Organic• 12 мая 2023

Автономне опалення і рахунки з облтеплоенерго.

У кого автономне опалення. З минулого року стали приходити платіжки на опалення. Як я зрозуміла, то за місця загального користування. Я дуже сильно економлю, тому що на мені хвора мати, пенсіонерка і потрібно їй допомогати, на її пенсію просто не виживеш. Але не про те. Минулого року, при тому, що вибило вікна, позаклеївала їх, все одно не топила собі, тому що не витягнула б оплату. Ходила тепло одягнута і в постілі грілася бутилками із водою. Холодно було дуже, але інакше б не витягнула.

Питання. У кого автономне опалення. Як розраховуються оті платіжки? Що туди входить? Там також є абонплата? Підскажіть будь ласка, аби зрозуміти, як рахувати і чи не дурять мене. Тому що наше облтеплоенерго ще ті фантазери.

Дякую всім, хто підскаже по суті питання.
ЭкстрасенсиХаЯ• 12 мая 2023
У вас в підїздах є радіатори?
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
У вас в підїздах є радіатори?
Сталінка. Щось є
bhar• 12 мая 2023
Якщо дуже примітивно, як мені пояснили, то ми платимо 25% від повних рахунків квартир з центральним опаленням
Тобто, мій сосуд зверху з квартирою такою площею як у мене , зпаплатив 4000 грн за центр опалення за лютий. Нам з автономкою виставили 1000 грн
( дім дуже старий, радіаторів у підʼїзді немає)
Це Кривий Ріг
іронічна антитеза• 12 мая 2023
Это оплата за все трубы в доме. Дом он обший,а не только тех у кого централизованное отопление.
Потринділиця• 12 мая 2023
Можу розказати про київтепло енерго, підозрюю, що обл рахує так само.
Є спеціальна двометрова формула, де враховується середньомісячна температура повітря в населенному пункті, різниця показників температури води в системі опалення при вході і при виході, плюс якась обов´язкова частка.

Так от що я вам скажу: у мене автономне опалення і я відрізана від труб ЦО (новобудова), там стоять заглушки з пломбами, за квартиру 80 кв.м. за зиму я всерелньосу платила по 400 грн лише за мзк при тому, що труби на опалення мзк у нас перекриті в підвалі. 10тирічна боротьба усього будинку на 360 квартир з цими нарахуваннями не принесла ніяаих результатів - усюди відписки.
іронічна антитеза• 12 мая 2023
Ответ дляbhar
Це Кривий Ріг
В Кривом Рогу по моему самое дорогое отопление в Украине)
bhar• 12 мая 2023
Не розумію чому ці рахунку дуже збільшилися порівняно з минулим роком. У людей з центр опаленням- рахунки менші, тому що це логічно ( зима тепліша)
іронічна антитеза• 12 мая 2023
Ответ дляbhar
Придумали другую формулу просто наверно)
Бритоножка• 12 мая 2023
Ответ дляbhar
Це Кривий Ріг
Теж КР і з автономкою ми платимо щомісячно за опалення під´їзду (а це хрущьовка, там нема батареї))) 340гр у опалювальний сезон.
Потринділиця• 12 мая 2023
Ответ дляbhar
У нас всю зиму за мзк нараховували по 1500 в міс потім походив контролер, зняв показники з індивідуальних лічильників і нам зробили перерахунок, тепер по 400 в міс за мзк.
bhar• 12 мая 2023
Ответ дляіронічна антитеза
Но мы же платим не за трубы, а потребленную тепловую энергию, люди с автономным отоплением соответственно за потребленный газ. Аб/ плата у всех насчитывается
Хочу наколоти губи• 12 мая 2023
Автор, 100000-на тема.
Платите не за труби в домі, а ВИКЛЮЧНО за вашу квартиру. Вірніше за НЕСПОЖИТУ послугу (називається нарахування до мінімального) у будинку з ЦО.
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляbhar
Це Кривий Ріг
Жесть! І очумітельная логіка теплоенерго щодо нарахувань...
Вам дяку за відповідь
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляіронічна антитеза
труби ми обслуговуємо, ремонтуємо тощо САМОСТІЙНО, як ОСББ. Тепла в квартиру мені не надходить, то сфіга такі суми?
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляПотринділиця

