Daimyo• 05 января 2023

Нові правила військового обліку чоловіків

В Україні ввели нові правила військового обліку чоловіків
Відповідну постанову ухвалив Кабмін.
Через військове вторгнення рф в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років.
У 2023 році затвердили нові правила військового обліку в Україні.
Кабмін опублікував текст постанови № 1487, якою затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Як буде проходити військовий облік чоловіків, які виїхали за кордон
Військовозобов’язаних чоловіків зобов’язують повертатися з-за кордону, якщо вони не мають відстрочки, а також регулярно особисто подавати свої облікові дані в ТЦК, пише НВ.
Зокрема, дипломатичні установи України інформують громадян, які не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу про призов або мобілізацію і сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час.
Дипустанови будуть вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком.
Список зберігається в закордонній дипломатичної установи України протягом п’яти років та сповіщають протягом семи днів з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку.
Відповідно до цих Правил призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
✔️Перебувати на військовому обліку
Військовозобов’язані мають знаходитися на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання — у відповідних ТЦК (військовозобов’язані СБУ — у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі органи СБУ), військовозобов’язані Служби зовнішньої розвідки — у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні ТЦК, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
за місцем роботи (навчання) — в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності;
у разі вибуття за межі України на строк понад три місяці — за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;
✔️Вчасно прибувати за повісткою
Прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів.
✔️Не змінювати місце проживання під час війни без дозволу
Військовозобов’язані повинні не змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час без дозволу керівника відповідного ТЦК (військовозобов’язаних та резервістів СБУ, Служби зовнішньої розвідки — без дозволу відповідного керівника).
✔️Проходити огляд і лікування за рішенням військово-лікарської комісії
Військовозобов’язаним необхідно проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань приписки, призовних комісій або військово-лікарських комісій ТЦК, закладів охорони здоров’я СБУ, а у Службі зовнішньої розвідки — за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки.
✔️Виконувати обов’язок перед державою
Зокрема, проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі, проходити службу у військовому резерві.
✔️Прибувати до ТЦК особисто для зняття з обліку
Військовозобов’язаний має особисто прибувати з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, за межі України на постійне місце проживання або на строк більше трьох місяців, у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району.
✔️Особисто реєструватися в ТЦК після зміни місця проживання
У семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання військовозобов’язаний маж прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного ТЦК (органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, закордонної дипломатичної установи України), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.
✔️Повідомляти про зміни персональних даних в ТЦК
Особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у ст. 7 закону України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у ст. 23 закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Регулярно особисто звіряти особисті дані в ТЦК
✔️Не рідше одного разу на п’ять років військовозобов’язаний має звіряти власні персональні дані з обліковими даними ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки.
Щороку подавати дані про відстрочку
Подавати щороку до 1 жовтня до ТЦК документів, які підтверджують право на відстрочку від призову на строкову військову службу.
✔️Особисто прибувати в ТЦК, якщо не прийшла повістка по призову
У випадку, якщо за будь-яких обставин повістка ТЦК не надійшла, громадяни призовного віку має прибути до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову на строкову військову службу, визначеного указом Президента України.
Військовозобов’язані несуть адміністративну відповідальність за втрату або пошкодження облікових документів, а за ухилення від мобілізації – кримінальну відповідальність.
cherry2015• 05 января 2023
Автор…милая.100500 тема

Irinaina• 05 января 2023
Ответ дляcherry2015
Автор…милая.100500 тема
Не... Уже миллионная
И кто там за границей будет их искать и ставить на учёт?
MALINA_M• 05 января 2023
cherry2015• 05 января 2023
Ответ дляIrinaina
Не... Уже миллионная
Ну автору пох))) она ж только новость увидела)))
Jul_L• 05 января 2023
,,Свежая,, тысячная тема трехдневной давности
cherry2015• 05 января 2023
Девочки!!! Дайте автору шанс хоть в топ по ок 12 попасть) она бежала со всех ног с этой новостью, ждала)
Teonaa• 05 января 2023
Ответ дляIrinaina
Не... Уже миллионная
Ще й така простинь
Мені все одно особисто, плюс розумію, що їхать з-за кордону щоб встать на облік ніхто не буде. Мене особисто досі більше дратують «свободи» багатодітних)))) хоча теж вже терли-перетерли))

