Свідок Перемоги• 08 мая в 12:14

Зачем умерших обмывают ?

Ещё ладно если специальные люди . А какого было своих родственников обывать когда они умерли ? Это ужасно . Зачем существует этот обычай ?
Петриківна• 08 мая в 12:41
когда человек умирает все тело расслабляется и происходит опорожнение кишечника, для этого и обмывают. во всех развитых странах дома не держат покойного и подобные манипуляции не проводят родные
Мадам Подлинник• 08 мая в 12:41
Потоу что для верующих человек не умер, а родился в новую жизнь. Его провожают в лучшем виде в другой мир
Вимагаю спілкування• 08 мая в 12:42
Цікаве питання. Зазвичай обмивають в морзі.
Якщо покійного в морг не везуть то обмивають близькі. Прямо такої традиції щоб діти або мати обмивала я не чула.
Але ж логічно, кому треба той і миє.
В мене тато помер в зоні бойових дій
То мила моя мама і мій брат разом.
Сметчица• 08 мая в 12:42
Ответ дляЗавжди з рушником
а хто?
померла баба, мама з тіткою мили.
у нас купа дурних традицій, ще тітка не дала в той самий день ховати бо потрібно щоб переночувала
В однокласниці так дід переночував і ожив, а могли б закопати.
автор Свідок Перемоги • 08 мая в 12:43
Ответ дляГуби з філером
зараз я можу просто того не робить, дитиною не могла сказати ні. Треба - значить треба
Меня в детстве не заставляли целовать покойников , но в принципе из близких родных никто не умирал . Как то умирла дальняя родственница из семьи с которой мы близки, нас детей на похороны не взяли . Я была вместе с внуками той бабушки которая умерла , одни в квартире, нам было лет 10, а эти внуки носились по квартире и смеялись как будто ничего не произошло , мне тогда запомнилось это
автор Свідок Перемоги • 08 мая в 12:44
Ответ дляСметчица
🤦‍♀️🤦‍♀️
Мадам Подлинник• 08 мая в 12:44
Ответ дляЗавжди з рушником
а хто?
померла баба, мама з тіткою мили.
Это чтобы появились явные признаки смерти и избежать похорон живого человека
автор Свідок Перемоги • 08 мая в 12:45
Ответ дляСметчица
Интересно если бы дед в морг попал , ему бы вскрытие делали
Сметчица• 08 мая в 12:46
Ответ дляСвідок Перемоги
Ніхто в морг старих не відправляв.
Телячі ніжноСті• 08 мая в 12:54
Ответ дляСвідок Перемоги
А кто обмывал когда не было ритуальных служб ? И кстати не факт что они обмывают , могут только деньги брать за это
обычно это делают соседские бабушки. Родственникам нельзя по традиции.
Завжди з рушником• 08 мая в 12:56
Ответ дляСметчица
розкажіть детальніше
Сметчица• 08 мая в 12:58
Ответ дляЗавжди з рушником
розкажіть детальніше
Не памʼятаю детальніше)) Все село гуділо, діда хоронити збирались, а він ожив на ранок. Здається навіть лікар був і встановив смерть.
Шальная коклетка• 08 мая в 12:59
Никто труп в ванну не тащит, просто губкой водой обтирают. Не знаю откуда пошло. Бабушка умерла, мама сама её обмывала.
hrystia• 08 мая в 13:03
Коли помер батько, наймала людину, яка це робила. Сама не змогла. Хоча, потім трохи пошкодувала. Зробили аби як
Ваша прЭлесть• 08 мая в 13:03
1. Пост 31
2. Якщо здавніх часів, то люди босі ходили , могли в полі померти чи в городі. Хоч пилюку і грязь з обличчя, рук і тіла обтерали.
3. Іноді люди помирають в аваріях, чи нещасних випадках. Зараз від вибухів і під завалами. Треба теж перед тим як у труну класти обмити\обтерти кров, пил та ін. хоча б з видимих частин тіла.
Якщо тіло не забирають до морга ( а це старенькі люди) то ці маніпуляції виконують люди найблиижчого оточення, родичі, сусіди. Всіх молодих ( за законом до 60 років чи хто не природньою сметртю помер) забирають на розтин. То ж в морзі зарзу домовляються про обмивання і одязгання покійного.
Поховали бабусю кілька місяців тому, срареньку 90років. Мама обтерла вологою ганчіркою і не все тіло. Удвох перевдягли протягом години , поки тіло не захололо. Нереально неприємно, але більше нікому було це зробити.
Мамзелькіна• 08 мая в 13:10
Одного разу привидився образ батька, який миється в ванні, от ніби на яву коли зайшли в ванну кімнату. А потім взнали, що він помер і в швидкій зрізали одяг і відтирали його, бо був запачканий. На той час вже не спілкувались. От так він сам обмив себе(
Ananasprotivogaz• 08 мая в 13:52
Ответ дляГуби з філером
так, несли
Серьёзно что ли? Первый раз такое слышу
автор Свідок Перемоги • 08 мая в 15:19
Ответ дляТелячі ніжноСті
И зачем это «удовольствие» соседским бабушка
автор Свідок Перемоги • 08 мая в 15:20
Ответ дляСметчица
Вообще пугают таких истории . А вдруг кого то из родственников так похоронят ((
автор Свідок Перемоги • 08 мая в 15:23
Ответ дляВаша прЭлесть
1. Пост 31
Получается те кто старше 60 им вскрытие не делают ? А ведь их убить могут родственники за наследство
Ваша прЭлесть• 08 мая в 15:26
Ответ дляСвідок Перемоги
Все можуть....
Тільки якщо смерті була природня. Від хвороби чи старість - тоді не роблять розтин. Якщо є підозри на наприродню смерть чи не зверталася людина до лікаря - тоді могуть направити на розтин.
Взагалі там є різні особливості. Можу написати тільки з свого досвіду - моїй бабусі терапевт виписували довідку. А дідуся в 86 років возили на розтин, бо він взагалі до лікарів не звертався і картки не було.
автор Свідок Перемоги • 08 мая в 15:35
Ответ дляВаша прЭлесть
Все можуть....
В этих моргах рвачи ещё те, им бы лишь бы деньги содрать . Моей маме делали вскрытие на 4 ой стадии рака , но ее с пансионата привезли , она последний месяц там была . Не могли дозвониться семейному врачу , срочно нужно было дозвониться