Кудлата хмаринка• 24 августа 2024
Чи вважаєте деруни традиційною стравою на Свят вечір?
Результат:
вже голосів:
66 (94.29%)
ні
4 (5.71%)
так
Будьте так ласкаві• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
бо мова не про Різдво
а про Святвечір
у когось традиційна, у когось ні
проте говорити, що деруни ’українська традиційна страва до Святвечора’ - є спотвернням реальності.
Якщо я на святвечір їм пампушки з варенням рожі, я тим не менше чудово розумію, що це регіональна особливість і ці пампушки з рожою не є традиційною українською стравою
А тим паче я не поливаю їх лимонним курдом і не прирашаю марципаном, розповідаючи про українські традиції - бо це геть уже не українське
а про Святвечір
у когось традиційна, у когось ні
Я теж живу на Галичині і все своє життя їм пампухи саме пампухи, а не пампушки з перетертою рожею і макові перекладенці на святвечір. А моя друга бабуся з Житомирщини готувала пиріжки з горохом, страву свого регіону. В Закарпатті в чоловіка готують зовсім інші страви на святвечір. І всі ці страви, є українськими і це нормально
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
бо мова не про Різдво
а про Святвечір
у когось традиційна, у когось ні
а про Святвечір
у когось традиційна, у когось ні
Так з ваших слів ів вони і не казали, що традиційно українці поливають їх курдом. Вони запропонували спробувати їх по іншому.
Далі - у нас Різдво і Святвечір - це синонім, бо святвечір це прям основа всього Різдва.
І на останок - зрозумійте, кухня (я маю на увазі страви) не може не змінюватись, бо нам стає доступним те, чого не було доступно раніше. Борщ колись був без картоплі. Бо її не вирощували. І вареники були без картоплі.
Нема у нас такого, щоб щось готували у всіх регіонах однаково - куття також є з рису. То що, у нас нема нічого традиційного?
Міс Всесвіт• 24 августа 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
А яка риба традиционные украинские блюда на свят вечер?)
Я серйозно. В мене син і чоловік тільки лососеві їдять
традиционные - это те что ловят в Украине в этой местности, а не те, что привозят и готовят.
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Тому що мова про традиційну їжу
Тому що навалити на той нещасний дерун сметани, лосося, тушкованих грибів та ікри (одночасно) - це не про традиції і не про Україну
Так, чекайте. З ваших слів, вони запропонували спробувати по новому. Дерун - традиційний. Спосіб подачі - сучасний. Да, так роблять і це нормально
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
у деяких. Я можу з цим погодитися. У деяких регіонах, у деяких сім´ях
Але це не українська традиційна страва на Святвечір, яку готують до Дня незалежності з ікрою та лососем
Це суцільна мішанина та спотверння культурного образу
Таке враження, що ви як доказ свого обурення все більше і більше перекручуєте подану вами раніше інформацію - я з ваших попередніх повідомлень, я зрозуміла, що до Дня Незалежності України певні українці розповідали про наші страви. В тому числі - і про деруни де сказали що їх традиційно готують на різдво, подають зі сметаною і грибами, але вирішили додати новизни і подали зі сметаною і лососем. В цьому усьому нема протирічь чи мішанини. Типу - є і було отак, але можна і отак.
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Але ні одна з них не є традиційною для України. Тобто загальноприйнятою. Регіональні особливості не можна подавати як загальнонаціональну річ
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Є. Але деруни до складу традиційних та або ж загальновідомих страв до Свят вечора не належать. Що підтверджено опитуванням.
Окрім того ми не говоримо зараз про переосмислення традицій. Мова йшла саме про традиції. А точніше їх спотворення
Будьте так ласкаві• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Вони ВСІ є традиційними стравами українців для святкування того чи іншого свята, зокрема Різдва.
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Я нічого не перекручую. Я обурена. Це так. Обурена профанацією української культури
До дня Незалежності певні українці розповідали про одну страву. Яку традиційно українці, з їх слів, готують на Святвечір. Готували її і подавали з сметаною, червоною та чорною ікрою (відкрили лише червону), сметаною, грибами та лососем. Одночасно.
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Яке опитування? 60 людей на мамському форумі? Ви серйозно? Ну загугліть ’деруни різдво’ і подивіться кількість результатів.
Так і я не писала про переосмислення традицій... Важко з вами - ви навіть мої слова перекручуєте.