Teonaa• 05 января 2023
Ответ дляcherry2015
Не бувать топу)
cherry2015• 05 января 2023
Ответ дляTeonaa
Не бувать топу)
Дайте шанс!!!!!))))))
cherry2015• 05 января 2023
Единственная тема которая заставила хоть улыбнуться) так, в теме гадалки есть?) с мужиком беда!
автор Anya Angel • 05 января 2023
Ответ дляcherry2015
Я эту новость видела утром, только не полностью, теперь удалось найти её всю.
Утром соседу показать её хочу, пусть сходит в ТЦК для профилактики, задолбал он за стеной, матери своей разборки устраивать каждый день.
cherry2015• 05 января 2023
Ответ дляAnya Angel
А он пойдёт?)
Елена1265• 05 января 2023
Ответ дляAnya Angel
Ну да, вы покажете и он сразу пойдет
cherry2015• 05 января 2023
Так ! Видящие напишите мне))) готова заплатить))))я серьезно
автор Anya Angel • 05 января 2023
Ответ дляcherry2015
Я не для того чтобы комментарии в этой новости писать тему создала, прочитала уже, что такую тему обсудили раньше, мне надо соседу шебутному дать эту новость прочитать утром, чтобы он оставил свою мать в покое, каждый вечер мозг ей выносит, пусть уж лучше сходит в ТЦК отметится.
Viktoria_St• 05 января 2023
Ответ дляTeonaa
Ще й така простинь
Что-то мне кажется что пока не трогают многодетных не все так плохо. А вот если начнут призывать и их значит дело труба.
автор Anya Angel • 05 января 2023
Ответ дляcherry2015
Дайте шанс!!!!!))))))
Не надо, тема на моей странице, если администрация её закроет для комментариев, буду только рада.
автор Anya Angel • 05 января 2023
Ответ дляcherry2015
А он пойдёт?)
Сомневаюсь, но может хоть немного угомонится, да перестанет свою мать терроризировать тем, что она его закодировала от алкоголизма.
автор Anya Angel • 05 января 2023
Ответ дляЕлена1265
Ну да, вы покажете и он сразу пойдет
Не пойдет, но по идее должен задуматься.

наташа2406• 05 января 2023
А что по поводу военнообязаных женщин медиков ?
Sokol_v_tapkah• 05 января 2023
Ответ длянаташа2406
На учет обязательно должны стать. Как я поняла, когда осенью протащат тот закон, или постанову, не помню как называется, то медики и фармацевты обязательно на учет и выпускать заграницу не будут. Остальные добровольно
Елена1265• 05 января 2023
Ответ дляAnya Angel
Да всем все равно на это, кто не задумывался и не задумается
nata.ant• 05 января 2023
Авто,це все було і раніше,сто разів вже писали,нічого нового в цій постанові немає
наташа2406• 05 января 2023
Ответ дляSokol_v_tapkah
Все медики на учёт становились до войны ещё, так как военообязаны. И при устройстве на работу военный билет обязателен как и диплом. Я стою на учёте , но дело в том что ч выехала до войны в другую страну к мужу. Муж иностранец. Мне обьяснили что когда получу гражданство я могу сняться с учёта , но тогда когда я выезжала войны не было в Украине ещё и меня это не волновало. Интересует вопрос могу ли я сейчас с учета сняться , так как в Украину я не вернусь так как моя семья и работа здесь.. снимут меня или нет. Или скажут ждать гражданство.
Sokol_v_tapkah• 06 января 2023
Ответ длянаташа2406
Да, на учет становились, но свободно могут выезжать. С осени, если не будет изменений, уже выезжать не смогут. По вашему вопросу не подскажу.
Знаю, что если есть гражданство, резиденство другой страны, то даже мужчин должны выпускать. Работает ли это на практике - отдельный вопрос)