Хто це? Поруч з будинком зустріла.
Ответ дляRoza Marena
Схоже на веретільницю, безнога ящірка
Тобто так ?
Веретільниця ламка - не змія, а безнога ящірка. Від змії вона відрізняється декількома особливостями:
Луска: у змій вона шорстка. Лусочки веретільниці ламкої гладкі.
Язик: у змій довгий, роздвоєний; у веретільниці ламкої язик з жолобком.
Очі: у ящірок є рухливі повіки, а у змій вони відсутні.
Відкидання хвоста:
Це досить повільна і беззахисна ящірка. Врятуватися від ворогів їй дозволяє довгий і надзвичайно ламкий хвіст.
З культі виростає новий хвіст, який коротший, ніж попередній, не має кісток і не може бути відкинутий повторно.
Відкидання хвоста:
Не слід безпечно відноситись до ’не отруйних’ плазунів типу вужа чи веретільниці: при укусі, чи навіть просто так, вони можуть відригнути доволі таки токсичний вміст шлунку - рана потім довго заживає, а то ще і неприємний шрам буде...
Звичайна гадюка з цієї точки зору куди комфортніша: маленькі проколи, трохи температури і через три дні забудеться.
Ответ дляGreen_Cat
Нуу вужі вонючі, але не кусючі, я в дитинстві навіть ловила
, всі інші тікали швидше, а вужа, поки спить на сонечку, могла зловити.