Loredana17• 09 мая 2022

хто розбирається в зміях?

Хто це? Поруч з будинком зустріла.
иркин• 09 мая 2022
Щось красиве, яке не слід ображати, воно саме уповзе.

Lana.._• 09 мая 2022
Гарненька
ok1904• 09 мая 2022
Мідянка?
ok1904• 09 мая 2022
Чи полоз
Мама девчонок• 09 мая 2022
Ваша схожа мідянку звичайну. Вони не отруйні. https://lutskzdorov.org.ua/2020/06/09/yaki-zmiyi-y...
alena19842010• 09 мая 2022
Как на такое гляну, так и не хочется огородов и частного дома.
Линда• 09 мая 2022
Ответ дляok1904
Чи полоз
скоріш полоз
в цьому році - їх сезон
я вже бачила 3 шт біля річки
ok1904• 09 мая 2022
Ответ дляЛинда
скоріш полоз
в цьому році - їх сезон
я вже бачила 3 шт біля річки
Дивлюсь, що на фото не дрібна медянка
Roza Marena• 09 мая 2022
Схоже на веретільницю, безнога ящірка

чаревна• 09 мая 2022
Ответ дляok1904
Мідянка?
Тоже о ней подумала
ok1904• 09 мая 2022
Ответ дляRoza Marena
Схоже на веретільницю, безнога ящірка
Тобто так ?

Веретільниця ламка - не змія, а безнога ящірка. Від змії вона відрізняється декількома особливостями:
Луска: у змій вона шорстка. Лусочки веретільниці ламкої гладкі.
Язик: у змій довгий, роздвоєний; у веретільниці ламкої язик з жолобком.
Очі: у ящірок є рухливі повіки, а у змій вони відсутні.
Відкидання хвоста:
Це досить повільна і беззахисна ящірка. Врятуватися від ворогів їй дозволяє довгий і надзвичайно ламкий хвіст.
З культі виростає новий хвіст, який коротший, ніж попередній, не має кісток і не може бути відкинутий повторно.
Ma-rish• 09 мая 2022
Веретільниця ламка - верно
Мопс.• 09 мая 2022
Медянка - ящерка безногая. Безобидное существо :) можно брать в руки, нет вони как от ужа.
yuryia• 09 мая 2022
Кусается,если в руки взять.
Green_Cat• 09 мая 2022
Не слід безпечно відноситись до ’не отруйних’ плазунів типу вужа чи веретільниці: при укусі, чи навіть просто так, вони можуть відригнути доволі таки токсичний вміст шлунку - рана потім довго заживає, а то ще і неприємний шрам буде...
Звичайна гадюка з цієї точки зору куди комфортніша: маленькі проколи, трохи температури і через три дні забудеться.
Alysіa• 09 мая 2022
Красуня
ok1904• 09 мая 2022
Ответ дляGreen_Cat
Нуу вужі вонючі, але не кусючі, я в дитинстві навіть ловила, всі інші тікали швидше, а вужа, поки спить на сонечку, могла зловити.