Ластовиння• 17 марта 2023
Кому 35+, як вас у школі вчили писати «будь ласка»? з дефісом чи без?
Мені 36, і я майже впевнена що через дефіс, усе життя так пишу.
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
Добре, я наплутала, але так пишуть багато людей, оголошень і тд
От таке питання назріло
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
От таке питання назріло
Результат:
вже голосів:
437 (60.03%)
«Будь ласка» вчили
191 (26.24%)
«Будь-ласка» вчили
73 (10.03%)
Не пам‘ятаю, що вчили
25 (3.43%)
Результат
2 (0.27%)
Пишу «будь-ласка» і тепер
Вся така шо куди там• 17 марта 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Реально в 90-ті правильно було писати через дефіз :)
Не знаю де як, я пішла у перший клас у 94-му році, вчили без дефісу писати
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
ЧоПницю іжте самі, може, тоді потрібні букви побачите.
Я відповіла вам на ваше повідомлення особисто мені. А шукати всі ваші коменти не збиралась. Ви ж не Леся Українка, щоб вас перечитувати.
Таки вам треба до лікаря
Рожева юбка• 17 марта 2023
Ответ дляАшотакоя
А ще треба правильно писати: на жаль!
Це точно. А ще окремо: до речі.
ТАЗератти• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Таки вам треба до лікаря
Проте вам вже не треба. Пізно, не допоможе.
Це що треба мати в голові, щоб в звичайній переписці зненацька почати відправляти співбесідника за ліками та до лікаря?
Попадалочка• 17 марта 2023
Мене 100% вчили через дефіс, гімназія, київ, я була відмінниця. Минулого року дізналася тут
, що треба писати окремо. Дякую порадницям)))
Фима Собак• 17 марта 2023
Мене вчили з дефісом
Тут кажуть, що моя вчителька бевзем була і показують книжки та підручники 70-80-90-х всюди правило - без, є приклад саме з цим словом
Наша заставляла з, була дуже строга і начебто знала, що робить
Можливо вона інакше трактувала, можливо, коли вона навчалася, то були суперечки чи вільне трактування. Якщо чесно, мені начхати
Перевчилася за кілька місяців на без, вже надцять років минуло, інколи, коли дуже поспішаю, все ще пишу з.
Сиреневенькая• 17 марта 2023
Я взагалі разом писала і без м´якого знака, дочка-підліток виправила ....
Гопница-Советчица• 17 марта 2023
мне 44, учили с дефисом. Лет 15 назад стали писать без дефиса
Гопница-Советчица• 17 марта 2023
Ответ дляХолодная каша
З дефісом. Закінчила в 1995 році
я також
Сиреневенькая• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
а ще ’на жаль’ пишеться окремо
абсолютна більшість пишуть разом
Ви мене здивували
Засомневаю• 17 марта 2023
’Будь ласка’ та ’на жаль’ я точно знаю ще зі школи. Через дефіс не зустрічала. А от чому купа людей пишуть ’на жаль’ разом, не уявляю. Часто зустрічаю таке навіть у статтях. Як зараз пам´ятаю свою Жанну Андріївну: ’На превеликий жаль’. Тому завжди окремо.
Засомневаю• 17 марта 2023
Ответ дляХолодная каша
З дефісом. Закінчила в 1995 році
Не може такого бути. Моя мама завжди писала і пише окремо.
Лінива, не каюсь• 17 марта 2023
Закінчила у 90-х. Не пам´ятаю, щоб вчили з дефісом. Окремо було
Ні грама• 17 марта 2023
В усіх доступних словниках, з 1908 року і пізніше - писалось окремо...
Раніше не має сенсу шукати, навряд автор навчалась до 1908 року.
Засомневаю• 17 марта 2023
Ответ дляФайна цьоця
З дефісом вчили, мені 39. Знаю, що змінилися правила. А ще Ви не завжди пишеться з великої. Коли до декількох осіб- з малої
Завжди з маленької за правилами. Коли пишуть з великої, типу підлизують)
Svetlana-7070• 17 марта 2023
Точно пам´ятаю що вчили через дефіс. Але останнім часом звернула увагу, що багато де пишуть без, подивилась і дійсно змінилось на без дефіса.
Герцогиня• 17 марта 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Ніколи не було правильно. Я в 90-ті школу закінчила
Герцогиня• 17 марта 2023
Ответ дляТриндю-бриндю
Дефіс)
ДефіЗ, будь -ласка
Цікаво де такому їх навчали…
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляГерцогиня
ДефіЗ, будь -ласка
Цікаво де такому їх навчали…
Лихі 90-ті 😂
Герцогиня• 17 марта 2023
Ответ дляSvetlana-7070
Нічого не змінювалось більше 100 років.
Без дефісу було і є
Svetlana-7070• 17 марта 2023
Ответ дляГерцогиня
Нічого не змінювалось більше 100 років.
Без дефісу було і є
Нас вчили з дефісом. Як бачите по результатам, не я одна так вчила.
Страхованная• 17 марта 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Не видумуйте.
Я закінчила школу в 1992. Не було ніякого дефісу
Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Не звертайте уваги. Вона на всіх, хто їй відповідає, кидається)))
Налитое яблочко• 17 марта 2023
Там десь, колись, писали через дефіс
Певно, недовгий час.
В нас же постійно відбуваються зміни.
Зараз правильно виділяти комами, без дефісу.
Років 10, точно. До цього не заморочувалась.
Як було у школі я не пам´ятаю. Була російськомовна школа, в україномовному регіоні.
І наша вчителька любила літературу, тож ми читали вірші на всіх її уроках)
Певно, недовгий час.
В нас же постійно відбуваються зміни.
Тётя Хрюша• 17 марта 2023
мені 45. в школі Київської області прекрасна вчителька рідної солов´їної вчила нас любити мову, не говорити суржиком і писати будь-ласка через дефіс.
кілька років тому від учня сина дізналася що дефіс тепер зайвий, досі не можу повірити...
Бабуся мороз• 17 марта 2023
Мені 35. Раніше було ’будь-ласка’(кажу, як призер олімпіад з української)), тепер ’будь ласка’. Новий правопис. Я тепер, допомагаючи синові, весь час себе перевіряю.. Бо те, що раніше виглядало, як ’знаю граматику’, тепер- помилка..