Изменено 17 мая в 08:43

п.13 ст. 23 ЗУ Про мобілізацію з 18.05.2024 року

може хтось вже вивчав це питання чи десь бачив розяснення
по п.13 ст. 23 ЗУ Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю;
Чи має право на відстрочку чоловік, батько якого є інвалідом 2 групи, проживають разом. Є ще матір , теж інвалід 3 групи 73 роки. Більше ніхто з ними не проживає. Але є ще сестра , яка зареєстрована і проживає окремо, їй 56 років, отримує пенсі за вислугу років.
Свідок Перемоги 17 мая в 08:46
Не важно,где сестра проживает, главное, что она есть и она не инвалид и не в тюрьме. Не имеет.
24 1
Пешеходик 17 мая в 08:47
Ні, не має
Слоник-тоник 17 мая в 08:47
Ответ дляСвідок Перемоги
Не важно,где сестра проживает, главное, что она есть и она не инвалид и не в тюрьме. Не имеет.
Но сестра уже пенсионер
Виправлялочка 17 мая в 08:48
Ответ дляСвідок Перемоги
Не важно,где сестра проживает, главное, что она есть и она не инвалид и не в тюрьме. Не имеет.
А якщо не було б сестри ?
2 1
Пешеходик 17 мая в 08:49
Ответ дляСлоник-тоник
Но сестра уже пенсионер
Але ж вона не інвалід
Черговий по кухні 17 мая в 08:51
Якби сестра була медсестрою або лікарем, то мав би, бо батьки повинні були б вибрати когось з дітей. А так не має, якщо сестра не військовозабов´язана.
Organic 17 мая в 08:50
Не важно что вам тут напишут, тут знатоки похлеще вас, идите к юристам, вам нужно грамотно составленное заявление об острочке. (если юрист скажет что она возможна)
Печенюшка 17 мая в 08:50
Ответ дляСлоник-тоник
Но сестра уже пенсионер
Вона не пенсіонер за віком.
Свідок Перемоги 17 мая в 08:53
Ответ дляВиправлялочка
А якщо не було б сестри ?
Ну в посте автора статья закона, прочитайте внимательно, там же всё написано.
Дева Мария 17 мая в 08:53
Суд решит
Котики-муркотики 17 мая в 08:57
А якщо така ж сама ситуація, але сестра живе давно в Америці . Син живе з хворою матір´ю. Що тоді ?
Гостра на язик 17 мая в 08:58
У сотрудника 3 группа , забрали аж бегом
6 2
Единорог_помог 17 мая в 09:00
в документі вказано, що батько потребує догляду? на кого оформлений акт по догляду?
це все потрібно оформлювати, просто, що є такі особи ще не дає права на відстрочку
й, так, якщо є сестра, яка там же зареєстрована, то потрібно юридично доводити, що не проживає.
Ну й військовозобов’язаний повинен бути зареєстрований, проживати, під час надання акту це перевіряється
2 1
В шоколаде 17 мая в 09:01
Ответ дляЕдинорог_помог
в документі вказано, що батько потребує догляду? на кого оформлений акт по догляду?
це все потрібно оформлювати, просто, що є такі особи ще не дає права на відстрочку
й, так, якщо є сестра, яка там же зареєстрована, то потрібно юридично доводити, що не проживає.
Ну й військовозобов’язаний повинен бути зареєстрований, проживати, під час надання акту це перевіряється
То ж написано, що сестра окремо зареєстрована
миссДавеча 17 мая в 09:02
автор, а как доказывать тцк сколько детей имеет инвалид? никак.
Пусть муж идет и говорит, что он один ребенок у родителей.
Нет никаких реестров о количестве детей.
8 4 1
миссДавеча 17 мая в 09:02
Ответ дляГостра на язик
У сотрудника 3 группа , забрали аж бегом
ага, верим.
автор Дівчина заглядєніє 17 мая в 09:03
Ответ дляЕдинорог_помог
