Бутербродница• 18 февраля 2015
Закрытие компании, декретный отпуск)
Здравствуйте!
уважаемые советчицы, есть ли среди Вас юристы, вопрос в следующем:"нахожусь в "декретном отпуске" (ребёнку семь месяцев), позвонили, сказали приехать написать, заявление "по согласованию сторон", т.к. компания закрывается, сотрудников распускают)
какие мои действия?куда мне обращаться?
спасибо)
какие мои действия?куда мне обращаться?
спасибо)
Г@Л@В@ломка• 18 февраля 2015
Мне тоже позвонили и предложили написать такое заявление, я отказалась
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
нічого не пишіть ні в якому разі! По закону вони не мають права ліквідувати підприємство, поки ви там рахуєтесь у декретній відпустці. У мене було так само.
Бесбардак• 18 февраля 2015
Ответ дляВиниловая пластинка
я такого еще не слышала
т.е. если есть на предприятии женщины в декрете его не могут закрыть????
ЦыбаФу• 18 февраля 2015
Ответ дляВиниловая пластинка
Жуть. Вы хоть сами прочитали, что написали?
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляБесбардак
я такого еще не слышала
зайчик, ви закони читали? чи ви так просто з голови?
Да, підприємство не має права ліквідуватися, вони можуть припинити діялльність, здавати звіти, що діяльність не ведеться, а ліквідувати підприємства не мають права.
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
От юридичне пояснення: Чинним законодавством (частина третя ст. 184 КЗпП) встановлено, що з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років або до шести років у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду (частина шоста ст. 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда. Ця заборона має лише один виняток – звільнення можливе у випадку повної ліквідації підприємства, установи, організації, але за умови обов’язкового працевлаштування. При цьому слід зауважити, що згадана норма вважається дотриманою, якщо жінку працевлаштовано в перший день після звільнення, тобто немає перерви між днем звільнення і днем, коли жінка може вийти на роботу на інше підприємство.
ЦыбаФу• 18 февраля 2015
Ответ дляВиниловая пластинка
Так в случае с автором идет речь о ЛИКВИДАЦИИ предприятия на которм она работала !! Есть статья в КЗОТ о сокращении рабочих в связи с ликвидацией предприятия
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляЦыбаФу
да, ну так як раз декретчиці і є виключенням з цієї статті. Всіх можна звільнити, окрім них.
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Автор, а якщо у вас на фірмі вас звільнять наплювавши на закон, то будь-який суд вас відновить, були прецеденти. Я просто була в такій ситуації і в цій темі дуже добре розбираюся.
Бутербродница
• 18 февраля 2015
Ответ дляВиниловая пластинка
спасибо, огромное
у меня, ещё вопрос, если я не настроена на конфликтные ситуации, могу ли я оформиться на биржу труда, до конца декретного отпуска?
без выплат, для стажа)
из желе я• 18 февраля 2015
Ответ дляБутербродница
спасибо, огромное
без выплат, для стажа)
а почему не по сокращению? а именно по согласованию сторон?
Бутербродница
• 18 февраля 2015
Ответ дляиз желе я
сказали, для того, что бы была возможность стать на биржу труда (но, я так поняла, это для тех, кто сейчас работает)
Г@Л@В@ломка• 18 февраля 2015
Ответ дляБутербродница
по согласованию сторон с выплатой трехмесячного оклада?
Бутербродница
• 18 февраля 2015
Ответ дляГ@Л@В@ломка
про ’оклад’ никто ничего не говорил
Г@Л@В@ломка• 18 февраля 2015
Ответ дляБутербродница
про ’оклад’ никто ничего не говорил
у нас сокращают с таким условием, по соглашению двух сторон с выплатой 3-х месячного оклада
Алгонавт• 18 февраля 2015
Ответ дляВиниловая пластинка
Восстановят - это хорошо.
Но если предприятие ликвидировано, куда восстановят? И что это даст?
Бутербродница
• 18 февраля 2015
я так,понимаю, что без консультации юриста, здесь не обойтись)
может, у кого то есть знакомые юристы)Киев)
спасибо)
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляАлгонавт
Восстановят - это хорошо.
акт про ліквідацію визнають недійсним.
відновлювати по факту не будуть, але виплатять компенсацію у розмірі 1 з/п, допомогу по безробіттю будуть виплачувати з 8го дня, +якщо людина іде з декрета в декрет, то їй виплати більші мають бути.
По факту вигода в соціальних гарантіях,а не у відновленні на робочому місці.
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляБутербродница
спасибо)
не треба вам ніякого юриста, скажіть що ви не погоджуєтесь звільнятися, а по закону вони вас не мають права звільнити. Вони не будуть так ризикувати.
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляАлгонавт
Восстановят - это хорошо.
забула додати, що акт про ліквідацію визнають недійсним, жінка виходить на роботу і в перший же день її звільняють у зв’язку з ліквідацією підприємтва.
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляГ@Л@В@ломка
о, от це діло. Якщо підприємство відкупається від своєї декретчиці, то вона вправі зважити всі за і проти, може, дійсно, їй вигідніше взяти гроші зараз і не псувати директору життя.
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляБутербродница
спасибо, огромное
без выплат, для стажа)
ні. Ви ж звільнилися добровільно, стаж не йде.
Виниловая пластинка• 18 февраля 2015
Ответ дляиз желе я
тому що скоротити маму в декреті протизаконно, а якщо вона погоджується добровільно - то її воля, що поробиш.
Бутербродница
• 18 февраля 2015
Ответ дляВиниловая пластинка
спасибо, Вам ещё раз)
позвонила, знакомому Он - юрист)сказал, следующее,меня письменно за два месяца должны уведомить о ’ликвидации предприятия’ под роспись)дальше выплатить три или два оклада (официальных), и в связи с ликвидацией предприятия я становлюсь на биржу труда, вот так)
Бутербродница
• 18 февраля 2015
Ответ дляВиниловая пластинка
в миллионный раз спасибо
позвонила в отдел кадров, т.к. до этого общалась с директором одного из сегментов, так вот ’ликвидации предприятия’ - НЕТ, на сегодняшний день просто закрытие сегментов торговли)
буду общаться с руководством)