Кудлата хмаринка• 24 августа 2024
Чи вважаєте деруни традиційною стравою на Свят вечір?
Результат:
вже голосів:
66 (94.29%)
ні
4 (5.71%)
так
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляпані Солоха
Деруни їдять зі сетаною, а сметана не пісна страва.
Я вам відкрию секрет - голубці також готують з м´ясом і їдять зі сметаною. Але для святої вечері вони готуються і їдяться по іншому.
Я-ваш шанс• 24 августа 2024
Ответ дляСорока-ворона
А у нас всегда была шуба. Бабушка верующая была, пост держала. Шуба всегда была на святвечір
Так шуба не пісна була
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляНаучительница
Без сметани не їдять взагалі дерунів? Я за 40 років жодного разу не їла їх зі сметаною.
Угу, я також здивувалася, типу нема сметани - нема дерунів
Печенюшка• 24 августа 2024
Ответ дляПапина дочка
А вареники можно считать традиционным блюдом на рождество?
А узвар?
Так
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
У нас деруни ніколи не готувалися на Святвечір
Я розумію, що це пісна страва і її могли десь готувати. Але подавалося, як традиційна українська страва до Святвечора.
Якщо вам цікаво пропонували подавати з червоною ікрою і лососем. Хоча згадали й за сметану та підливу з грибів.
Але порекомендували ’фюжн’, наклали на дерун сметани, лосося ікри та грибів і так їли.
Мені інколи стає соромно, коли я таке бачу.
Зачепило.
Сорока-ворона• 24 августа 2024
Ответ дляЯ-ваш шанс
Так шуба не пісна була
Ага, спросила у мамы, она сказала, что я дурне. Это нам шубу бабушка делала, себе селёдку просто.
Но говорит, что да, есть рецепт постной шубы.
пані Солоха• 24 августа 2024
Ответ дляНаучительница
В нас прийнято до дерунів подавати сметану, або грибну підливку з сметаною, або м´ясну.
пані Солоха• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Так, готують пісні голубці.
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
У нас свята вечеря - це не про святкові страви. На столі обов´язково мали бути картопляні страви (деруни, книглі), куття, рибні страви, біб/квасоля, узвар, голубці з рисом і кукурудзяною крупою, вареники з картоплею/капустою, узвар, тушена капуста з чорносливом...
Міс Всесвіт• 24 августа 2024
Ответ дляНаучительница
дочь любит их со сметаной, а я , когда ем, все время забываю взять себе сметану.)))
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Зачепило.
Я іноді їм деруни з лососем - це смачно. Чому вам соромно?
Міс Всесвіт• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Тому що деякі українці поширюють таку ідею на місцевому телебаченні (я закордоном)
Я була здивова, але оскільки Україна велика, я подумала. що можливо чогось не знаю.
Чому ці українці у передачі до дня незалежносіт говорили про святвечір і готували ’традиційну страву до святвечора деруни’ - я не знаю.
выдумали что то .)
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляМіс Всесвіт
выдумали что то .)
Чому видумали? В деяких регіонах деруни традиційно готують на Різдво. І традиційна страва не означає, що її їдять тільки на якесь свято.
Будьте так ласкаві• 24 августа 2024
В кожному регіоні свої страви. Навіть в кожній сім´ї вони різні. Густа кутя, рідка кутя, голубці з картоплі чи вареники, квасоля чи горох
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляМейк-ап форева
Я что-то пропустила и мы уже празднуем рождество))?
’Готуй сані влітку...’ (с)
Міс Всесвіт• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
на свят вечер у нас готовят 12 постных страв.
Это традиция.
Колево( кутя) - традиция.
А какие стравы - никогда не слышала , что регламентировано.
Ну пусть народ напишет, в какой области этот так.
Это традиция.
Колево( кутя) - традиция.
Будьте так ласкаві• 24 августа 2024
Ответ дляМіс Всесвіт
Это традиция.
Колево( кутя) - традиция.
Это традиция.
Колево( кутя) - традиция.
Могли і не чути про страви, різні регіони, різні страви.
В нас наприклад хрещенники не носять вечерю хрещеним батькам
Міс Всесвіт• 24 августа 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
последнюю строчку моего комма не прочитали?
Будьте так ласкаві• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
’Готуй сані влітку...’ (с)
Чотири місяці пролетять швидко
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляМіс Всесвіт
Это традиция.
Колево( кутя) - традиция.
Это традиция.
Колево( кутя) - традиция.
Ну от, 12 страв - то традиція. Серед них, у когось постійно, у когось часто - деруни. Тобто, страва яка є частиною традиції. То чому це не традиційна страва на різдво?
Міс Всесвіт• 24 августа 2024
Ответ дляКудлата хмаринка
Зачепило.
какая сметана на свят вечер? Что то не поняла.)
Лосось и икра - тоже традиционные украинские блюда на свят вечер?)))
Заюшка_хозяюшка• 24 августа 2024
Ответ дляБудьте так ласкаві
Чотири місяці пролетять швидко
Це капець, до Різдва всього чотири місяці залишилося... - як же швидко летить час. Мені все здається що ще мінімум пів-року
Будьте так ласкаві• 24 августа 2024
Ответ дляМіс Всесвіт
А яка риба традиционные украинские блюда на свят вечер?)
Я серйозно. В мене син і чоловік тільки лососеві їдять
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Тому що мова про традиційну їжу
Тому що навалити на той нещасний дерун сметани, лосося, тушкованих грибів та ікри (одночасно) - це не про традиції і не про Україну
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
у деяких. Я можу з цим погодитися. У деяких регіонах, у деяких сім´ях
Але це не українська традиційна страва на Святвечір, яку готують до Дня незалежності з ікрою та лососем
Це суцільна мішанина та спотверння культурного образу
Кудлата хмаринка
• 24 августа 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
бо мова не про Різдво
а про Святвечір
у когось традиційна, у когось ні
проте говорити, що деруни ’українська традиційна страва до Святвечора’ - є спотвернням реальності.
Якщо я на святвечір їм пампушки з варенням рожі, я тим не менше чудово розумію, що це регіональна особливість і ці пампушки з рожою не є традиційною українською стравою
А тим паче я не поливаю їх лимонним курдом і не прирашаю марципаном, розповідаючи про українські традиції - бо це геть уже не українське
а про Святвечір
у когось традиційна, у когось ні