це вже другорядне
Дівчата що відписались вище цілком зрозуміли що я мала на увазі, не дивлячись на мою необізнаність
Дякую що приділили увагу, не знаю чи є сенс розвивати цю тему
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляФайно Замало
це не другорядне
це й є основне
і це треба розуміти, щоб не переплачувати і не брати на себе обов´язки інших осіб.
але я бачу, що коли дійсно хочеш пояснити це людині, щоб цього не сталося - їй це не потрібно.
це й є основне
Файно Замало
• 24 августа 2024
Ответ дляПрипоРошенная
це не другорядне
це й є основне
Тепер розумію що ви маєте на увазі, дійсно, платити цей податок це пряме забов´язання продавця за отриманий ним дохід але особисто чула як мінімум два випадки знайомих де ця сумма накладалась на покупця
Тож розумію що мене це також може не оминути, і грубо кажучи якщо я відмовлюсь продавець знайде того хто згоден заплатити і цю суму також, а я залишусь без підходящого варіанту яких і так небагато в моїй місцевості, тобто можна сказати я як заручник цієї неправомірної ситуації
Вибачте, з контингентом порадниці спочатку прийняла ваші слова вштики, не хотіла образити
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляФайно Замало
ну це не ситуація неправомірна, а хитрозроблені власники, що намагаються покласти відповідальність за свої зобов´язання на інших людей. на рахунок того, що продавець знайде того, хто згоден заплатити - тут зараз навпаки, бо попит на ринку нерухомості значно зменшився.
я б дивилась на цю ситуацію таким чином, що як вартість конкретного об´єкта нерухомості з урахуванням податку не перевищує середню ринкову, то в принципі, яка тут різниця, за що ви сплачуєте. а якщо власник ’накидає’ на ринкову вартість зверху суму свого податку, то хай чекає дурнів. та й взагалі частка нерухомості, яка у власності менше трьох років, на ринку досить мізерна. додаючі момент, що з придбанням такої нерухомості (окрім новобудови) треба бути вдесятеро обережнішими. бо це може бути спірний спадок, перепродаж нерухомості з темною юридичною історією і таке інше.
Файно Замало
• 24 августа 2024
Ответ дляПрипоРошенная
Дякую вам що все роз`яснили, і можна сказати розклали по поличках цю купу інфи
Посилаю вам промінчики добра
ПрипоРошенная• 24 августа 2024
Ответ дляФайно Замало
Посилаю вам промінчики добра
будь ласка