У Тульчині силою мобілізували 21-річного хлопця Назарія Дерена.

https://vn.20minut.ua/Kryminal/po-novomu-zakonu-ze...

У Тульчині силою мобілізували 21-річного хлопця, бо за законодавством, в Україні можуть забирати військовозобов´язаних з 18-ти років.
В Тульчині працівники ТЦК силоміць затримали 21-річного хлопця, привели його на комісію, а потім негайно відправили у військову частину.
Матері юнака повідомили, що мають право на його мобілізацію.
Ми дізналися деталі цієї ситуації та запитали юриста з цього приводу.
Назарія Дерена, якому лише 21 рік, 18 квітня працівники ТЦК в місті Тульчин силою забрали на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), а потім і до військової частини.

Зараз він перебуває в одному з населених пунктів нашої області. З сином матір востаннє змогла поговорити в неділю, близько 10-ї ранку. Розмова була коротка: хлопець лише зміг повідомити, що в понеділок, 22 квітня, він мав скласти присягу, а далі його відправлять на війну.

Як мобілізували 21-річного хлопця, який ніколи не служив? Намагалися розібратися.

Чекали на нього.
До редакції «20 хвилин» 19 квітня в сльозах зателефонувала Майя Дерен, мати 21-річного Назарія. Вона розповіла, що кілька місяців тому її сину вручили повістку, хоча йому було лише 20 років.

— Документи ніхто не дивився, а коли він сказав, що йому двадцять, то сказали: «Що вже зробиш? Потрібно з´явитися», — розповідає мати.

Під час вручення повістки Назарій знімав усе на відео.

Вдруге, а саме 18 квітня, його зустріли близько 10.00, коли він йшов до Тульчинського відділку поліції. Працівники ТЦК звернулися до хлопця, після чого розпочалася словесна перепалка, під час якої він знову все знімав на відео.

Ця зустріч спочатку завершилась тим, що все ж Назарій пішов до поліції, але коли завершив там усі свої справи, то на нього вже чекали в прихожій. Там були все ті ж працівники ТЦК. Між ними знову почалася перепалка, що завершилось написанням заяв один на одного. Назарій заявив, що йому погрожують, а працівники ТЦК, як пригадує мати, склали акт про те, що він не з´явився по повістці.

Насильницьке ВЛК.
Проте на цьому все не закінчилось, адже Назарія Дерена врешті силою завезли на проходження ВЛК.

— Там забрали телефон, видалили всі відео, які він знімав. Крім того, у нього було близько тисячі гривень, з яких, як я потім дізналася, йому повернули лише 35, — розповідає мати хлопця. — Забрали всі документи, силою затиснули в куток і зробили фото, яке потім використали для військового квитка. Погрожували автоматом. Ну й адекватного огляду не робили. Але написали, що він здоровий.

У розмові з працівниками ТЦК жінці, як і її сину, погрожували, казали, що звинуватять у колаборантстві.

— Вони почали говорити агресивно, казали: «Дивіться, бо ще можете так піти, що ви за росію». Я не за росію, я за свою дитину. Йому 21 рік, а ви тягнете його кудись, забираєте, — переказує розмову Майя.

А Назарій від працівників ТЦК постійно чув у свій бік такі фрази: «По новому закону від Зеленського ми можемо робити, що захочем!» або «Мені байдуже на закони, по документах я хворий на голову, я зараз тебе розстріляю і мені буде байдуже! Мені нічого не буде!», «Зараз я тебе застрелю!»...

Але повернемося до хронології подій того дня. Мати чекала на сина з комісії до 17.00. Коли вона пішла, щоб дізнатися, де він, то їй повідомили, що його вже відвезли до військової частини. Зрештою, вона зателефонувала на «102» та написала заяву про викрадення.

Речниця поліцейського главку Заріна Маєвська підтвердила, що справді заява була зареєстрована того ж дня.

— Під час перевірки інформації поліцейські встановили, що відповідно до наказу Тульчинського ТЦК сина заявниці призвано та направлено до однією з військових частин для проходження служби, — сказала речниця.

Цю інформацію також надали Майї правоохоронці.

Телефонували також в Тульчинський ТЦК, там нічого не повідомили. А матері сказали те саме, що і в поліції.

