Можливо підскажите, якщо людина знаходиться у дфто( добровольче формування тер.оборони), то на держав підприємстві під час простою, така людина отримує 2/3 чи середню зарплату
Статтею 119 КЗпП передбачено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Таким чином, за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток. Підставою є підписаний контракт.
Справа в тому, що гарантія для добровольчих формувань передбачена частиною першою статті 119 кзпп
А не частиною третьою
Це суттєва різниця коли роботодавець увільняє працівника на підставі контракту, оскільки військовослужбовці, мобілізовані, строковики і тд - це ЗСУ, там чітко середній заробіток до відповідної дати
Добровольці тероборони - вони прирівняні, є певні гарантії, але середній заробіток на час виконання громадських обов’язків, які виконуються у робочий час, тобто не у всіх випадках роботодавець має виплачувати протягом дії контракту, а виключно в ті дні, коли працівник увільняється для здійснення громадського обов’язку
Інколи, такі добровольці виконують роботу на постійній основі, в такому випадку - середній заробіток
А не частиною третьою