Подвійна веселка• Изменено 10 августа 2025
Каков смысл традиции захоронений как у нас?
Я ранее читала фразы ’Важно знать что есть место, куда прийти’, ’Важно знать, что там частичка родного человека’ и т.д.
По отношению к бабушкам и дедушкам я не ощущала такого. Сейчас есть человек более близкого, одного из самых близких- могила отца, и тоже нет этого ощущения. Что я вспоминаю там - так это день похорон и как мы прощались с ним. Более того, на меня находит большое уныние когда вижу, что вокруг могилы - мы там регулярно убираем, стараемся убрать и рядом, но все равно в обозримом окружении куча заросших могил, покосившихся пвмятников - война и здесь оставила саой след, потому что много людей выехало и приезжают редко, из оставшихся наверное тоже имеют более сложную жизнь когда не до умерших. И видно по датам, что памятники ставили рано - наверное когда удалось приехать - ну и видно результат этой спешки, как их накренило(.
Еще у нас назревает скандал по поводу того, что участок на кладбище где хоронят погибших на войне подбирается прямо к населённом пункту, и люди живущие там грозятся блокировать похоронные процессии..
Я в очередной раз задумалась - в чем смысл этого? Я если и чувствую частичку отца, то не там, а в родительском доме, а еще больше в тех местах, которые он любил. Иногда очень пронзительно ощущаю. Но никак не на кладбище.
А как вы?
P.S. тема просто поговорить и поделиться своим мнением, прошу без всяких осуждений и наездов.
А как вы?
жар-птица Нюра• 10 августа 2025
Ответ дляДивне створіння
А може знайти хобі замість цього часу?
То ви собі і шукайте.
Коментатор залишає всі справи і йде провідати могилки.
Я їду 500 км теж,аби посидіти біля мами
Білий Лосик• 10 августа 2025
Ответ дляПодвійна веселка
В любом городе это организовывает любое бюро.
Недавно знакомая делала это в Харькове через бюро, никаких проблем.
Умышленно никто ничего плохого в крематориях не делает. Ну а если так думать - то сколько случаев вандализма, и вот можно ли быть уверенным, что в могиле прах останется нетронутым?
Ну так у Харкові є крематорій. А ви порахуйте скільки буде перевезення коштувати із іншого міста. А потім туди за прахом поїхати
Подвійна веселка
• 10 августа 2025
Ответ дляДивне створіння
Так після кремації закопають і теж пам´ятник
Это только один из вариантов, я де написала - колумбарии. А еще есть вариант хранить дома, а еще развеять и т.д. Но даже в вашем варианте где хоронить - это ведь как правило делают в существующую могилу, а если и в новую - гораздо меньше места.
Подвійна веселка
• 10 августа 2025
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Это дорого и долго.
Дешевле могилы, памятника и ухода за ними, и никак не долго.
заварний look• 10 августа 2025
Ответ дляВоздух в банке
В нас і платити за догляд не хочуть.
Що означає, не хочу ходити?
Я туди йду до своїх рідних, а не погуляти між похованням і полюбуватися ландшафтом.
Що означає, не хочу ходити?
Люди не платять додатково.
Комунальні служби обслуговують територію з податків
Просто прогулятися, як в парк ? Ні, не хочуть ходити
Я приїздила от прибирати в липні, я не змогла в нас до могили пройти
Поряд повалили оградку і почали ховати прямо на проході маленькому
Ну, як так ? Кропива по пояс. І то не забите село. Передмістя(
Подвійна веселка
• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
Мені подобаються кладовища за кордоном. Часто, як парки
Все гарно, доглянуто, в одному стилі
Там доглядають спеціальні комунальні служби і робітники
В нас звичайно на кладовищах сумбур і бардак, тому багато хто і не хоче туди ходити
Все гарно, доглянуто, в одному стилі
До речі так, там дійсно все виглядає по-іншому.
Я_уеду_жить_в_Лондон!• 10 августа 2025
Ответ дляПодвійна веселка
развеять - идеально
Подвійна веселка
• 10 августа 2025
Ответ дляДу да ду да ду
Моего папы не стало два года назад...я его очень любила...я ощущаю его частичку в его личных вещах, фотографиях из моего детства...но поговорить с ним, я хожу на кладбище, в тишине, когда никого нет рядом, поговорить, поплакать, и становится легче...
Прочитала вас и подумала - возможно у меня так, потому что я там никогда не была одна, все время с кем-то...
заварний look• 10 августа 2025
Ответ дляПодвійна веселка
Отож, все діло в тому, як виглядає
Якщо то культурно і в один стиль
Красиво і доглянуто, то норма і ви би відносились по іншому
Якщо то культурно і в один стиль
Подвійна веселка
• 10 августа 2025
Ответ дляДивне створіння
Взагалі-то людину треба повернути в природу. Її атоми мають далі працювати. А не стояти в банці в колумбарії.
Вот перед вами ответ который наверное и для вас, и для меня подходящий - ’Кремация. Захоронение праха с саженцем дерева. Можно будет навещать, кому это важно, живое дерево дедушки/бабушки. И бонусом вместо ужасных крестов сады или парки’
Воздух в банке• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
Люди не платять додатково.
І куди звернулися?
Я б вже скаргу накатала, на того, в кого на балансі те кладовище.
Мої рідні захоронені в маленькому селі. Там порядок. Є звісно запущені могили, але і їх обкошують. Якби я щось подібне побачила, одразу підняла б гвалт.
В нас зараз голова отг - 5 скарг і його знімуть з посади.
Файна дівка• 10 августа 2025
Ответ дляДивне створіння
А може знайти хобі замість цього часу?
