AnnaOst• 02 апреля 2023

І знову про мову. Яку мовну політику ви хотіли б бачити в майбутньому?

Навіяно вчорашньою топовою темою про мову і спостереженнями за українцями в Німеччині, з яких 90 відсотків говорить російською.
Зі вчорашньої теми зробила для себе висновок що багато етнічних українців вважають рідною російську, так само їх діти рідною мовою вважають російську. Хоча й знають українську, але хочуть і надалі говорити російською.
Особисто я народилася і виросла в російськомовному місті, вільно думаю російською і українською, але ніколи не вважала російську рідною. Для мене очевидно що моє вільне володіння російською це наслідок русифікації і статусу України як колонії російської імперії. З 2014 я почала свідомо відмовлятися від російської мови культури, але остаточно відмовилася лише в цьому році. Я наче відмежувалася таким собі ментальним муром від усього російського.
Для мене єдиним варіантом майбутнього для України був повний розрив з Росією на культурному і ментальному рівні, кенселінг всього російського і мови в першу чергу.
Мені цікаво як бачать майбутнє в цьому питанні ті хто вважає російську рідною і не збирається від неї відмовлятися.
Тему я створила бо мені дійсно цікаво зрозуміти і я намагаюся виходити зі своєї "бульбашки"
LudaSHS• 02 апреля 2023
Ответ дляBusinka_05
Да, только статью 10 Конституции никто не отменял. Как и Европейскую Хартию о языках, ратифицированную Украиной. Знаете, что такое главенство права?
Вы против выполнения Закону? Ведь нет
Никто не трогает языки другие, разговаривайте на чем хотите, а в держустановах, документация - то на украинском.
Так что все блабла бла , Тут ни к чему.
Поэтому 1 мой пост О Законе о мове. Смысл уже переливать с пустого в порожнее.
И спорить, о чем?
Не будет никаких русских вторых государственных. Есть действующий закон. На том и точка.

Сестры Гримм• 02 апреля 2023
Ответ дляХелицера
Нет не нормально, почему мне на работе суржик не понадобился,а для кого-то разговаривать, им же придуманными словами ,великое достижение. Книжки лучше читать и смотреть фильмы на украинском,а не придумывать эсперанто.
Тобто всі переходять на нову мову одразу без помилок?
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляmonika_krause
Жiночки-голубоньки, усi були сьогоднi на прогулянцi?
Так дождь же))
ksusha1155• 02 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
адін народ - це не м’яко, якщо задуматись. Бо якщо адін - то який? російський чи український? для кацапських пропагандистів це очевидно, як і логічне продовження, що українського не існує
Ви абсолютно праві. Українці надто добрі, терплячі. За це платимо страшну ціну. Треба себе поважати, і все своє.
Jsolo• 02 апреля 2023
Ответ дляХелицера
Безграмотность обидеть нельзя, все равно не поймет.
Удалено администрацией...
LudaSHS• 02 апреля 2023
Ответ дляMagic Noir
Удалено администрацией...
Какого меншинства.
Так что выполняйте нормы закона и будет все ок)
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляJsolo
Поки при владі будуть такі демагоги, як ви, коли переводять предмет розмови на іншу, щоб уникнути прямих запитань і відповідей, ображають - ну як можна щось побороти?)
Так я же не у власти, и на мой вопрос так и не было ответа

