Прикуси Язика• 28 сентября 2023
Прийняли закон 9185, з 2024 починає діяти
ПОКАРАННЯ БЕЗ ІЗОЛЯЦІЇ ВІД СУСПІЛЬСТВА: ЗАКОН ПРО ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД ПІДПИСАНО!
Президент України підписав Закон №9185 «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану». Згідно із ним за деякі кримінальні правопорушення каратимуть пробаційним наглядом. При цьому він буде одним із основних видів покарання, на рівні з обмеженням чи позбавленням волі, але в той же час буде їхньою альтернативою. Отже, тепер деяким категоріям правопорушників вдасться уникнути в’язниці, але не покарання!
«Впровадження покарання у вигляді пробаційного нагляду сприятиме гуманізації пенітенціарної системи та розширенню можливостей для виправлення особи без ізоляції від суспільства. Також воно дасть змогу виконати рекомендації ЄСПЛ про необхідність оптимізації пенітенціарної системи і зменшення кількості засуджених», — зазначає заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.
Пробаційний нагляд тепер може бути застосований за злочинні діяння, передбачені окремими частинами статей Кримінального кодексу України, такі як:
∙ умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони;
∙ перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення;
∙ умисне легке тілесне ушкодження;
∙ побої та мордування;
∙ домашнє насильство;
∙ погрози вбивством;
∙ зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби;
∙ зараження венеричною хворобою;
∙ ненадання допомоги хворому медпрацівником;
∙ насильницьке донорство;
∙ експлуатація дітей;
∙ примушування до вступу в статевий зв´язок;
∙ порушення порядку фінансування політичної партії і передвиборної агітації;
∙ ухилення від сплати аліментів;
∙ розголошення таємниці усиновлення;
∙ перешкоджання професійній діяльності журналістів;
∙ грубе порушення законодавства про працю;
∙ невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат;
∙ порушення недоторканності приватного життя, права на отримання освіти та на безоплатну меддопомогу;
∙ крадіжку, грабіж, хуліганство і шахрайство;
∙ незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги та благодійних пожертв;
∙ підроблення документів;
∙ розголошення банківської таємниці;
∙ незаконну порубку, перевезення, зберігання і збут лісу;
∙ за браконьєрство;
∙ публічні заклики до вчинення теракту;
∙ наругу над могилою;
∙ ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів;
∙ створення або утримання місць розпусти і звідництво;
∙ посів або вирощування снотворного маку чи конопель;
∙ незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.
Покарання виконуватиметься без ізоляції від суспільства, але з покладанням низки обовʼязків, за невиконання яких може бути застосовано більш суворе покарання.
Пробаційний нагляд може бути призначено на строк від 1 до 5 років.
При обранні покарання у виді пробаційного нагляду суд покладає на засудженого такі обов´язки:
∙ періодично з´являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
∙ повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;
∙ не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Крім цього, на засудженого судом можуть бути покладені й інші обов´язки:
∙ використовувати електронний засіб контролю і нагляду та проживати за вказаною у рішенні суду адресою;
∙ дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля;
∙ працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано посаду (роботу);
∙ виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою;
∙ пройти курс лікування від наркотичної, алкогольної залежності, розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб.
Якщо ж засуджений вирішить, що можна не виконувати встановлені судом обов´язки під час перебування на пробації — йому можуть обмежити волю на строк до трьох років. При цьому пробаційний нагляд не зможе призначатися особам, які під час відбування цього виду покарання вчинили кримінальне правопорушення.
Закон набере чинності через 6 місяців.
© Міністерство юстиції України
+380 44 364-23-93 – багатоканальний
телефонний номер
Міністерства юстиції України
callcentre@minjust.gov.ua
∙ умисне легке тілесне ушкодження;
∙ побої та мордування;
∙ домашнє насильство;
∙ погрози вбивством;
∙ зараження венеричною хворобою;
∙ насильницьке донорство;
∙ експлуатація дітей;
∙ ухилення від сплати аліментів;
∙ розголошення таємниці усиновлення;
∙ підроблення документів;
∙ розголошення банківської таємниці;
∙ за браконьєрство;
∙ публічні заклики до вчинення теракту;
∙ наругу над могилою;
Закон набере чинності через 6 місяців.
© Міністерство юстиції України
+380 44 364-23-93 – багатоканальний
телефонний номер
Міністерства юстиції України
callcentre@minjust.gov.ua
Соната любви• 28 сентября 2023
Ответ дляSvetrise
от всей души желаю нашей всей власти всем всем ее представителям получить реальный уголовный срок за все преступления всем кто виновен на себе ощутить полную конфискацию движимого и недвижимого имущества, всех счетов и денег в офшоре и заграницей, всей недвижимости переписанной на родственников.. и ощутить полное «счастье» пробации по этим законам. лечится бесплатно в поликлинике, вызывать скорую и жить на минимальную зарплату, каждый день думая о бюджете семьи в 200 грн покупая необходимые продукты в атб.
ну так вы написали еще слишком хорошее пожелание
Рая Ивановна• 28 сентября 2023
Ответ дляЛеся Українка
А ще автозаків закупили. Весело буде
Дуже цікава закупівля від Нац поліції України.
До 15 грудня 2023 року вони хочуть закупити 50 спеціальних автомобілів на базі вантажопасажирських фургонів на очікувану суму 136,34 млн грн. Себто, затарюються автозаками.
Влада готується до чогось??
