Можливо, комусь буде цікаво. )))
Я тут знайшла інформацію про кількість білків в різних продуктах.
І просто порахувала, скільки ми фактично платимо за денну норму білків, вживаючи ті чи інші продукти.
(Денна норма білків 1-2 г на 1 кг ваги в залежності від фізичного навантаження, середня вага людини 70 кг, так що для простоти порахувала як 100 г в середньому).
Ціни взяла в нашому регіоні на даний момент, так що фактично може відрізнятися, але плюс-мінус порівняти можна.
Вийшло приблизно так (грн. за 100 г білка):
Горох: 4,5
Макарони: 12
Хліб: 15
Гречка: 22
Яйця: 22
Сир домашній (творог): 25
Курятина: 26
Рис: 29
Картопля: 30
Риба: 38,5-42
Яловичина: 45
Сир твердий: 48
Сир плавлений: 50
Молоко: 52,5
Свинина: 56
Кефір: 63
Сметана: 133
Так що виходить, з точки зору користі як тваринного білку, молоко геть невигідне, попри всю його начебто дешевизну. )))
Горох: 4,5
Макарони: 12
Хліб: 15
Гречка: 22
Яйця: 22
Сир домашній (творог): 25
Курятина: 26
Рис: 29
Картопля: 30
Риба: 38,5-42
Яловичина: 45
Сир твердий: 48
Сир плавлений: 50
Молоко: 52,5
Свинина: 56
Кефір: 63
Сметана: 133
Пасти Ла• 18 апреля 2017
шо це ви нарахували таке? 4,5 за горох це 4грн50коп? Це скільки гороху на добу я маю зїсти,пів кіло?
Пасти Ла• 18 апреля 2017
Ответ дляznumi
Звісно, ніхто не пропонує їсти горох щодня, та ще й по півкіло.
Цифри лише для орієнтиру. Щоб порівняти.
ваши подсчёты не корректны...грудки съесть на 26 грн запроста,а вот гороха или картохи....перебор. Да и питание состоит не только из белка
Ми ж не їмо тільки горох, чи тільки свинину, чи тільки сир. Зрозуміло, що в денному раціоні буде трохи того, трохи того. Але якщо хтось думає, що для економії бюджету треба налягати на молоко, наприклад, і не купувати сир, то виходить, він глибоко помиляється. Звісно, якщо ми говоримо виключно про білки.
Ответ дляПтенчик
Звідки дані? вони не відповідають дійсності!
Про вміст білків взяла звідси:
Але в інтернеті повно інформації, можна знайти й інші джерела.
Ціни взяла ті, що у нас.
І порахувала по формулі, от і все.
Ви можете перерахувати під свої цифри, але я не думаю, що щось принципово зміниться.
Ціни взяла ті, що у нас.
І порахувала по формулі, от і все.
Ответ дляПтенчик
Перепрошую, ви в грошах рахували
але все одно, різний білок по-різному засвоюється. Більше того важливий баланс макро- і мікроелементів та усіх нутрієнтів.
Ой, та там десятки, якщо не сотні параметрів впливають.
Звісно, що в ідеалі треба максимально різноманітний раціон.
Але мене особисто, наприклад, здивував твердий сир, що при всій своїй начебто найвищій ціні виявився більш раціональним продуктом, ніж молоко та сметана.
ТихоЯ• 18 апреля 2017
Автор! Что за бессмысленные расчеты... Организму нужен прежде всего белок животного происхождения - это мясо!!!!! А никак не сметана и т.п. Здесь дело далеко не в математике, а в том, что поступает в организм... И кто вам вообще сказал, что молоко полезно взрослому человеку? Тем более с позиций содержания белка?
Ответ дляТихоЯ
Білки тваринного походження - це не тільки м´ясо. Дивно, що Ви цього не знаєте. А і та ж сметана, і інші молочні продукти, і яйця, і риба.
Мая твая не панимать• 18 апреля 2017
Цікаво:) мене завжди після тренувань тягне на сметану, тепер знаю чому:)
Изподтишка• 18 апреля 2017
Там много неправильных цифр- бросились в глаза сыры особенно, говядина.