Businka_05• 02 апреля 2023
Ответ дляksusha1155
А навіщо вони їм російською? Де і кому вони падєжи і глаголи будуть пряснювати? Час (дитячий) треба витрачати з розумом.
Все течет, все меняется... Ну и свой родной ящык нужно знать! Не помню, чтобы хоть раз поднимался вопрос, зачем, например, эмигрировавшие в Канаду учат своих детей украинскому языку. Или этожедругое?
А пояснять глаголы и падежи наши дети будут своим детям, нашим внукам.
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляMagic Noir
Удалено администрацией...
Якого меншинства????
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляJsolo
От-от про що я і кажу) Бла-бла-бла - це ваш язик общенія)
Можно подумать вы что-то полезное пишете,кроме перехода на личности никакого смысла.
Mrs.Ochmonek• 02 апреля 2023
Ответ дляBusinka_05
а закон 2019 протирічить Констинуції? тоді звертайтесь до КС
LudaSHS• 02 апреля 2023
Ответ дляVika26
В держ.установах, закладах усіх форм власності - українська. Навчання у школі/вишах - лише українською. Вдома, неформальне спілкування - як захочеться.
Не тиснути на людей. Як би цього не хотілось - швидше не буде. Створити умови для російськомовних, можливо безкоштовні курси української мови(у нас у місті бачила, що вже є запис).
Все пишут .. так
Как в Действующем Законе и есть.
felina.nat• 02 апреля 2023
Ответ дляHelloKitty18
Мене бентежить той факт,що діти розмовляють російською, хоча в школах навчаються,українською мовою, тобто і досі збкрігається меншовартістність української мови.
І дуже не хочеться щоб покоління, якому зараз 10-15 років, через років 15-20 забуло про нинішню війну і почало знову тягнути російськомовний контент в нашу культуру.
Це не про меншовартість. Наскільки я бачу, в них немає сприйняття української як ’сільської’, наприклад, як було у моєму дитинстві. Російськомовні не рідко думають не українською. Навіть якщо вільно розмовляють. А ще українською в нас поки що менший запас слів і деякі речі простіше сказати рідною. Ми вдома говоримо обома мовами. І російською найчастіше - коли емоційно.

Не думаю, що ті, хто зараз підлітки - забудуть. Особливо з переважно російськомовних регіонів. В них дуже життя скалічене через війну. Втрачені друзі, улюблені справи, багато чого. І вони усвідомлюють через кого це сталось.
Люсильда.ua• 02 апреля 2023
Ответ дляlybov83
Я б хотела, чтоб таких как Вы прав лишали Чтобы не было разделения по мове/вере и прочему. Чтоб люди наконец то поумнели и не занимались’охотой на ведьм’ и понимали что любые преследования ограничивают и отбрасывают назад любое общество
Згодна з Вами!

І вчора у тій темі я себе стримала... промовчала. Але бачу, що цьому немає ні кінця, ані краю.

Отже, скажу! А Ви вже запасіться капцями!
Річ, дорогенькі мої, ні в мові. Річ у нашому специфічному менталітеті. І прояв його як раз у цих темах щиро відображається. Ненависть один до одного, заздість, хитрощі, звичка повчати та нав´язувати своє бачення.
У деяких регіонах він менш виражений, а у деяких пре через край. Краще такі прояви ігнорити, щоб не псувати собі нерви. Бо мову можна змінити, а мінталітет він генетичний, його не викорінити.
БогдаРуся• 02 апреля 2023
Автор, я з Вами абсолютно солідарна! Я така сама- з російськомовного міста і оточення, але про мови я все зрозуміла ще в школі. В 25 років переїхала і однією з причин, чому мені не було шкода, це відношення мойого міста до української мови.
і так, за кордоном 90% розмовляють російською. Але от там де я ніхто не примушує мене на російську переходити. Просять деякі, але або не українці, або у кого в більшості іншої крові ніж української.
з російськомовними українцями якраз перед війною перестала переходити на російську. Бо ж нас так виховували, що ми маємо переходити на мову співрозмовника, і звісно це означало що треба переходити на рос.! це вже ні, досить!
Jsolo• 02 апреля 2023
Ответ дляХелицера
Удалено администрацией...
Stiflers Mom• 02 апреля 2023
Державна - українська, все інше (розмовляти, писати, читати, думати, заробляти гроші, навчатись) - та хоч китайською. Це називається свобода вибору. Але так не буде, бо політикам вигідно розганяти мовну проблему. А ви, автор, вибачте, яскрава жертва цієї пропаганди.
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляСестры Гримм
Тот кто говорит на суржике,обычно это делает,потому что у него в семье так говорили.
И у нас мало для кого это совершенно новый язык.
Businka_05• 02 апреля 2023
Ответ дляLeka_Leka
Я начала писать рассия с маленькой в 14 году. Не знаю что вам там приказывали и навязывали. и да, мне так комфортно.
Но что ж, позиция понятна))) Долго нам еще воевать.(
Эмм... Написание названия страны с маленькой буквы как-то влияет на ход войны? Серьезно? Пока мы тут спорим о том, с какой буквы писать, Россия начала председательствовавать в Совбезе ООН с 1 апреля. И им безразлично, кто и как пишет. Как и тем, кто допустил это председательствование. Очередь подошла и все.