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Це регіональні традиції. Які до загальноприйнятих норм та уявлень стосунку не мають. Та спотворюють культурний образ
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Вони казали, що деруни ми традиційно їмо з ікрою?
Будьте так ласкаві• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Це українській традиції.
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Ви теж вже не раз перекрутили.
Ще раз. Я розрізняю Різдво і Святвечір. Ви ні.
Це різні дні, з різними традиціями. І жодна з них на загальнонац рівні дерунів не включає.
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Та нема загально прийнятих. Традиційна куття - вона з пшениці чи рису? Солона чи солодка? З маком і медом чи без? Риба має бути річкова чи морська?
Єдина людина, яка зараз спотворює - це ви. Бо кажете, що має бути отак і ніяк інакше. Але Україна - це не про це. ми всі українці, але ми живем в різних регіонах з різними промисловостями і можливостями, з різними традиціями і рецептами. Це звиздець...
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Ви теж вже не раз перекрутили.
Різниця в тому, що я вам не розказую, що ваші традиції - це не Українські
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Буду мати натхнення, переслухаю.
Вони розповідали про традиційну страву і пропонували фюжн. З якою метою і до чого це було (фюжн) я не зрозуміла. Проте настільки цим захопилися, що забули про традиційну подачу, а коли згадали, то почали накладати це все на дерун з рибою та ікрою.
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Я їх і сама такими не вважаю. У цьому й відмінність. Я не розповідаю по телебаченню про свої сімейні традиції, називаючи їх українськими.
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Кутя є кутя. В такому регіоні так, в іншому сяк. Я узагалі куті не їм. Тому я б наприклад розповідала про Святвечір без куті. Навряд чи українцям б це сподобалося.
Про це й мова, що є загальноприйняті культурні образи та символи. Перекручування та спотворення їх веде до руйнування культурної ідентичності, в подібні передачі несуть деструктивний зміст
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
То хто вам винен що ви не можете хоча б вивчити питання, що є традиційним, а що ні. Вони прийшли на телебачення, ви прийшли на форум і доказуєте шо регіональні традиції України не є українським.
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Я чудово усе вивчила. Мені б й на думку не спало у переддень Незалежності готувати деруни бо це традиційна страва до Святвечора.
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Так то ви їх не їсте, а не те що її не готують.
Яку вашу культурна ідентичність спотворили ? Деруни назвали традиційною стравою на свчтвечір?
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Ой вей. Тобто, уявімо ситуацію - у мене є колеги іноземці (вони в мене реально є, ситуація уявна про інше. Я, напередодні Дня Незалежності готую вареники, пригощаю ними колег, і при цьому, розповідаючи що вареники традиційно готують на різдво. І шо, я цим самим спотворюю вашу культурну ідентичність?
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Ви та дівчина, що у цій темі Різдво з Святвечорем плутає?
Так, ви та сама. Я б здивувалася, звісно, якби почула. Але знаючи вас і ваші уявлення про цикл зимових свят, не вважала б це чимось обурливим. Якби ви почали про це говорити на мільйонну аудиторію, я б теж була незадоволена. Кожен має бути на своєму місці.
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Де я плутаю? Я прямо пояснила , що у нас - це синонім, тому що святвечір - це основа Різдва. Тому будь ласка, або надайте мені мою цитату, де я, говорячи про Різдво мала на увазі святвечір, або де я кажу, що переплутала.
Ви незадоволені що деруни змішали з ікрою, так що мабуть незадоволеність - ваша стихія
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
А знаєте, не варто. Оце я зараз, в День Незалежності України готую штолен - традиційна німецька різдвяна випічка, варіант з марципаном і без горіхів. І цукати в мене куплені. І знаєте, може десь там якась фрау і обуриться бо я ’’спотворюю її культурну ідентичність’’. Але від цього, ні мені, ні штолену якось не жарко, не холодно - мені буде смачно, штолен все одно залишиться різдвяною випічкою. )))
Міс Всесвіт• 25 августа 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
сметану на свят вечер нельзя.
Поэтому я удивилась, что люди этого не знают.
Будьте так ласкаві• 25 августа 2024
Ответ дляМіс Всесвіт
сметану на свят вечер нельзя.
Якщо домашня, то може і так.
Міс Всесвіт• 25 августа 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Якщо домашня, то може і так.
Любую сметану и молочное на свят вечер нельзя)