Лише близько першої години ночі юнак вперше вийшов на зв´язок. Він був в Ольгополі. По приїзду його примусили підписати військовий квиток. Там не затрималися, невдовзі Назарія перевезли в інше місце, де він перебуває і по сьогодні. Від інших хлопців він дізнався, що їм дають 35 днів на навчання, а далі відправляють на війну.

Мають право мобілізувати 18-річних?
У всій цій історії в першу чергу виникає запитання: Невже в нас справді мають право мобілізувати чоловіків від 18 до 27 років? Щоб з´ясувати це, звернулися до експерта.

Керуючий партнер Адвокатського об´єднання «Макс Гарант», адвокат Максим Скржешевський пояснив, що особи, які є військовозобов´язаними, тобто перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, згідно з частиною першою статті 39 Закону №2232-XII призов резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». А, як відомо, на військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

— Таким чином, якщо особа має статус військовозобов´язаного або резервіста і не досягла мобілізаційного віку, то вона може бути мобілізована навіть з 18-ти років, — каже експерт. — І оскільки Назарій Дерен набув статус військовозобов´язаного, то він може бути призваний на військову службу під час мобілізації у 21-річному віці.

Чи є Назарій військовозобов´язаним, поцікавилися у матері. І виявилося, він має тимчасове посвідчення військовозобов´язаного. Він отримав його, коли ставав на військовий облік у місцевому військкоматі. Строкову службу не проходив. Визнаний був непридатним до служби в мирний час і обмежено придатним у воєнний.

Як пояснив адвокат, саме такий статус є найчастішою причиною отримання такого посвідчення. Воно заміняє військовий квиток для певних категорій осіб. Зокрема, його можуть видати особам, які непридатні за станом здоров’я.

Тому, якщо є тимчасове посвідчення військовозобов´язаного, то мобілізувати можуть з 18-ти років.

Інша справа те, як видали повістку Назарію:

— У даному випадку виписування повістки Дерену Назарію прямо на вулиці, а не заздалегідь, а також примусове доставлення до приміщення ТЦК та СП для проходження комісії ВЛК без участі співробітників поліції, без оформлення матеріалів адміністративного затримання та за відсутності факту про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку — є незаконним, — констатував юрист Максим Скржешевський.

Отож хлопець має право на оскарження висновку ВЛК. Але як він це зробить із фронту? Ця історія матиме продовження...
показать весь текст
Оксинья 28 апреля в 03:27
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Я так і не второпала - через те що він щось там колись підписав він став замість обмежено придатного військовозобов´язаним не маючи 25 років?
За законом непридатних до строкової служби (обмежено придатних у військовий час) одразу заносять в реєстр військовозобов´язаних та можуть мобілізувати з 18 років без військового досвіду (категорія 2 у Тимчасовому посвідченні військовозобов´язаного)

Придатних до строкової служби заносять в реєстр призовників. І вони чекають на проходження строкової або, якщо під час дії воєнного стану призову до строкової служби немає, то - досягнення граничного віку перебування у статусі призовника (25 років)

Мобілізації підлягають усі військовозобов´язані з 18 до 60. Призовники (здорові хлопці) стають військовозобов´язаними в 25, а хворі хлопці в 18
Отакі реалії нашої країни

Всім мамам хлопців раджу подивитися військово-облікові документи своїх синів. Якщо в них приписне, то цього хлопця не можуть мобілізувати до 25, якщо Тимчасове посвідчення військовозобов´язаного, то такий хлопець підлягає мобілізації з 18, якщо не має відстрочок по навчанню, батьків інвалідів тощо
4 1
Allka- skakalka 28 апреля в 03:31
Ответ дляBegi -d913
Что угодно, бросаться на них, резать, бить, да все, это же твой ребенок!
Они абсолютно не правы, но как она отпустила мне не понять, я бы поперек за ребенка легла.
Руки скрутят ,полиция с ним заодно ,не защитит
Allka- skakalka 28 апреля в 03:33
Ответ дляМиззери
Окей, но призыв же с 25
Я запуталась , я не думаю что поголовно уже можно 20 летних брать если в новом законе с 25 и все тут
Вы такая наивная ? Сначала явиться для сверки документов ,а потом начинают заставлять идти добровольно - принудительно ,могут ещё навалять ,не выпустить оттуда ,забрать телефон и т.д.
Соната любви 28 апреля в 05:02
Ответ дляBegi -d913
Что угодно, бросаться на них, резать, бить, да все, это же твой ребенок!
Они абсолютно не правы, но как она отпустила мне не понять, я бы поперек за ребенка легла.
пока вы будете на них бросаться, вам прикладом по голове дадут.
потом или выбросят где по дороге или завезут куда, чтобы следов не осталось.