Mrs.Ochmonek• 02 апреля 2023
Ответ дляArgesha
Усі власні назви, як і Гітлер, і Німеччина, і Чикатило, і Онопрієнко завжди писались и писатимуться з великої літери. Окрім правил граматики це не несе із собою нічого.
’Карати’ когось там маленькою літерою - рівень безпорадного дитсадку. Не можеш покарати як слід - не принижуйся хоч до такої явної демонстрації своєї слабкості і неспроможності
Не переживайте, карання відбувається на полі бою. А тут це ознака зневаги до ворога, і не треба тут свої власні почуття неспроможності проектувати на інших
Люсильда.ua• 02 апреля 2023
Усім приємного спілкування! Піду з дитиною прогуляюся. Впевнена до вечора тема поб´є всі рекорди. Зайду після 22:00 привітатися
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляJsolo
Удалено администрацией...
Хорошо, я не хочу вам грубить в ответ,чтоб не брать пример с хамки,поэтому давайте лучше закончим общение.
Татьяна-8275• 02 апреля 2023
1) Украинский язык переходит на латиницу.
2) В Украине два государственных языка:
- украинский;
- английский.
3) Все государственные доки, сайты, все таблички, надписи в супермаркетах, указатели в транспорте все пишут на 2 языках обязательно.
4) Для поддержки туризма и в благодарность за гостеприимство, все туристические места:
- указатели, система покупки билетов, меню ресторанов, записи в отелях должны быть переведены на польский, эстонский, немецкий, итальянский, чешский и тд и тп.
Для примера: в Вене заказ билета в метро на 11 языках кажется...
5) Русский язык не запрещен. Кто хочет говорить на русском - говорит на русском языке.
Книги на русском языке не дороже книг на украинском.

После войны в Украину хлынет рабочая сила для восстановления Украины, пока украинцы не выучат английский, многим будет проще говорить по-русски.

6) В туристических местах появляются надписи на китайском и японском языках.
Они должны приезжать и привозить деньги, как туристы.
lybov83• 02 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Згодна з Вами!

Это и будет продолжаться. Народу надо дать повод, а там мы сами друг друга растерзаем.
Mira29-c3c3• 02 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Згодна з Вами!

Ну люсінда,давайте,не стримуйтеся.Пишіть вже .
Shady lady• 02 апреля 2023
Ответ дляHelloKitty18
Потрібно зробити так, щоб мовою було модно говорити.
Тому все що колись було російською, треба перевести на мову.
Шоу, фільми, інтерв‘ю і тд
Блогери переходять, артисти і тд
Все поступово, не одразу
Хелицера• 02 апреля 2023
Ответ дляТатьяна-8275
2) В Украине два государственных языка:
- украинский;
- английский.

Зачем нам латиница?
Сестры Гримм• 02 апреля 2023
Ответ дляХелицера
Я розмовляю суржиком, бо все життя розмовляла російською. Навчалася в російській школі. Тобто русизмів в мене багато. Неможна швидко навчитися розмовляти без помилок.
Татьяна-8275• 02 апреля 2023
Ответ дляХелицера
Зачем нам латиница?
Для дистанцирования.
Jsolo• 02 апреля 2023
Ответ дляStiflers Mom
Так як і ви виглядаєте жертвою пропаганди ,,не на часі,,
Вас не бентежить, що нашу мову знищували, що наш народ зросійщували весь час репресіями, вбивствами. Що це нормально - розмовляти на рідній мові. Ми вчимо будь-яку іншу іноземну мову, бо це пристижно, потрібно і т.д. Але вчити свою і розмовляти нею - нє, це пропаганда