Хочу барабульки• 28 августа 2023
Невістка повинна доглядати свекруху?
Це щодо демобілізації військового. Якщо свекруха інвалід, чоловіка немає, єдиний син мобілізований. То чи матиме він право на демобілізацію по догляду за матір´ю, якщо ще є працездатна невістка. Хто розбирався?
В змінах до закону написано, що має право за відсутністю інших осіб, а хто ці особи конкретно не бачу.
Тільки таке роз´яснення знайшла:
ХТО Ж ТЕПЕР НЕ ПІДЛЯГАЄ МОБІЛІЗАЦІЇ?
Відповідно до останніх змін до закону про мобілізацію отримати відстрочку зможуть лише ті, які є єдиними працездатними особами, які відповідно до закону зобов’язані утримувати дружину, своїх чи батьків дружини із інвалідністю.
Як правило, обовʼязок утримувати осіб з інвалідністю відповідно до закону мають їхні опікуни, діти, інший із подружжя. Такі особи обов’язково повинні бути працездатними, при цьому, наявність чи відсутність роботи, інше місце проживання та навіть перебування таких осіб закордоном до уваги не береться.
Для наглядного прикладу, якщо у військовозовʼязаного є рідний батько із І групою інвалідності, то отримати відстрочку він зможе лише якщо у такого військовозобов’язаного немає рідних братів та/або сестер (або вони є непрацездатними), які б могли утримувати батька, а рідна мати із батьком розлучена і втратила обовʼязок його утримувати.
Знову ж таки, про невістку не ясно.
Тільки таке роз´яснення знайшла:
ХТО Ж ТЕПЕР НЕ ПІДЛЯГАЄ МОБІЛІЗАЦІЇ?
Знову ж таки, про невістку не ясно.
Мавка• 28 августа 2023
Ні. Не повинна. Він має право на демобілізацію. Звертатися до юриста/нотаріуса для уточнення як
любименькая• 28 августа 2023
Які в нас люди без грамотні, жах. Він уже мобілізований, а ви читаєте чи має право на відстрочку. Має право на звільнення з військової служби згідно з ст. 26. Потім 6 міс відстрочки, а потім знову можуть мобілізувати
Хочу барабульки
• 28 августа 2023
Ответ длялюбименькая
Дякую, почитаю. Надіялись на демобілізацію через 18 місяців, але там щось глухо.
Как_б_не_так• 28 августа 2023
Ответ длялюбименькая
’Безграмотні´ пишеться разом, шановно грамотна.
Чижик Пижик• 28 августа 2023
Ответ дляМавка
Он у автора є чітке визначення хто ,,відповідно до закону мають їхні опікуни, діти, інший із подружжя,,. Інший з подружжя, це хто по Вашому?
Неваляшкина• 28 августа 2023
Звільнитись в любому випадку може, якщо мама 1-2 групи, навіть якщо є брати і сестри, до ст 26 поправки не вносилися. А повторна мобілізація ні, бо син один. Але там ще треба дивитись, що з татом ( чи не пенсіонер, наприклад, то повторно можуть забрати). Невістка ніяким боком
Чижик Пижик• 28 августа 2023
Ответ дляНеваляшкина
А яким боком тоді з тещами виїздили?
Мавка• 28 августа 2023
Ответ дляЧижик Пижик
Чоловік (якщо він є) свекрухи.
Доглядати мають якщо в шлюбі, інший з подружжя( чоловік, жінка), діти, опікун. До чого тут невістка, вона юридично не родич.
Швабристка• 28 августа 2023
Ответ дляМарія В
От вам і інша сторона одруження
І не кажіть, я свою свекруху і в очі не бачила, вона за 3 роки нашого з її сином шлюбу, навіть не виявила бажання зі мною познайомитися. А тут виходить, я ще й винна їй щось можу бути.
Мавка• 28 августа 2023
Ответ дляШвабристка
Ні нічого ви їй за законом не винні.
Чижик Пижик• 28 августа 2023
Ответ дляМавка
Чоловік (якщо він є) свекрухи.
Тоді поясніти, як чоловіки з тещами виїздили? Виходить же, теж не родичі.
Мавка• 28 августа 2023
Ответ дляЧижик Пижик
Як супровід. Це інше. Ну закони у нас такі. Якщо повивчати, дірок, багато. Нажаль
Хочу барабульки
• 28 августа 2023
Ответ дляЧижик Пижик
Я так зрозуміла чоловік або дружина інваліда, чи ні?
Мавка• 28 августа 2023
Ответ дляХочу барабульки
Так
Чижик Пижик• 28 августа 2023
Ответ дляХочу барабульки
Мабуть, що Ви праві.
Хочу барабульки
• 28 августа 2023
Ответ дляНеваляшкина
Немає, свекруха вдова.
Криниця щастя• 28 августа 2023
Ответ дляМавка
Чоловік (якщо він є) свекрухи.
Згідно з законодавством України (Кодекс законів про працю), невістка - близький родич;)
Ищу Аленя• 28 августа 2023
Ответ дляЧижик Пижик
Інший із подружжя - это муж/жена инвалида, но не невестка или зять инвалида
Криниця щастя• 28 августа 2023
Ответ дляМавка
Як БЛИЗЬКИЙ родич!
Криниця щастя• 28 августа 2023
Ответ дляЧижик Пижик
Законодавством. Близькі родичі.
Хочу барабульки
• 28 августа 2023
Я так зрозуміла, що невістки і зяті мають право доглядати, але не зобов´язані, на відміну від дітей.
Хочу барабульки
• 28 августа 2023
Ответ дляНоу коммент
Невістка це не член родини чоловіка В ДАНОМУ випадку
Дякую
Хочу барабульки
• 28 августа 2023
Ответ дляНоу коммент
Родина свекрухи це - її чоловік та діти
Ну, я ще читала, що онуки.
МеняАЖтрусит• 28 августа 2023
Автор, Ви не родич свекрухи. І так, чоловік має право на відстрочку на півроку.