Ширли-Мырли• 25 апреля в 22:05
Що робити зі старою дерев´яною хатою?
Дівчата, можливо хтось розбирається у будівництві - порадьте. Є стара дерев´яна хата, яку треба привести до ладу. Була думка утеплювати пінопластом, але мені страх як таке не подобається. Хочу просто толково оновити фасад з мінімальною шкодою для дерева. Можливо навіть знову білити як і була, але спочатку, так розумію, треба її обдерти (старе вапно), замазати щілини, чимось обробити від шкідників(декуди, здається, вде жучки поїли). Якщо хтось знає як і чим це все робити (матеріали, інструменти), поділіться. Не знайшла жодного відео з такими хатами. Скрізь все в пінопласті
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 22:14
Ответ дляLove_Love_Love_
Ну по перше потрібно визначити в якому стані те дерево
А що від того зміниться? Хата вже є і нічого глобально (тобто щось перебудовувати чи заміняти) ніхтотне буде
Love_Love_Love_• 25 апреля в 22:15
Ответ дляШирли-Мырли
Зміниться те що ви не будете вкладати гроші в гнилі дошки
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 22:21
Ответ дляLove_Love_Love_
Вони точно не гнилі, але декуди можливо трохи поточені. І якщо треба зробити з того що є, то робитимуть з того, що є. Переробляти, вкладаючи туди вартість нового будинку, немає сенсу. Ну і покидати вже частково відновлену хату (не розвалюху), теж ніхто не буде, якщо хтось тут буде розповідати, що то вже гниль і халупа нікому не потрібна
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 22:21
Ответ дляХвостПистолетом
Обработать средством от пожара
Крыша хорошая кстати
Дякую. Дах замінили
Маю натхнення• 25 апреля в 22:21
Точно є спеціальна фарба для дерева, яка захищає від вологи. І напівпрозора, різних відтінків. Тільки не знаю, чи можна відмити те, що є зараз.
осень харашо• 25 апреля в 22:26
Пінопласт для тепла, не для краси. Холодно в ній буде. Бабусину таку зату обшили дошкою, бо глину треба кожного року підводити і білити.
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 22:30
Ответ дляосень харашо
А літом в тих пінопластових душно. У таких, як є, класно, свіжо. Тітка таку утеплила. Не знаю на скільки тепліше,бо у неї і так не було холодно як груби топила, а от літом то душно, це я помітила, бо то бабина хата і я знаю як там було
Ответ дляШирли-Мырли
С чего вдруг? У родителей дом из ракушняка обшит пенопластом .
Вот сейчас жара на улице 25, а в доме холодно
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 22:33
Ответ дляТайТаке
А у тітки така сама, як на фото - дерев´яна, була білена. Так там літом зовсім нема колишньої прохолоди з тих пір, як утеплили
Барабан для дорослих• 25 апреля в 22:37
Ответ дляШирли-Мырли
Може вони підлогу переробили. Якщо була підлога дерев´яна з землею під нею - було прохолодно літом, бо земля прохолодна.
КрестьянинДиор• 25 апреля в 22:39
Можна обшити блок хаусом, це натуральне дерево, буде виглядати сучасно і без пенопласту
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 22:43
Ответ дляБарабан для дорослих
Підлогу не чіпали
Мизимец• 25 апреля в 22:48
Ви вже якось визначіться, чи пластикова вагонка на стіни, чи біліть дерево, знімайте покрівлю й перекривайте соломою, екологічно й дешево))
КрестьянинДиор• 25 апреля в 22:49
Якщо хочете саме зберегти дерево і зовнішній вигляд хати, теж цілком можливо. Але роботи дуже багато буде. Потрібно зачистити поверхню, це шліфмашина потрібна і вагон терпіння.
По всілякій хімії не підкажу, але на ринку дуже багато різних засобів проти грибка, проти комах, протипожежних. Потім покрити захистом, їх теж на будь-який смак і колір купа різних.
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 23:01
Ответ дляМизимец
Десь хоч слово було про пластикову вагонку?🤦♀️ Це найгірше, що взагалі можна придумати,такий варіант навіть ніхто ніколи не розглядав.
Мизимец• 25 апреля в 23:02
Ответ дляШирли-Мырли
А покажіть верхню частину цього будинку)) Ви тролити тут зібралися?))))
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 23:03
Ответ дляКрестьянинДиор
От такі ж думки. Але все в загальному. Сподівалась тут хтось зустрінеться з досвідом, чи знаннями, чи хоч десь щось бачив по тік-токах- ютюбах і поділиться)))
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 23:05
Ответ дляМизимец
Яку ще верхнішу? Що саме показати? Який тролінг? Ви майстер? Вам смішно? А я - ні. Сподівалась тут почути тих, хто десь стикався, бачив, знає
Барабан для дорослих• 25 апреля в 23:09
Ответ дляШирли-Мырли
Підлогу не чіпали
А дірки, що вентилюють під підлогою, не закрили утеплювачем?
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 23:14
Ответ дляБарабан для дорослих
Ні
осень харашо• 25 апреля в 23:27
Ответ дляШирли-Мырли
Це не єдиний недолік пінопласту. Якщо нема задачі жити взимку, то можна набити сітку, поштукатурити і пофарбувати. Або розмити до чистого дерева, і пофарбувати захисною лазур´ю. Щілини запакувати паклею, як власне вони і запаковані. Голе дерево лишати не можна, почорніє і буде ’ізба’.
Ширли-Мырли
• 25 апреля в 23:39
Ответ дляосень харашо
Мені здається зі щілиш щось сипалось, тобто можливо штукатурка якась, а М не пакля. Але точно не знаю, не роздивлялася. Стосовно пінопласту, так, ще й гниє дерево під ним. Ну і необробояти теж варіант не розглядається. Хочу знати чим його зробити толково: щоб не зіпсувати і вигляд щоб пристойний. От вже навіть подумувала знову білену робити, але щороку білити надто морочно
Жінка з перцем• 26 апреля в 01:01
Ответ дляШирли-Мырли
Белить замахаетесь каждый год,а обработать и покрасить норм
Золота орда• 26 апреля в 09:11
Я би робила наступним чином: дерево обробити від жука і пожежі, назовні утеплити мінватою, обкласти цеглою - ідеальний будинок-термос, в якому добре і взимку, і влітку. Пенопласт однозначно ні: його їдять миші, він поітронепроникний і при горінні виділяє токсичні пари.