Мамаша в бигудях• 24 октября 2025
спецпенсії замінять на професійні, а систему — оновлять
В Україні планують комплексно оновити пенсійну систему, відмовившись від застарілих спеціальних виплат і запровадивши накопичувальну складову. Про це повідомив міністр соціальної політики Денис Улютін під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
Він наголосив, у Мінсоцполітики вже працюють над новою моделлю, яка має забезпечити фінансову стійкість та дозволити поступове зростання мінімальних пенсій.
«Ми працюємо над тим, щоб це не було разове підвищення. Йдеться про побудову фінансово стійкої пенсійної системи, яка гарантує гідний рівень забезпечення для всіх», — вказав міністр.
Очільник Мінсоцполітики наголосив, що зміни торкнуться не лише солідарної частини, а й системи спеціальних пенсій. Спецпенсії пропонують замінити на професійні.
Він підкреслив, що пільгові виплати створюють дисбаланс і надмірне навантаження на Пенсійний фонд.
«Потрібно замінити спеціальні пенсії на професійні. Ми маємо чітко визначити, хто фінансуватиме цю професійну складову, щоб уникнути додаткового навантаження на держбюджет», — зазначив Улютін.
Міністр додав, що також готується запровадження накопичувальної складової. Йдеться про добровільну модель, яка дозволить українцям самостійно формувати пенсійні заощадження без ризику для державних фінансів.
«Обов’язкова накопичувальна система наразі неможлива, адже немає стабільних джерел фінансування. Тому ми розглядаємо добровільний механізм, який дозволить людям поступово накопичувати власні пенсійні заощадження», — підкреслив він.
Мамаша в бигудях
• 24 октября 2025
Ответ дляБабайко
Це що вже не будуть виходити на пенсію в 45 і працювати далі?)
Я так поняла что спец пенсии это военные , СБУ, полиция и пр. силовые.
Бабайко• 24 октября 2025
Ответ дляМамаша в бигудях
Да именно они. Я буду рада если они все же сделают так)
КондуктЕр тролейбуса• 24 октября 2025
Ответ дляМамаша в бигудях
А , так у этих скромно. А как насчёт судей, где сотни тысяч?
Мамаша в бигудях
• 24 октября 2025
Ответ дляБабайко
Как так я и не поняла сама
КондуктЕр тролейбуса• 24 октября 2025
Ответ дляБабайко
Спецпенсія — це пенсія, яку отримують окремі категорії громадян за особливі заслуги або умови праці, що передбачено спеціальними законами, а не загальним пенсійним законодавством. Такі пенсії призначаються, наприклад, суддям, прокурорам
Не волнуйтесь. У этих останется по 300т. Куда там военным с их 12-15
Админко• 24 октября 2025
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Там закон обратной силы не имеет. Повысить могут, понизить - нет.
Мамаша в бигудях
• 24 октября 2025
Ответ дляАдминко
Как нет если придумали какой то кофф уменьшения для военных пенсий? Сейчас у них самая большая 23 тыс грн
Админко• 24 октября 2025
Ответ дляМамаша в бигудях
Про судей говорим же.
КондуктЕр тролейбуса• 24 октября 2025
Ответ дляМамаша в бигудях
Судьи насудят , что на них это не распространяется, как было с ограничением пенсий
Кумася• 24 октября 2025
Ответ дляБабайко
Будуть, чому ні? Професійні й були, у деяких лікарів, до прикладу, рік за два і в 40 вони вже можуть отримувати пенсію
Мамаша в бигудях
• 25 октября 2025
Ответ дляБлагоуханочка
мчс и сейчас в 45 выходят. в чем тут новость?
Почему именно в 45? Не в 40 или 35?
Благоуханочка• 25 октября 2025
Ответ дляМамаша в бигудях
Почему именно в 45? Не в 40 или 35?
ну раньше было в 40, теперь добавили необходимый стаж. точнее, пару лет назад мне об этом сказала жена мчс-ника, но, возможно, уже что- то переиграли снова