Мона Лиза• 02 декабря 2022
Якщо місце відкриття спадщини це Горлівка, тоді хто видасть свідоцтво на вклади?
Один дід Василь помер у 2012 році у місті Горлівка, де постійно проживав. З 2014 це місто має статус тимчасово окупованої території. У спадковому реєстрі немає відомостей про відкриття спадкової справи щодо цього померлого. Прийшов внук померлого із примірником заповідального розпорядження із нашого КБ ПБ, про те що дідусь заповів всі кошти, які накопичені на банк.рахунку, йому, внуку.
Зі слів внука його бабуся (дружина померлого) отримала у спадок після свого чоловіка квартиру. Оформлювала вона свої спадкові права у Горлівці.
На вклади в нашому укр. банку, звісно нотаріус ДНР свідоцтво видати не зможе.
Питання: хто повинен видати цьому внуку (який прийняв спадщину автоматично, бо був неповнолітнім) свідоцтво про право на спадщину на вклади?
Як реалізувати волю дідуся Василя, 1933 р.н., який вмер на території України і був нашим громадянином до кінця?
Мона Лиза
• 02 декабря 2022
Ответ дляСиренькая
Дід помер на українській територіі. Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця
В цьому випадку в силу ч.3 ст.1221 ЦК передбачено відхід від загального правила. Місцем відкриття є місце подання першої заяви.
Мона Лиза
• 02 декабря 2022
Ответ дляСижуревувшоке
Напишіть запит/лист в міністерство юстиції, нехай дадуть офіційну відповідь. Тут же не юридичний форум.
Їх офіційна позиція була опублікована 4.11.2022, написана абстрактно і аморфно, ніби треба видавати будь-кому, до кого звернуться, на терит Укр., а механізм і порядок, звісно, відсутній
Мона Лиза
• 02 декабря 2022
Ответ дляСиренькая
І додам, що там діють зараз російські нотаріуси, у Горлівці не залишилось жодного українського нот.
Сижуревувшоке• 02 декабря 2022
Ответ дляМона Лиза
Трохи дивно, ви юрист, я так зрозуміла, до вас звернулись за професійною допомогою, а ви звертаєтесь за допомогою до ’советчіц’?) Тут звичані пересічні громадяни, які самі порад просять. Це ж не професійний форум. Потрібно звертатися до професіоналів.
Мона Лиза
• 02 декабря 2022
Ответ дляСижуревувшоке
Тут багато про це писали раніше, тому питаю як вирішилось практично у кокретних людей. Теорію я і сама добре знаю, цікавлять факти.
А чому ви відразу на мене наїзди робите,? Я ж хочу допомогти людям, нічого поганого в цьому немає. І на юр форум звернулась, там ні в кого видачі не було по таким, просто відмовляли і все.