Ластовиння• 17 марта 2023
Кому 35+, як вас у школі вчили писати «будь ласка»? з дефісом чи без?
Мені 36, і я майже впевнена що через дефіс, усе життя так пишу.
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
Добре, я наплутала, але так пишуть багато людей, оголошень і тд
От таке питання назріло
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
От таке питання назріло
Результат:
вже голосів:
437 (60.03%)
«Будь ласка» вчили
191 (26.24%)
«Будь-ласка» вчили
73 (10.03%)
Не пам‘ятаю, що вчили
25 (3.43%)
Результат
2 (0.27%)
Пишу «будь-ласка» і тепер
Девальвация• 17 марта 2023
Ответ дляЧукИГеки
Але в часи автора точно не було такого правила. От і філологи різних поколінь уже підтягнулися до нашого гурточка тих, хто не чув про дефіс
Моя подруга, філолог, якраз пише, що нас (на початку 2000х років) якраз вчили писати через дефіс в Черкаській області. Ось вкладе дитину та пошукає докази. Бо знайти зараз правила правопису 2000-2005 років в інтернеті, то заважке завдання
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляБокс-орун
Взагалі то питали про підручник
В мене немає підручників, я вже своє вивчила і ніде не писвла, що з - правильно
Ще на першій сторінці писала що без
Але ж ви звізду зловилм, самострверджуєтесь
Дивіться, що б не пилетіло щось
Ще на першій сторінці писала що без
Дивіться, що б не пилетіло щось
Сапай вазони• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Ви прікалуєтесь, чи як? Реально?
Чи як
ваш приклад зовсім нічого не доводить.
Оченьценная• 17 марта 2023
Наскільки я пам´ятаю (30років минуло зі школи) - ліньки гуглити,- то окремо тому що : будь ласка - це скорочення від будьТЕ ласкаВІ, тобто це два окремих слова, і між ними дефіс не потрібен.
Сапай вазони• 17 марта 2023
Ответ дляГжегож Бженчишчикевич
А те, що 25% вивчали невірно - це не мощно?)
25% ДУМАЮТЬ, що так вивчали. Це не означає, що вони дійсно вивчали саме так.
ЧукИГеки• 17 марта 2023
Ответ дляГрушки-яблочки
Можу зрозуміти тих, хто ніяк не може повірити і визнати, що не могли їх в школі вчити написанню будь ласка через дефіс. Бо я сама кілька місяців тому не могла повірити, що ’старуха Шапокляк’ з крокодила Гени ніколи не мала парасольку в мультфільмі. А моя уява, як і уява багатьох інших зафіксувала її чомусь саме з парасолькою.
Чорт, я теж думала, що з парасолькою! Хоча той мкльтфільм бачила лише кількома уривками. Звідки таке масове запаморочення, що навіть тих, хто не дивився, зачепило?
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
пишіть ще, у вас гарна українська!
ну справді, ви знайшли гарний приклад, але він не має відношення до шкільної освіти
. якби це був скрін з підручника - то інша справа
я на 200% пам ятаю в дитячих книжках черкз - , в мене вже дорослі діти, тому книжок вже тих нема
Але такі помилки були
Як і багато інших
Але такі помилки були
Як і багато інших
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляДевальвация
Це те ж саме, як зараз ввели фемінітиви, типу ’міністерка’ і ’нотаріусиня’, а через п´ять років відмінять, а через 20 років будуть доводити, що такого не було і той, хто так пише - неук
Легко знайти, що така редакція правопису містила такі правила, інша редакція - інші. Тож приклад не дуже влучний
Губной рояль• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Покажіть мені, де Я написала, що так вірно?
Я привела факт того, що так теж писали
До Шевченка і його НА Вкраїні милій нема ніяких притензій??? Чи ви думаете, що Шевченко писав теперішнім правописом?
Але Шевченко ок, а Інші не ок... Ок) лицемірство.
Я привела факт того, що так теж писали
Ок - це книги та підручники, затверджені Міністерством освіти
І все
Девальвация• 17 марта 2023
Ответ дляПрестидижитатор
Ну то знайдіть редакцію 2000 року якщо Вам не важко. Будем Вам дуже вдячні.
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляДевальвация
Я теж з Черкаської і точно знаю, що деякі вчителі вчили, наша точно ні.
Снегопадка• 17 марта 2023
Ответ дляЧукИГеки
Она же с сумочкой была всегда, а не с зонтиком. В сумочке крыска сидела)
Грушки-яблочки• 17 марта 2023
Ответ дляЧукИГеки
Якщо цікаво, погугліть ефект Мандели ).
Ефект Мандели (англ. Mandela effect) полягає в збігу спогадів кількох людей, що суперечать реальним фактам. Таким чином, це феномен, пов´язаний з помилковою колективною пам´яттю.
Не знаю, чи можна цей ефект віднести до ’будь ласка’ ), але парасольку пояснюють саме ним
Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Ще на першій сторінці писала що без
Дивіться, що б не пилетіло щось
Ще на першій сторінці писала що без
Дивіться, що б не пилетіло щось
Вам поскандалити нема з ким? До чого тут ви?
Просили фото підручника у дівчини, яка сказала, що в неї є.
Ви молодець, якщо Нечуй-Левицького у першому виданні читаєте. Ще Григорія Сковороду почитайте.
Снегопадка• 17 марта 2023
Ответ дляДевальвация
В 176 посте девушка выложила скрин как раз за 2000.
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляДевальвация
Я закінчила школу в 1998-му і навчалася в університеті тоді, філологічна освіта. Ви хочете сказати, що мої викладачі мене неправильно вчили, що я все життя писала «будь ласка»? )) Треба було дефіс, а вчили без дефіса, от безграмотні, не знали правопису 2000 року ))
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляГубной рояль
І все
Ви не вчили Нечуя-Левицького в школі? )) аа ну добре
ХуАнита• 17 марта 2023
Ответ дляДевальвация
Трохи вище скинула
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляПАЦАНКА О
Учили ’будьласка’. Закончила школу в 1990 г.
У вас нова версія 🤣 Тут про те, з дефісом чи без
Треба підробіток• 17 марта 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Реально в 90-ті правильно було писати через дефіз :)
Ні. Ніколи не було правильно через дефіс.
ПАЦАНКА О• 17 марта 2023
Ответ дляПрестидижитатор
да, я прочла варианты автора. Не было моего, поэтому написала коммент)
Губной рояль• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
В художній літературі автор може писати твори з ’авторським текстом’.
Щось на кшталт ’я художник, я так вижу’
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляUkrainika
Не забувайте, що вчителі також можут помилятись.
В нашому суспільстві не помиляютьсЯ тільки Советчіци, вони знають все на 100% , розбираються в будь-якій сфері життя з геніальеістю і вундеркінізмом.
Моторошні троянди• 17 марта 2023
Ответ дляСапай вазони
Те що багато людей пишуть неправильно, не означає, що їх так навчили.
Вчили. Не навчили