Капитошечка• 17 февраля 2023
Поминальна субота, як правильно все зробити?
Завтра поминальна суботу, хочу сходити в церкву і постачити свічку, але не знаю всіх тонкощів.
Купити свічку, поставити і помолитись ?
Замовити панихиду (там де свічки продають) ?
Написати записку, щоб святий отець помолився ?
Купити свічку, поставити і помолитись ?
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляclernikol
Я тонкощі теж не знаю. Я приношу пакет з продуктами (хліб, печиво, олія, мука, цукор) Пишу ім´я в записці за упокій, ставлю свічку
Записку залишаєте і уходите, чи стоїте всю службу ?
Продукти ставите на стіл, там де хліб ?
Я_канеша_извиняюсь• 17 февраля 2023
Так, пишите записку, я завжди дома пишу. Берете деякі продукти. В церкві купуєте свічку і ставите перед розп´яттям, читаєте молитву. Продукти, записку і гроші на стіл. В нашій церкві ставлять великий стіл перед алтарем. Я сьогодні віднесла.
Ответ дляКапитошечка
Продукти ставите на стіл, там де хліб ?
Ну ось на днях була, просто так співпало, що коли принесла панахіду, то священник як раз починав читати молитву. То я поставила свічку і стояла поки він молився
Не будь КакСвета• 17 февраля 2023
В лавке купите свечу и закажите молебен,продукты покупаю,но не всегда,если что их на стол в храме
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
В записці вказати всіх, кого хочу пам’янути, а якщо когось особливо, наприклад маму?
Маурита• 17 февраля 2023
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Пред распятием - это где?
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
А як правильно казати ?
Хочу замовити молебен за таку-то людину ?
Я_канеша_извиняюсь• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
Я маму першою пишу. Це для мене святе.
Маурита• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
То закажите по ней 40-уст за упокой
Я_канеша_извиняюсь• 17 февраля 2023
Ответ дляМаурита
Пред распятием - это где?
В кожній церкві є такий кут, де стоїть великий хрест з Ісусом. Там завжди ставлять свічки за упокой.
Не будь КакСвета• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
А як правильно казати ?
Да,перечислите всех, заказную лучше,он не дорого стоит, сейчас хожу в храм,там сами пишут служительницы,в некоторых лежат листочки,там надо писать самому,подойдете потом к распятию и поставьте свечу
Маурита• 17 февраля 2023
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
У нас там свечки не зажигают, просто кладут рядом с продуктами
Анонимушка• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
Продукти ставите на стіл, там де хліб ?
ими продуктами батюшка свиней годує. Не вірила, але в нас батюшка за парканом жив, такого надивилась, тому нічого в церкву не ношу і не хожу туди. Краще вдома стіл накрийте і помʼяніть. А ще прочитайте молитву. Оце буде правильно.
Не будь КакСвета• 17 февраля 2023
Правильно,вам советуют выше,что можно заказать сорокоуст(20-40грн),либо молебен он дешевле
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
40-уст краще, так ?
Я_канеша_извиняюсь• 17 февраля 2023
Ответ дляМаурита
Так, є деякі відмінності, то не принципово. Я так роблю, де буваю.
Не будь КакСвета• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
40-уст краще, так ?
Так,его заказуют и о упокоении,и о здравии,можете и о себе заказать
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Прочитала в гуглі, що це моляться протгяом 40 днів.
Люди за самих себе замовляють ?
Не будь КакСвета• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
Люди за самих себе замовляють ?
Да,конечно за себя и близких
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Да,конечно за себя и близких
За дітей і чоловіка теж замовити ?
Не будь КакСвета• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
За дітей і чоловіка теж замовити ?
Обязательно,если воин в нашем храме бесплатно
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Можна замовити і піти, чи потрібно стояти до кінця служби ?
Глаза_в_3_карата• 17 февраля 2023
Спитайте у жіночки за свічками, вона розкаже всі тонкощі саме цього храму, куди класти, куди іти і тд. Там нічого страшного) Ставите свічечку, несете будь-що, що хочете з їжі, вам покажуть, куди класти. Краще постояти на молитві, звісно, коли батюшка читатиме над цим столиком, кропитиме водою, згадуватиме імена, які ви напишете. Якщо нема можливості, то просто самі помолитесь, поставите свічечку, покладете панахидку, записку напишете та й все. На панахидку це одна записочка, на сорокоуст - інша, це окремі служби
Не будь КакСвета• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
Можно стоять,можно уйти,посмотрите как себя будете там чувствовать. Это долго и возможно вам будет не комфортно там,для этого надо терпение
Капитошечка
• 17 февраля 2023
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Краще замовити і панихиду і 40-уст ?
Глаза_в_3_карата• 17 февраля 2023
Ответ дляКапитошечка
Краще замовити і панихиду і 40-уст ?
Якщо дозволяють фінанси, то так, звичайно. Молитви багато не буває. Завтра буде особлива молитва за упокій душі, а тоді ще сорок днів люди проситимуть Бога за мир душі покійного - чим погано?
На панахиду зазвичай кладуть хто скільки може і продукти (хтось і 5грн, а хтось і 200- це добровільно, хтось несе один батон, а хтось цілу торбу - правил нема). Сорокоуст має свою ціну в кожній церкві (у нашій, наприклад, 35 чи 40 грн за 1 ім´я)