Як думаєте, правда?
Юристка каже, що роботодавців не зможуть штрафувати
В Україні на сьогодні найбільша кількість жінок військовослужбовців серед країн нато
очень хорошее видео, рекомендую всем до конца досмотреть, особенно тем, кто не раз писал здесь, что мол, да ничего страшного, раз схожу и все.
И да, абсолютно согласна с этой женщиной (юристом), что много вопросов: если вам не нужны на войне женщины, зачем именно сейчас накалять и ставить их массово на учет; сначала займитесь ПВО, а потом уже про Израиль говорите; сначала решите более важные вопросы, чем тратить кучу времени, денег и ресурсов на постановку женщин на учет.
И да, правильно сказала, что если уж хотят женщин ставить на учет, то нужна реформа, постепенная, а не ставить перед фактом тех, кто получал специальность ранее. нужен переходный период, чтобы девушки заранее знали, что будут на учете и решали, идти на эту специальность или нет, а не ’задним числом’!
Чашечка чая• 27 августа 2022
Ответ дляPole
До речі, в минулому її виступі був цікавий момент- ніяким законодавчим актом не встановлено, що саме чоловіків віком 18-60 років не можна випускати за кордон.
Нібито наразі тільки планується законопроект...
А сейчас это регулирует указ президента о военном положении и мобилизации
Ответ дляФернанда
Ответ дляЧашечка чая
Это два разных указа:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №64/2022
Про введення воєнного стану в Україні
« 3. У зв´язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України ’Про правовий режим воєнного стану’.»
Ссылки на указы с продлением копировать не буду.
И где там про запрет на выезд мужчин 18-60 лет?
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №64/2022
Про введення воєнного стану в Україні
Ответ дляnata.ant
Так и у нас не было,пока Раша не напала.И сейчас нету )Но ,мы ж незнам ,какие законы принимали бы страны ЕС если бы у них была война.
Ну тогда бы сделали военнообязанными всех женщин, логично? Потому что как минимум часть списка профессий вообще не относится к воинскому делу.
Ответ дляPole
Ну да. А Вы не знали? Заборона на виїзд закордон незаконна, вони тільки збираються її узаконити.
(Це так само як ковідними обмеженнями).
Наші юристи написали звернення в ООН до верховного комісара по правам людини щодо незаконного обмеження прав людини., про те що йде грубе порушення міжнародного права.
На початку війни Україна подала в ООН сповіщення про те, що у зв´язку з воєнним станом вона буде деякі права обмежувати.
Але, будь-яке обмеження прав в воєнний час має здійснюватись на основі закону прийнятого ВР а не підзаконного акту уряду! Не існує закону задля виконання якого це зроблено!!!
(Це так само як ковідними обмеженнями).
Ответ дляЧашечка чая
Вот список отсылок к законодательной базе
И вот что интересно
« Виїзд за кордон чоловіків у віці від 18 до 60 років та жінок-військовослужбовців під час дії воєнного стану
За загальним правилом на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, а також жінкам-військовозобов´язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов´язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України ’Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію’.»
И вот что интересно
Чашечка чая• 27 августа 2022
Ответ дляSlavnaja
(Це так само як ковідними обмеженнями).
Во время военного положения могут ограничиваться определённые статьи конституции
Ответ дляSlavnaja
(Це так само як ковідними обмеженнями).
Я теж не знайшла нічого, окрім правил перетину кордону, опублікованих ДПСУ.
Ваша величність• 27 августа 2022
Ответ дляSlavnaja
(Це так само як ковідними обмеженнями).
Ответ дляЧашечка чая
Они очень обобщенные. А где документ, регламентирующий именно ограничение на выезд для отдельных категорий граждан? Может, я плохо искала. Возникает логичный вопрос, что помешает не выпускать таким образом и женщин.
Чашечка чая• 27 августа 2022
Ответ дляTakamaka
Стаття Конституції 33
з 24 лютого 2022 року тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені Конституцією України, а саме:
статтею 30 (’Кожному гарантується недоторканність житла’);статтею 31 (’Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції’);статтею 32 (’Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України’);статтею 33 (’Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом’);
Ответ дляSlavnaja
(Це так само як ковідними обмеженнями).
От я вище надала посилання на нормативку та коротке роз’яснення (сайт legalaid.gov.ua).
То там формулювання звучить: «За загальним правилом». Що це за загальне правило, мені осообисто незрозуміло.