а теперь представьте, вы бросаетесь и вас бьют.
ваш ребенок бросается на вашу защиту, его или изобьют или убьют.

одна вы ничего не сделаете.

чтобы победить систему, для этого общество должно быть объединенное в борьбе за свое право на жизнь и свободу.

а когда общество по сторонам оглядывается, и думает.
откупится на время, или справку липовую купит, или дома отсидится.
будут по одиночке ловить, пока большую часть переловят.

у нас общество объединяется только на спутники для притул, для кричалок неначаси.
тут миллионы готовы дружно за руки держаться.

а когда стоит вопрос жизни, свободы- каждый за себя, в надежде, что именно его пронесет. а не других пофиг.
20 6 1
Чайка Сакура 28 апреля в 05:05
Ответ для-Ань-
Удалено администрацией...
Паперовий паспорт вже не видають
Тільки ІD
3 2
BLUE_SKY 28 апреля в 08:41
Ответ дляМиззери
Окей, но призыв же с 25
Я запуталась , я не думаю что поголовно уже можно 20 летних брать если в новом законе с 25 и все тут
а вы читать кмеете? там все в статье разяснено
до 25 сейчас имеют право призвать тех кто имеет статус военнообязанного
это те кто служил в врмии, или имеет боевой опыт, или военную кафедру
в случае с героем истории у него было тимчасове посвідчення військовозобовязаного которое как оказадось выдают тем кто визнаний тимчасово непридатним
это какойто маразм и дыра в законодательстве, и вот для тцк это сработало
пацаны которые в 17 лет ставятся на облік в военкомат имеют статус призывника и таких не могут призвать до 25
BLUE_SKY 28 апреля в 08:38
Ответ дляJuly38
Ви читати вмієте? Я питаю, чи вас щось в житті цікавить крім кримінальної Німеччини і бандитської тцк? Судячи з ваших тем, це ваша ланка пропаганди.
то есть вы считаете что нам не нужно знать о таких случаях?
BLUE_SKY 28 апреля в 08:41
Ответ дляRemensa
А Чим він такий особливий,щрґо про нього ціла простиня?
Сина моєї куми прямо після мґстрокрвох служби забрали. Змусили підписати контракт. Хіба він один такий?
такі як син вашої куми відносятьсч взагалі до першої хвилі мобілізації
бо він служив в армії
Оксинья 28 апреля в 09:19
Ответ дляBLUE_SKY
а вы читать кмеете? там все в статье разяснено
до 25 сейчас имеют право призвать тех кто имеет статус военнообязанного
это те кто служил в врмии, или имеет боевой опыт, или военную кафедру
в случае с героем истории у него было тимчасове посвідчення військовозобовязаного которое как оказадось выдают тем кто визнаний тимчасово непридатним
это какойто маразм и дыра в законодательстве, и вот для тцк это сработало
пацаны которые в 17 лет ставятся на облік в военкомат имеют статус призывника и таких не могут призвать до 25
Чуть поправлю вас

Не все пацаны, которые в 17 лет ставятся на учёт, имеют статус призывника. Только те, кто по состоянию здоровья годен для прохождения срочной службы.
Больных, косых и кривых определяюют непригодными для службы в армии в мирное время и пригодными/ограниченно в военное время. Их сразу отправляют в резерв военнообязанных без опыта прохождения военной службы или военной кафедры, выдают Временное свидетельство военнообязанного

Итого, если парня в 17 признали непригодным для срочной службы, то он уже не призывник, а военнообязанный, подлежит мобилизации с 18 лет, если нет отсрочек
Begi -d913 28 апреля в 11:16
Ответ дляAllka- skakalka
Руки скрутят ,полиция с ним заодно ,не защитит
Не факт, сколько смотрю, полиция старается не вмешиваться. Но может быть, не спорю
Begi -d913 28 апреля в 11:19
Ответ дляСоната любви
пока вы будете на них бросаться, вам прикладом по голове дадут.
потом или выбросят где по дороге или завезут куда, чтобы следов не осталось.

