Йцфыяч• 22 января 2023

Країни Скандинавії, є хтось звідти, як вам там? Плюс питання освіти після 9 кл.

Дівчата, читаю теми по захисту для українців, багато пишуть заПольщу, Німеччину, а от за Норвегію, Швецію, Фінляндію майже ніхто, навіть підрозділів таких нема в категорії біженці.
Розкажіть як вам там, хто виїхав, чи надають житло, як вам їх мова дається, чи складна, чи знають вони англійську?

Питаю бо читала що в Швеції наприклад є безкоштовна освіта на англійській мові також, розглядаю зараз на наступний рік для сина. Зараз він в 9 класі. Також знаю що в Польщі і в Словаччині можна так вчитись, тільки на англійській мові платне навчання. Напишіть будь ласка, з досвіду, може ваші діти вступили десь у Європі на навчання після 9 класу, буду вдячна якщо поділитесь враженнями.
pragaElena• 22 января 2023
Автор, а чому в США не хочете освіту здобути для сина? Комюніті коледж може?
автор Йцфыяч • 22 января 2023
Ответ дляpragaElena
В США дорога освіта і дороге життя, і дуже далеко від дому. В Європі можна взяти опікуна, сплачувати за гуртожиток але сама освіта в багатьох країнах безкоштовна. Ми скоро повертаємось, бо півроку розлучена родина то важко.
Майбрит• 22 января 2023
Стосовно Швеції, то середню школу закінчують після 9 класу і потім гімназія. Для того, щоб навчатись в гімназії на рівні з іншими учнями, наші українці повинні отримати оцінку зі шв. мови хоча б Е, в іншому випадку діти зараховуються на курс вивчення шв. мови і вчать тільки шведську у гімназії.
Житло надають, тільки не так швидко і не там де хочеться. Допомогу отримують біженці, якщо їх розселять у «зелену» зону, якщо «червона», то грошей не отримують. Гроші невеличкі 61 кр. ( 6$) в день на дорослого, і на дітей десь 42 і 37 в залежності від віку.
Англійська мова-це добре, але в Швеції треба знати і спілкуватися шведською)
jana.jana• 22 января 2023
Я була в Данії більше місяця.Але повернулася в Україну.Про Данію -чудова країна,чудові доброзичливі люди,високий рівень життя і безпеки.Але жахливий клімат ,я би не змогла в такому кліматі жити-сильні вітри,голову зносить,постійні дощі,сонечка майже не має,сирість.Місцеві казали що літом також так.І мова дуже тяжка,яку потрібно знати
автор Йцфыяч • 22 января 2023
Ответ дляМайбрит
Дякую!
автор Йцфыяч • 22 января 2023
Ответ дляjana.jana
Дякую 🙌
Alina-565c• 10 февраля 2023
Удалено администрацией...