Свідок Перемоги• 08 мая 2025
Зачем умерших обмывают ?
Ещё ладно если специальные люди . А какого было своих родственников обывать когда они умерли ? Это ужасно . Зачем существует этот обычай ?
Петриківна• 08 мая 2025
когда человек умирает все тело расслабляется и происходит опорожнение кишечника, для этого и обмывают. во всех развитых странах дома не держат покойного и подобные манипуляции не проводят родные
Мадам Подлинник• 08 мая 2025
Потоу что для верующих человек не умер, а родился в новую жизнь. Его провожают в лучшем виде в другой мир
Вимагаю спілкування• 08 мая 2025
Цікаве питання. Зазвичай обмивають в морзі.
Якщо покійного в морг не везуть то обмивають близькі. Прямо такої традиції щоб діти або мати обмивала я не чула.
Але ж логічно, кому треба той і миє.
В мене тато помер в зоні бойових дій
То мила моя мама і мій брат разом.
Але ж логічно, кому треба той і миє.
В мене тато помер в зоні бойових дій
То мила моя мама і мій брат разом.
Сметчица• 08 мая 2025
Ответ дляЗавжди з рушником
а хто?
померла баба, мама з тіткою мили.
у нас купа дурних традицій, ще тітка не дала в той самий день ховати бо потрібно щоб переночувала
померла баба, мама з тіткою мили.
В однокласниці так дід переночував і ожив, а могли б закопати.
Свідок Перемоги
• 08 мая 2025
Ответ дляГуби з філером
зараз я можу просто того не робить, дитиною не могла сказати ні. Треба - значить треба
Меня в детстве не заставляли целовать покойников , но в принципе из близких родных никто не умирал . Как то умирла дальняя родственница из семьи с которой мы близки, нас детей на похороны не взяли . Я была вместе с внуками той бабушки которая умерла , одни в квартире, нам было лет 10, а эти внуки носились по квартире и смеялись как будто ничего не произошло , мне тогда запомнилось это
Свідок Перемоги
• 08 мая 2025
Ответ дляСметчица
🤦♀️🤦♀️
Мадам Подлинник• 08 мая 2025
Ответ дляЗавжди з рушником
а хто?
померла баба, мама з тіткою мили.
Это чтобы появились явные признаки смерти и избежать похорон живого человека
Свідок Перемоги
• 08 мая 2025
Ответ дляСметчица
Интересно если бы дед в морг попал , ему бы вскрытие делали
Сметчица• 08 мая 2025
Ответ дляСвідок Перемоги
Ніхто в морг старих не відправляв.
Телячі ніжноСті• 08 мая 2025
Ответ дляСвідок Перемоги
А кто обмывал когда не было ритуальных служб ? И кстати не факт что они обмывают , могут только деньги брать за это
обычно это делают соседские бабушки. Родственникам нельзя по традиции.
Завжди з рушником• 08 мая 2025
Ответ дляСметчица
розкажіть детальніше
Сметчица• 08 мая 2025
Ответ дляЗавжди з рушником
розкажіть детальніше
Не памʼятаю детальніше)) Все село гуділо, діда хоронити збирались, а він ожив на ранок. Здається навіть лікар був і встановив смерть.
Шальная коклетка• 08 мая 2025
Никто труп в ванну не тащит, просто губкой водой обтирают. Не знаю откуда пошло. Бабушка умерла, мама сама её обмывала.
Ваша прЭлесть• 08 мая 2025
1. Пост 31
2. Якщо здавніх часів, то люди босі ходили , могли в полі померти чи в городі. Хоч пилюку і грязь з обличчя, рук і тіла обтерали.
3. Іноді люди помирають в аваріях, чи нещасних випадках. Зараз від вибухів і під завалами. Треба теж перед тим як у труну класти обмити\обтерти кров, пил та ін. хоча б з видимих частин тіла.
Якщо тіло не забирають до морга ( а це старенькі люди) то ці маніпуляції виконують люди найблиижчого оточення, родичі, сусіди. Всіх молодих ( за законом до 60 років чи хто не природньою сметртю помер) забирають на розтин. То ж в морзі зарзу домовляються про обмивання і одязгання покійного.
Поховали бабусю кілька місяців тому, срареньку 90років. Мама обтерла вологою ганчіркою і не все тіло. Удвох перевдягли протягом години , поки тіло не захололо. Нереально неприємно, але більше нікому було це зробити.
Мамзелькіна• 08 мая 2025
Одного разу привидився образ батька, який миється в ванні, от ніби на яву коли зайшли в ванну кімнату. А потім взнали, що він помер і в швидкій зрізали одяг і відтирали його, бо був запачканий. На той час вже не спілкувались. От так він сам обмив себе(
Ananasprotivogaz• 08 мая 2025
Ответ дляГуби з філером
так, несли
Серьёзно что ли? Первый раз такое слышу
Свідок Перемоги
• 08 мая 2025
Ответ дляТелячі ніжноСті
И зачем это «удовольствие» соседским бабушка
Свідок Перемоги
• 08 мая 2025
Ответ дляСметчица
Вообще пугают таких истории . А вдруг кого то из родственников так похоронят ((
Свідок Перемоги
• 08 мая 2025
Ответ дляВаша прЭлесть
1. Пост 31
Получается те кто старше 60 им вскрытие не делают ? А ведь их убить могут родственники за наследство
Ваша прЭлесть• 08 мая 2025
Ответ дляСвідок Перемоги
Все можуть....
Тільки якщо смерті була природня. Від хвороби чи старість - тоді не роблять розтин. Якщо є підозри на наприродню смерть чи не зверталася людина до лікаря - тоді могуть направити на розтин.
Взагалі там є різні особливості. Можу написати тільки з свого досвіду - моїй бабусі терапевт виписували довідку. А дідуся в 86 років возили на розтин, бо він взагалі до лікарів не звертався і картки не було.
Свідок Перемоги
• 08 мая 2025
Ответ дляВаша прЭлесть
Все можуть....
В этих моргах рвачи ещё те, им бы лишь бы деньги содрать . Моей маме делали вскрытие на 4 ой стадии рака , но ее с пансионата привезли , она последний месяц там была . Не могли дозвониться семейному врачу , срочно нужно было дозвониться