а теперь представьте, вы бросаетесь и вас бьют.
ваш ребенок бросается на вашу защиту, его или изобьют или убьют.

одна вы ничего не сделаете.

чтобы победить систему, для этого общество должно быть объединенное в борьбе за свое право на жизнь и свободу.

а когда общество по сторонам оглядывается, и думает.
откупится на время, или справку липовую купит, или дома отсидится.
будут по одиночке ловить, пока большую часть переловят.

у нас общество объединяется только на спутники для притул, для кричалок неначаси.
тут миллионы готовы дружно за руки держаться.

а когда стоит вопрос жизни, свободы- каждый за себя, в надежде, что именно его пронесет. а не других пофиг.
Так я с вами согласна, просто написала свои действия в таком случае. Я не говорю, что они правильные, но вот такие, я ребенка не отдала бы никогда.
Не чіпай - вб ю 28 апреля в 12:37
Ответ дляОксинья
За законом непридатних до строкової служби (обмежено придатних у військовий час) одразу заносять в реєстр військовозобов´язаних та можуть мобілізувати з 18 років без військового досвіду (категорія 2 у Тимчасовому посвідченні військовозобов´язаного)

Придатних до строкової служби заносять в реєстр призовників. І вони чекають на проходження строкової або, якщо під час дії воєнного стану призову до строкової служби немає, то - досягнення граничного віку перебування у статусі призовника (25 років)

Мобілізації підлягають усі військовозобов´язані з 18 до 60. Призовники (здорові хлопці) стають військовозобов´язаними в 25, а хворі хлопці в 18
Отакі реалії нашої країни

Всім мамам хлопців раджу подивитися військово-облікові документи своїх синів. Якщо в них приписне, то цього хлопця не можуть мобілізувати до 25, якщо Тимчасове посвідчення військовозобов´язаного, то такий хлопець підлягає мобілізації з 18, якщо не має відстрочок по навчанню, батьків інвалідів тощо
Якась дикість.
Питаю тому що мій син саме обмежено придатний, 37% опіків тіла, мусив отримати білий квіиток, але так і не отримав.
25 цього року буде. Повістка жодна не приходила, хоча в воєнкоматі був, підписував багато чого.
автор -Ань- 28 апреля в 12:59
Ответ дляЧайка Сакура
Паперовий паспорт вже не видають
Тільки ІD
Паперовий паспорт тільки через суд. В цьому році людина отримала.
Оксинья 28 апреля в 13:59
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Якась дикість.
Питаю тому що мій син саме обмежено придатний, 37% опіків тіла, мусив отримати білий квіиток, але так і не отримав.
25 цього року буде. Повістка жодна не приходила, хоча в воєнкоматі був, підписував багато чого.
Колізія законодавства
Зрозуміло, що ТЦК на свій розсуд фільтрує таких обмежено придатних до 25. Зовсім хворих поки що не мобілізують. Також багато з таких дітей мають відстрочки по навчанню

З початку війни було негласне правило нікого без військового досвіду до 27 не чипати. Потім зрозуміли, що після нового приказу 402 розкладу хвороб (серпень 2023) з багатьох таких хлопців можна зробити придатних та відправити воювати

Ну чом би й ні?! Ті відкупилися, ті ´порішали´, а план виконувати треба. Тим паче, що все в рамках закону. ТЦК нічого не порушують, мобілізуючи військовозобов´язаних категорії 2 (ті, що отримали цей статус внаслідок непридатності до військової служби у мирний час та відповідно придатності чи обмеженої придатності у військовий час) до досягнення ними 25 років

Бо є ж такі, що вони в мирний час непридатні, а у військовий повністю придатні. Раніше намагалися не чипати лише тих, хто у військовий час обмежено придатний
Оксинья 28 апреля в 14:11
Приведу приклад - легкі психічні розлади. У мирний час непридатний (призовником бути не може за станом здоров´я), отримує Тимчасове посвідчення військовозобов´язаного та стає на облік військовозобов´язаних з категорією 2.

До серпня 2023 обмежено придатний та підлягає мобілізації у війська забезпечення, ТЦК, ВНЗ
Після 23 серпня 2023 повністю придатний до мобілізації без обмежень по роду військ, може бути відправлений стрільцем на 0

На законних підставах підлягає мобілізації з 18 років, якщо не має право на відстрочку по навчанню, батьків інвалідів, бронь від підприємства тощо