В мене повно часу для будь чого.Працюю в іноземній компанії з 6ти годинним робочим днем.Кладовище знаходиться на моєму шляху додому.Вийти і зайти на півгодини багато часу не займає.
Насправді то чудове затишне місце.Багато дерев,дуже зелено.Завжди хтось є недалеко,прибирає,або просто приходить.Після роботи дуже добре себе відчуваю,якщо зайду,пополиваю квіти,посижу трохи,і йду додому,або ще кудись.
Доречі чоловіків похилого віку більше ніж жінок приходить.Це для мене було відкриттям.Поливають квіти, прибирають,щось там підкрашують.Дідусі в основному.
заварний look• 10 августа 2025
Ответ дляПодвійна веселка
Так, можна посадити деревце і поставити камінь памʼяті з датами
В нас інша культура. Хтось по багатому будує склепи і памʼятники в повний зріст, а поруч буде стара могила з кропивою і сміття
І то норма
Подвійна веселка
• 10 августа 2025
Ответ дляБілий Лосик
Бюро организовывает все полностью. Это дешевле чем могила, памятник, уход за ними.
заварний look• 10 августа 2025
Ответ дляВоздух в банке
І куди звернулися?
Я не знаю, кому писати скарги
І що? Тих людей викопають ?
Воздух в банке• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
Я не знаю, кому писати скарги
І що? Тих людей викопають ?
Наступних зупинять. Ви ж знаєте, як в нас гарно переймається поганий приклад
Подвійна веселка
• 10 августа 2025
Ответ дляБілий Лосик
Это как одна услуга в бюро, вы только ее заказываете и платите. Все.
З бісиками• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
Все гарно, доглянуто, в одному стилі
+++ Мені теж , немає отого розмаїття один поперед одного. Як ото було при житті ’ щоб не гірше, як в сусіда’ .Так і після смерті на кладовищах то ’ ярмарка тщеславия’ , то забуті- закинуті .
заварний look• 10 августа 2025
Ответ дляВоздух в банке
Не зупинять, бо мабуть, самі ж на то дають дозволи
В нас зараз така влада у місті - мафія. Вони знають, що їм нічого не буде, поки війна, їх не знімуть
Вони навіть хоронять стареньких, чекають півроку і забирають їх нерухомість тихенько на сесії, типу на себе, стоять в черзі всі. Бо своє переоформили на родичів.
миссДавеча• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
Люди не платять додатково.
платять і дуже багато, якщо ви про закордонні кладовища
заварний look• 10 августа 2025
Ответ длямиссДавеча
Додатково ніхто не платить в комунальні служби. Принаймі там, де я буваю. За саме захоронення так. Далі ні. Там повно могил взагалі без родичів і одиноких людей. За них ніхто не платить. Все прибирають однаково
Файна дівка• 10 августа 2025
Ответ дляЗ бісиками
А мене не сподобалося,була на могилі однокласника на такому,велике поле і маленькі надгробки.Ні присісти,нічого.Сонце жарить так,що стояти не можна.Була в Польщі і в Румунії на старих,там як у нас.Таке мені більш подобається.
заварний look• 10 августа 2025
Ответ дляФайна дівка
В Румунії циганщина і один перед одним барони. Таке собі. Після смерті - всі все одно рівні
миссДавеча• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
саме кошти за захоронення і ’перебування’ на території маю на увазі, на облаштування вони і йдуть
за ’без родичів’ платить держава, там мізер, бо поховання праху і з іншими похованними
теж люблю такі кладовища, для мене це ботанічні сади наче, там спокійно, зелено та затишно
Файна дівка• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
Я мала на увазі облаштування самих могил.Є де присісти,є затінок від дерев.Те що там є дуже в ’циганському’ стилі,то я так розумію їх місцевий колорит і відчуття.Я не про це,а саме про облаштування простору.
заварний look• 10 августа 2025
Ответ длямиссДавеча
Я про облаштування і догляд після - то все з податків міста
За захоронення платять всі і всюди
Стильна штучка• 10 августа 2025
Ответ дляБілий Лосик
А ви знаєте що кремують не по одному, а скопом? Чий потім віддають попіл взагалі не зрозуміло. Три крематорії на всю Україну:Київ, Одеса, Харків. Повезете? В Києві зараз черга місяць
Ну в тому й сегс посту. На ті гроші, що коштує земля, та ті, які платять при похованні, можна було вже крематорії в кожному місті зробити. В Україні достатньо сильний ринок: буде запит, з´явиться і сервіс.
Ну а про декількох - це ви десь байку почули і переказуєте.
Ну і особисто для мене (я всім рідним сказала, що хочу кремацію) у тому попелі нема нічого настільки цінного, щоб над ним труситися. Те, що залишиться після мене, не в ньому, а в серцях тих, хто пам´ятатиме. І хочу саме світлої пам´яті, а ніяк не великих витрат чи повинності. З дитинства ненавиджу ті походи на кладовище щоб стояти раком три години і порати ту клумбу, фарбувати оградку і т.ін. Коли родичі не про людину думають, а про бур´яни, бррр.
Там, де зараз живу, з могилами все ж легше, бо це газон, за яким доглядають інші люди. І все одно не хочу, щоб мої онуки тягнули на собі труну
миссДавеча• 10 августа 2025
Ответ длязаварний look
За захоронення платять всі і всюди
облаштування та догляд -то з грошей за ’перебування’ могилки (вона дуже суттєва, Німеччина), вартість захоронення - то окремо
утримання кладовищ це комерційна установа, там навіть туалет у неділю зачинений, бо прибиральниця має відпочивати
Ждушечка• 10 августа 2025
Согласна с вами. Еще не понимаю, когда памятники целуют. Ничего не чувствую на кладбище