в документі вказано, що батько потребує догляду? на кого оформлений акт по догляду?
це все потрібно оформлювати, просто, що є такі особи ще не дає права на відстрочку
й, так, якщо є сестра, яка там же зареєстрована, то потрібно юридично доводити, що не проживає.
Ну й військовозобов’язаний повинен бути зареєстрований, проживати, під час надання акту це перевіряється
це інша підстава для відстрочки (про постійний догляд - це п.9 ст. 23), а цікавить саме по п. 13
Единорог_помог 17 мая в 09:03
Ответ дляВ шоколаде
То ж написано, що сестра окремо зареєстрована
це принципово нічого не міняє
де військовозобов’язаний не зрозуміло
Звожу з розуму 17 мая в 09:08
Підіть до юриста. Хай син оформить опікунство , а сестра напише відмову. Чула, що так роблять
1 1 1
Невгамовна шахиня 17 мая в 09:12
Ответ дляКотики-муркотики
А якщо така ж сама ситуація, але сестра живе давно в Америці . Син живе з хворою матір´ю. Що тоді ?
Якщо в матері є інвалідність то дадуть відстрочку, або вік 80+
Невгамовна шахиня 17 мая в 09:12
Ответ дляГостра на язик
У сотрудника 3 группа , забрали аж бегом
Третя група підлягає мобілізації?
Невловимий Джо 17 мая в 09:12
Ответ дляДівчина заглядєніє
це інша підстава для відстрочки (про постійний догляд - це п.9 ст. 23), а цікавить саме по п. 13
Уважно перечитайте тут також про догляд.
У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю;
Має в довідці писати потребує догляду. Вже консультувались з цього питання,навіть якщо один син.
Плету корзинки 17 мая в 09:12
Автор, вам всеодно до юриста . Знайомий співробітник єдиний син незрячої мами і тато й інвалідність має 2група , і по віку пенсіонер , то всеодно оформляє документи з допомогою юристів , бо так просто не вийшло , а він впринципі єдиний син. Правда в нього опіка, і зараз це тільки через суд, але суть в тому що навіть при такій прямій ситуації і з зібраними документами догляд йому не дали, і зараз він це все робить з кількома юристами і через суд
ДеньгиНеСдаю 17 мая в 09:12
Ответ дляКотики-муркотики
А якщо така ж сама ситуація, але сестра живе давно в Америці . Син живе з хворою матір´ю. Що тоді ?
Родственники оформили, не знаю каким там способом, но вот выехали недавно. Один сын давно за границей, второй с отцом живёт, больше никого нет. У отца 2 группа.
Гостра на язик 17 мая в 09:18
Ответ дляНевгамовна шахиня
Третя група підлягає мобілізації?
Так
Не зацілована 17 мая в 09:19
Ответ дляГостра на язик
У сотрудника 3 группа , забрали аж бегом
читайте уважніше, пункт стосується 1 та 2 групи
Гостра на язик 17 мая в 09:20
Скандал в семье призывников внуков два , а бабушка с инвалидность одна (
ИзЮмрудная 17 мая в 09:21
Підлягає, на жаль…але є нюанс, як довести, що є сестра?)
Ніяк є, бо не прописані та ще ж і фамілію змінила, сподіваюсь
ИзЮмрудная 17 мая в 09:22
Ответ дляКотики-муркотики
А якщо така ж сама ситуація, але сестра живе давно в Америці . Син живе з хворою матір´ю. Що тоді ?
Ну от по закону їм по барабану

Але, як довести що вона є взагалі?
Ото ж бо
Треба все одно намагатись
Чи оформлювати піклування чи як там
Голубая фишка 17 мая в 09:28
У різних юристів різна точка зору щодо трактування данного пункту. Всі чекають як воно буде на практиці, бо ніхто не знає, що заспівают в ТЦК. Пункт дуже не коректно виписаний.