Ответ дляznumi
твердий сир - концентрований продукт, щоб приготувати 1 кг сиру потрібно 10 л молока. Але при цьому сир має високу жирність )) Так що не можна казати, що більш раціональний )
Оцінювати потрібно раціон в цілому
І не забувати, що співвідношення Ж:Б:В має бути 1:1:4
При цьому в раціоні більшість має бути продуктів рослинного походження )
Оцінювати потрібно раціон в цілому
Изподтишка• 18 апреля 2017
Ответ дляznumi
І в чому неправильність?
Ви не можете оцінити так просто на око цифри як правильні чи неправильні. Швидше за все, Ви невірно зрозуміли суть цих цифр.
Я оцениваю продукты по другому. Кбжу мне интересней. Кбжу сыра никак не подходит под определения пп. Употребляю твердвй сыр совсем немного, там сплошной жир.
Мая твая не панимать• 18 апреля 2017
Ответ дляznumi
Ваш організм в грошах оцінює білки та хоче найдорожче?
Ні, там найбільше білків:)
Ответ дляПтенчик
Оцінювати потрібно раціон в цілому
Для даної теми я взяла лише один-єдиний параметр: вміст білку. Без поділу на рослинний чи тваринний поки що.
Якби я тут написала всю інформацію, якою я володію на тему здорового та економного харчування, мені знадобився б окремий блог.
Акцент був саме на вартості білків як таких. Скільки ми платимо не за грам продукту, а за грам білку з цього продукту, от і все. Що далі робити з цією інформацією - кожен вирішує сам.
Закликів переходити виключно на горох та яйця не було.
Але якщо хтось думає, що запихуючи в дітей побільше молока, він економить бюджет сім´ї, і при цьому діти отримують достатньо білка, а твердий сир чи риба для цього занадто дорогі - виходить, він глибоко помиляється. Я зустрічала подібну позицію неоднократно, вона досить розповсюджена. А виходить, це не зовсім так.
Стеклянная мышь• 18 апреля 2017
Вы не учитывает процент усваиваемого организмом белка. Из продуктов животного происхождения он усваивается практически полностью, а из растительных только маленький процент.
Ответ дляСтеклянная мышь
Я нічого не писала ні про засвоюваність, ні про вітаміни, ні про мікроелементи, ні про інші параметри, ні навіть про те, що тваринні білки людині все рівно необхідні, і їх неможливо повністю замінити рослинними.
Виключно про орієнтовну вартість білків, отриманих з різних продуктів.
Я думала, що всі потрібні їм висновки люди зроблять з даних наведених цифр вже самостійно.
Ответ дляznumi
по одному параметру дуже важко оцінити раціональність продукту, ну дуже однобоко виходить
і не має нічого спільного з раціональним харчуванням.
І міфів в харчуванні в нашій країні дійсно досить багато )
і не має нічого спільного з раціональним харчуванням. І міфів в харчуванні в нашій країні дійсно досить багато )
Изподтишка• 18 апреля 2017
Ответ дляznumi
я как спортсмен, давно белок беру с грудок, яиц, гречки, фасоли, творога в первую очередь. Самое доступное по цене.
Но да, разнообразие в питании очень важно. Как для здоровья, так и для души)))
Ответ дляПтенчик
А я й підкреслила, що погляд виключно з точки зору вартості білків, і нічого іншого.
Можливо, комусь ця інформація допоможе перерозподілити раціон більш осмислено.
Та й просто самі по собі цікаві факти.
Чесно, мене неймовірно здивувало, що хтось побачив у цьому заклик їсти один горох.
Та й просто самі по собі цікаві факти.
оксюморон• 18 апреля 2017
Насколько помню, белки бывают разные по составу. Есть полноценные(те, где аминокислоты сбалансированы так, что почти полностью организмом человека усваиваются). Это мясо, яйца. А есть с дефицитом определенных аминокислот. Растительные белки - яркий пример. Формально белкиэ там есть, но хорошо усвоится только небольшая их часть. Для лучшего усвоения нужно будет сочетать продукты с разными аминокислотами, например, гречка+рыба, молочное+рыба, фасоль+капуста.