Відповідно до техумов оголошеного тендеру, машини мають бути з дизельним двигуном 1,8-2 л, випущені не раніше 2023 року, мати не менше 9 сидінь, а також у задній частині пасажирського відсіку на ширину кузова має бути обладнана камера для затриманих із двома жорсткими сидіннями зі спинками по стінках кузова та з встановленою в ній відеокамерою.
🤔 Навіщо стільки нових автозаків — питання хороше. Проте кожен, хто хоч раз був на мітингах, а особливо коли вони стосувались чергового зашквару влади, має чудово пам´ятати безумовну і обов´язкову присутність там цих машин. Якщо скласти зашкальну кількість скандалів та корупції за останній час, а також недавнє соціологічне опитування, згідно з яким 78% українців вважають, що президент України несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та військових адміністраціях, можна подумати, що влада остерігається можливих заворушень обурених її діяльністю українців.
Влада готується до чогось??
А сколько они таких уже купили и еще планируют?
Ответ дляSvetrise
Мячти - мячти)
Соната любви• 28 сентября 2023
Ответ дляРая Ивановна
Тцкашнику, который пытал и бил по голове пистолетом, избивал, угрожал убийством, морил голодом неделю человека, ему даже браслета не выдали, они даже на них экономить будут, соответственно, все они будут разгуливать на свободе как захотят.
так он же еще вышел героем из зала суда
там же собрались его сотоварищи по разуму, аплодировали ему, какой он молодец и правильно поступил.
если они до принятия этого закона, норму закона ставили ни во что.
то после принятия закона, страшно даже представить, что они могут делать с людьми.
и если один раз они смогли обжечься и пострадавшему удалось снять на телефон.
то теперь будут с ног до головы обыскивать, чтобы никто не смог никуда спрятать телефон.
а как себя ведут на улице, там же такие морды, по голове даст и не задумается, что он творит.
тем более теперь, понимая, что ответственности 0.
Рая Ивановна• 28 сентября 2023
Ответ дляПургену мне
Это означает только одно - у нас нет денег содержать тюрьмы. Он урезает на это выделение денег.
Или теперь еще и на органах подзаработают ’пропавших’ бойцов. Смотрите шире, может быть все угодно, то, что тюрьмы пленными заполнены не дает им права подвергать нас такой опасности. Мы уже в опасности. Пусть строят лагеря для пленных. Денег им гору выделили.
Рая Ивановна• 28 сентября 2023
Ратушный писал про них, что они типичные бандюки из 90х, но никто не слушал
Ответ дляМелитрисса
Это видимо серьезнее грабежа, впрочем теперь можно кого-то ограбить, отбывать срок дома, при этом как судимый мобилизации не подлежишь. Так что можно смело идти грабить банки.
банки хрен с ним- теперь будет как в роликах на ютубе- когда выдирают сумки, телефоны с рук-срывают цепи и сережки. Понеслась!
А колеса снять с соседского авто- так за положняк будет.
Ответ дляМиззери
Этот пункт что б не спасать раненных скорей всего солдат и изымать органы не зря там пункт про насильническое донорство
Действительно , так много добра на фронте пропадает
Изъятие органов не относится к донорству. В нашем криминальном кодексе ’донорство’ это только про кровь. А изъятие органов это в другой статье, о трансплантации.
Ответ дляSvetrise
Да что им желать, их срочно нужно на нормальных переизбрать. Уже до такого додумались, я в шоке(( В рашке и то тогда будет лучше, и они окажутся правы про нашу власть, а крымчане и Дыныры вообще счастливы будут, что не в нашем дурдоме.
Vitamina1407• 28 сентября 2023
Ответ дляКишмишная Мая
Узко мыслите, человек который мордує, гвалтує і т д
Вас не лякає в суспільстві поруч з вами та дітьми
Вона явно не в Україні.
Ответ дляТатьяна-В
меня не покидает чувство, что все это они делают намеренно.
кто еще верит здесь в законы и демократию. какие выборы.. кого.. притухлу..
он же все делает так, что бы выборы без выбора
Ответ дляSvetrise
Тогда кроме нового Майдана ничего не останется. Я тоже побаиваюсь, что нынешние просто так власть не отдадут. Хотя если мужчин перебьют на фронте, то и майданить будет некому. Да, ясно, что что-то ужасное(( И война это только часть ужаса. Будто реально нашу страну хотят уничтожить, и не только раша.
Ответ дляТатьяна-В
нормальные это кто?
Оксана-004e• 28 сентября 2023
Ответ дляSvetrise
И выйти из зоны комфорта, как они нам рекомендуют
Probel Tochka• 28 сентября 2023
Ответ дляТарабарщина
Я ничего из списка не делаю, поэтому мне как-то фиолетово. Если кто-то раскппывает могилы или занимается насильным донорством органов, то пусть парятся.
Вы не поняли. Теперь те, кто это делают, не будут сидеть в тюрьме, а будут продолжать лазить по воле. Рядом с Вами. И это уже вряд ли фиолетово.
Probel Tochka• 28 сентября 2023
Ответ дляЯ тертий жук
Цікаві статті, тепер мобілізувати можна і силою і в приміщення заходити, тай з призваними себе вільніше поводити
Вас тільки це дратує? А як щодо насильницьких дій сексуального характеру, грабежів, тілесних ушкодень?
Ответ дляСоната любви
так он же еще вышел героем из зала суда
привикаєм но нової реальності. ( зато не скучно ж...)