Жесть. У мене схожа ситуація, але рахунки стали надходити з минулого опалювального сезону і суми навіть більше ніж у Вас (((
Потринділиця• 12 мая 2023
Ответ дляbhar
Це було б логічно в справедливо, але коли компанія природній монополіст, то вона диктує свої, вигідні лише їй правила.
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляіронічна антитеза
В Миколаєві, мабуть, цього року, опалення вийшло дорожче ніж усюди, тому що вибиті вікна і опалювалю вулиці бігатьох домів, замість квартир.
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляbhar
Не знаю, які рахунки у тих, хто із центральним опаленням, але я не згодна оплачувати за те, чого не отримувала! Дивно, лагодити вікна і будинки у місцевої влади коштів нема, а от брати коштии за воздух завди будь ласка (((
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляБритоножка
мені приходило по 1000 і ще + й абонплата!
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляbhar
от і я про це ж
автор Organic • 12 мая 2023
Ответ дляХочу наколоти губи
Автор, 100000-на тема.
можливо і тисячна, але я так і не побачила, як здійснюється розрахунок
Этожзвяздаяегообожаю• 12 мая 2023
Ответ дляПотринділиця

У вас только один вприант- отрезать цо всем домом, перейти на автономное, газовое или электро. Много у вас притрушенных, кот не хотят автономное?
Маруська Му• 12 мая 2023
э лічильник газу , є котел. платимо за газ по лічильнику+доставка газу. у домі у підїзді немає батарей. в кожній квартирі котел.
якщо не споживати газ, то за доставку біля 350грн щомісяця платити треба.
Хочу наколоти губи• 12 мая 2023
Ответ дляOrganic
Так у тих темах є посилання на наказ Мінрегіонбуду з формулою розрахунку.
Навряд чи ви особисто зможете нею скористатись. Але суть одна. Чим більше споживають ваші сусіди, тим більше платите ви.
При цьому вони платять за спожите будинком, а ви зверх того, типу ’штраф’ за відсутність споживання ЦО.
Цветов Мне срочно• 12 мая 2023
Ответ дляOrganic
Точно вам тепла в квартиру не надходить, а зверху, знизу та з боків сусіди вас частково не обігрівають?

В тата автономне опалення в будинку, де у всіх центральне. Так в нього температура в квартирі в опалювальний сезон нижче 15 градусів не опускається з виключеним автономним опаленням, бо тепло від межуючих квартир іде.

Тепер у нас, автономне опалення у всьому будинку. Ми живемо на останньому поверсі і квартира під нами пуста, без ремонту та з виключеним опаленням. Так, по-перше газу іде в 1,5 рази більше, ніж у сусідів в таких же квартирах, але з опаленням зверху і знизу(хоча ми єкономимо), а по-друге за день з виключеним опаленням температура падає до 12-13 градусів.
Так що про те, що вас не опалюють частково сусіди можете не розказувати.
Хочу наколоти губи• 12 мая 2023
Ответ дляOrganic
Це плата за формулою ’або бери, або плати’ в ранзі Закону.
За кілька років ще ніхто не відбився від оплати.

П.С. Якщо хто ще не в курсі, то знято заборону на стягнення виконавчою службою боргів малих сум (менше 100к).
За даними керівництва лише Монобанку, близько 450 тис. рахунків під загрозою блокування і списання коштів на вимогу виконавчої служби. В т.ч. в інтересах поставщиків комунальних послуг.
Хочу наколоти губи• 12 мая 2023
Ответ дляbhar
Це ви так рахуєте, а закон трактує по іншому.
Він каже, що у будинку з ЦО ви або споживаєте ЦО або ні. Але в останньому випадку ви зобов´язані заплатити за НЕ спожиту енергію (по суті штраф за відмову від споживання ЦО). А чим ви там собі опалюєте (газ, ел.енергія, дрова....), це нікого не цікавить.

Не хочете платити двічі, або повертаєтесь до ЦО, або відмовляєтесь від ЦО усім будинком. Іншого не дано.