Ластовиння• 17 марта 2023

Кому 35+, як вас у школі вчили писати «будь ласка»? з дефісом чи без?

Мені 36, і я майже впевнена що через дефіс, усе життя так пишу.
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
Добре, я наплутала, але так пишуть багато людей, оголошень і тд
От таке питання назріло
Результат:
вже голосів: 728
437 (60.03%) «Будь ласка» вчили
191 (26.24%) «Будь-ласка» вчили
73 (10.03%) Не пам‘ятаю, що вчили
25 (3.43%) Результат
2 (0.27%) Пишу «будь-ласка» і тепер
ЧукИГеки• 17 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
Я вам кажу як мене в школі навчали, мені байдуже вірити ви чи ні.
Отже, невірно вас навчали 🤷🏼‍♀️
Вчителі різні бувають. Моя дотягнула до колекції перших місць на олімпіадах та добре складеного вступного іспиту з укр. мови в могилянку (хто бачив їх тести, зрозуміє, про що я).
’Будьте-ласкаві’, ви таке правило уявляєте?)

Колдунья-вещунья• 17 марта 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Реально в 90-ті правильно було писати через дефіз :)
а дехто і через дифіз
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляСнегопадка
Можно ссылку на эту книгу?
Там на скрине есть...

Нас вчили писати без, бо це були слова вийнятки, аое я точно знаб, що багато вчителів вчили з -
Дайте подумать• 17 марта 2023
Без дефісу, мені 45, вчилась на трояк.
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
ті хто вчились з Нечуєм-Левицьким можуть писати через дефіс, добре
🤣👍
Укр_жіночка• 17 марта 2023
Ответ дляЛагшмивара
ні.
і дефіС)
Тю, блін. Дякую.

Стосовно правопису і я до 1998 в Миколаєві, і мої друзі з інших регіонів пам´ятаємо, що через дефіс вчили у школі. Звісно, тоді в голову не приходило перевіряти по словникам, інтернету масово не було. Але ж не може бути таких масових галюцинацій у всіх стосовно одного слова.
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
))) я зрозуміла, є лише ваша думка і неправильна, а досвіду інших людей не існує.
Ні, не моя. Є такий збірник правил правопису ))

Цвіту і пахну• 17 марта 2023
Ответ дляЧукИГеки
Отже, невірно вас навчали 🤷🏼‍♀️
Ну тоді і книжки в нас неправильні були
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
не було в той час єдиного правопису. було декілька систем і кожен писав як вважав за потрібне. до нашого покоління відношення то не має)
Слухайте, ви зотіли приклад? Я вам його надала
І в багатьох дичячих книжках зустрічаю з дефісом
Але вчителька нас вчила, шо це 2 різні слова і мається на Увазі будьте ласкаві, завжди виділяють комами
ХвостПистолетом• 17 марта 2023
Ответ дляСнегопадка
Можно ссылку на эту книгу?
Дівчина знайшла перше видання 1879 року та по ньому вчить українську мову. Думає, що нічого з того часу не змінилося та інші літери мабуть теж так пишуть. Ось уривок, скрін:
постою_послушаю• 17 марта 2023
Ответ дляСапай вазони
Тут мабуть багато кого вчили і міряти від 1.
ЧукИГеки• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Ось вам
Тобто взагалі весь цей текст для вас - кращий зразок сучасної української мови?)))
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
А ще, хто має велику пиху получає від всесвіту по лобі, що б корону збили
Куди ж вам читати інші повідомлення
ХвостПистолетом• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
Ті, хто у той час народились).
Пи Пи Пилюля• 17 марта 2023
Ответ дляСапай вазони
зазвичай це ті сами, що пишуть через дефіс ’будь ласка’)))
Губной рояль• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Ось вам
Нам якось на підготовці до олімпіади показували ’словник’.
Видавництво Львів.
Там було слово ’Залупівка’ - це бабка, стрекоза рос.
Таких слів було багато.
Але це ж не говорить про те, що це вірно.
Спасу мир• 17 марта 2023
Ответ дляЛастовиння
Це я також дізналася в цьому році))
Мову добре знала
Девальвация• 17 марта 2023
Ответ дляПрестидижитатор
Звичайно, не збір філологів. Але дивно так впевнено доказувати про те, чого нема )
Це те ж саме, як зараз ввели фемінітиви, типу ’міністерка’ і ’нотаріусиня’, а через п´ять років відмінять, а через 20 років будуть доводити, що такого не було і той, хто так пише - неук
Сапай вазони• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Тобто і букву ’ы’ ви в українській мові вчили, якщо брати до уваги ваш приклад?

Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Взагалі то питали про підручник
Неместная Я• 17 марта 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Ага, а ще в 90-ті правильно було писати ’дефіЗ’. Лихі часи
Грушки-яблочки• 17 марта 2023
Можу зрозуміти тих, хто ніяк не може повірити і визнати, що не могли їх в школі вчити написанню будь ласка через дефіс. Бо я сама кілька місяців тому не могла повірити, що ’старуха Шапокляк’ з крокодила Гени ніколи не мала парасольку в мультфільмі. А моя уява, як і уява багатьох інших зафіксувала її чомусь саме з парасолькою.
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляГубной рояль
Видавництво Львів.
Таких слів було багато.
Покажіть мені, де Я написала, що так вірно?
Я привела факт того, що так теж писали
До Шевченка і його НА Вкраїні милій нема ніяких притензій??? Чи ви думаете, що Шевченко писав теперішнім правописом?
Але Шевченко ок, а Інші не ок... Ок) лицемірство.
Тарабарщина• 17 марта 2023
Навчалась у школі в 90-х. Якийсь період писали з дефісом, потім були зміни у правописі і почали писати окремо, але, що якийсь час писали з дефісом,це 100%
ЧукИГеки• 17 марта 2023
Ответ дляДевальвация
Але в часи автора точно не було такого правила. От і філологи різних поколінь уже підтягнулися до нашого гурточка тих, хто не чув про дефіс
ХуАнита• 17 марта 2023
До випускних та вступних екзаменів, всеукраїнських олімпіад(2000-2002) готувалась по Ющуку 2000 року
Ось заскрінила👇
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляСапай вазони
Ви прікалуєтесь, чи як? Реально?
Гжегож Бженчишчикевич• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
у кожному регіоні свій правопис - це щось новеньке
Ну а чому саме з цим словом такий нюанс?) Я ідеально пишу, читала і читаю багато літератури, причому з дитинства українською мовою, укрмову вивчали з 2 ´го класу додатково, бо школа була російськомовна.
Колдунья-вещунья• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Куди ж вам читати інші повідомлення

пишіть ще, у вас гарна українська!
ну справді, ви знайшли гарний приклад, але він не має відношення до шкільної освіти . якби це був скрін з підручника - то інша справа
Гжегож Бженчишчикевич• 17 марта 2023
Ответ дляЧаюри
Окремий регіональний правопис Мощно.
А те, що 25% вивчали невірно - це не мощно?)