Ластовиння• 17 марта 2023

Кому 35+, як вас у школі вчили писати «будь ласка»? з дефісом чи без?

Мені 36, і я майже впевнена що через дефіс, усе життя так пишу.
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
Добре, я наплутала, але так пишуть багато людей, оголошень і тд
От таке питання назріло
Результат:
вже голосів: 728
437 (60.03%) «Будь ласка» вчили
191 (26.24%) «Будь-ласка» вчили
73 (10.03%) Не пам‘ятаю, що вчили
25 (3.43%) Результат
2 (0.27%) Пишу «будь-ласка» і тепер
УжеВотДа• 17 марта 2023
А хто знає, де наголос у слові чорнослив? Не гуглити))) Проспорила доньці 12 р))))

Треба підробіток• 17 марта 2023
Ответ дляСапай вазони
Тут мабуть багато кого вчили і міряти від 1.
Точно. Взяли моду сказки рассказывать, что ’нас так учили’. Ну, покажите учебник, по которому так учили.
ПАЦАНКА О• 17 марта 2023
Ответ дляUkrainika
Не забувайте, що вчителі також можут помилятись.
Здесь на Советчице есть одна редактор, которая хвасталась, что никогда не читает правила, потому что всегда права. Пока не сделала элементарную ошибку в очередном из комментов уровня 5-го класса).
Так что солидарна)
Снегопадка• 17 марта 2023
Ответ дляУжеВотДа
На букве о?
Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляУжеВотДа
На друге О?
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляГубной рояль
В художній літературі автор може писати твори з ’авторським текстом’.
Щось на кшталт ’я художник, я так вижу’
Та ви шо)) факт є фактом
Там чорним по білому написаний - і його вчать у школі...
Тому крики про те, що такого не було ніколи.. Це як казати ніколи нк кажи ніколи
Трахтибидох• 17 марта 2023
Авторе,я закінчила школу в 1990 році.Будь ласка ЗАВЖДИ писали окремо.

УжеВотДа• 17 марта 2023
Ответ дляСнегопадка
На букве о?
Ага
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляБокс-орун
На друге О?
Так ) Такі завдання є на ЗНО.
УжеВотДа• 17 марта 2023
Ответ дляБокс-орун
На друге О?
Так, а у нас всі говорять з наголосом на и
Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляУжеВотДа
Я теж так говорю )))
ЗавЛабСнаб• 17 марта 2023
Окончила школу в 2000
Будь ласка писали
Лагшмивара• 17 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
О, точно, і надобраніч писали разом. І досі деякі знайомі пишуть. В школі навчалась 1991-2000, Київ
Навчалась 1992-2003, вчили ’на добраніч’
УжеВотДа• 17 марта 2023
Ответ дляБокс-орун
Я теж так говорю )))
Я добре знаю українську і правопис, а моє козеня 12 років постійно мене виправляє всеодно
Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляУжеВотДа
Козенятка, вони такі
УжеВотДа• 17 марта 2023
Ответ дляБокс-орун
Козенятка, вони такі
Ще й радіє, що розумніша
Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляУжеВотДа
Ще й радіє, що розумніша
Насправді, це ж класно, що діти розумніші за нас.
Моя ще й вчительці доказувала, що та неправа. Добре, шо вчителька виявилася адекватною, сказала, якщо моя принесе підручник, де те написане, то визнає свою помилку. Й визнала.
Губной рояль• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Та ви шо)) факт є фактом
На жаль я не вдома
Подивилась би словник 90-х років
ТАЗератти• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
Було
Реально було
Може, у вас був безграмотний вчитель.

Лагшмивара• 17 марта 2023
Ответ дляСапай вазони
25% ДУМАЮТЬ, що так вивчали. Це не означає, що вони дійсно вивчали саме так.
це точно
Вишневий цвіт• 17 марта 2023
Ответ дляТАЗератти
Може, у вас був безграмотний вчитель.
перше моє повідомлення ви не побачили? Їжте чорниці, вона для зору гарна
Бутерброд з ікрою• 17 марта 2023
45 років, без дефіса вчили
Сама не знаю• 17 марта 2023
Я не помню
Сама не знаю• 17 марта 2023
Ответ дляАшотакоя
А ще треба правильно писати: на жаль!
Не ну это все знают.
Бойова• 17 марта 2023
без
ТАЗератти• 17 марта 2023
Ответ дляВишневий цвіт
ЧоПницю іжте самі, може, тоді потрібні букви побачите.
Я відповіла вам на ваше повідомлення особисто мені. А шукати всі ваші коменти не збиралась. Ви ж не Леся Українка, щоб вас перечитувати.
Я в дамках• 17 марта 2023
Все не читала. Рекомендую на ютюб Солов їне шоу. І прикольно, и укр подучить можно, особенно новые правила, ух не нравятся они мне((, но шо делать
Мама Чели• 17 марта 2023
Вчили з дефісом, коли я вперше побачила окремо, була впевнена, що це помилка, подивилась правила і з того часу пишу правильно, окремо
Все і одразу• 17 марта 2023
Будь ласка
Не уявляю, чим можна керуватись, шоб писати це через дефіс.
Рожева юбка• 17 марта 2023
Вперше бачу, щоб ’будь ласка’ писали з дефісом. Як таке може прийти на думку?