Кава з адреналіном• 17 августа 2023

Чи буде затримка мовлення дитиня, якщо...

ми з дитиною розмовляємо українською, а між собою російською інколи, ще й бабуся російськомовна. Ми плануємо повністю перейти, але бабуся так вже не зможе чи не схоче. В когось було так? Коли діти почали говорити?
Телячі ніжноСті• 17 августа 2023
Це не впливає на молення.

Зубачистка• 17 августа 2023
Ні. Затримка мовлення - це діагноз, а у вас просто різні мови в сімʼї.
Білка в колесі• 17 августа 2023
Я на русском, муж на украинском, дедушки на суржике жутком.
Дети на всех этих разговаривают и не патают между собой
Говорить обое начали рано, в 2 уже говорили сложными предложениями

В общем это никак не связано.
3@йk@• 17 августа 2023
Коли українська-російська такої затримки немає.. бо мови схожі.. А ось україно-німецька, чи інші більш далекі мови, затримка типова. Але вона згодом минає, якщо у дитини немає неврологічних проблем.
Н@Диете• 17 августа 2023
Нет, не будет. Зато ребенок будет разговаривать суржиком. Оно вам надо? Выберите уже один язык и на нём общайтесь с ребёнком.
Сонячний зайчик• 17 августа 2023
Російська та українська ніяк не вплине, а, наприклад, англійська, німецька і т д - так.
Я по дурості почала вчити дитину англійській мові, в сімʼї усі розмовляють укр та рос. І була затримка. Досі відвідує дефектолога.
Звісно, це не головний фактор, але суттєвий
автор Кава з адреналіном • 17 августа 2023
Ответ дляСонячний зайчик
Англійській мові не вчу, але певний час вмикала пісні з каналу simple song в ютубі на англійській