Сіґеле-міґеле• 16 октября 2023
Вы уже протратили всю заначку или сразу приняли новую реальность?
С войны и доход упал и с переездом расход вырос, плюс родители стали нуждаться.
И вот понимаю умом, что надо срочно принять новые условия, выискивать скидки, пролеты, планировать меню, список в магазин, идти когда акции, купоны там собирать. Никаких такси не позволять даже если там дождь и тяжесть, никаких макдоналдсов, 300 раз подумать нужно ли ребенку это занятие или сам как-то выучит или выгребется...Никаких массажей даже раз в месяц, частных клиник и нормальной косметики
Ребенку надо втолкмачивать что все, мы уже не такие как раньше и ....
Но я продолжаю делать вид, что все как прежде и тяну их заначки...Мне под 50 и я тааааак не хочу уже снова что-то начинать сначала, снова скатываться в экономию как в 20-30, высчитывать, прикидывать, отказывать во всем, брать лате из дому, а не покупать где вздумается...
После 90х думала что уже не будет у нашего поколения особых потрясений
Еще что. Если в 20-35 лет у меня и времени было достаточно чтоб выискивать днями пролеты, скидки, акции, то после 35 у меня такая насыщенная работа, что я и вещи продавать на кидстаффе перестала именно потому что эт все время занимает и лучше я заработаю.
А щас и работа активная же осталась, а денег уже не хватает как прежде с нее...И времени и сил нет на экономию во всем.
Так и дождусь обнуления фин.подушки...
А вы как?
Так и дождусь обнуления фин.подушки...
А вы как?
Результат:
вже голосів:
45 (43.27%)
Сразу начала жестко экономить
21 (20.19%)
Доход не менялся
19 (18.27%)
Жила как прежде и все наладило
19 (18.27%)
Потратила всю заначку и ....
Не рахую, а вважаю• 16 октября 2023
Ответ дляЗабула що?
Ну исходя из того, что у многих квартиры разбомбили, то те, кто арендует, радуется, что не вложились. Я из Чернигова, у меня тут несколько квартир, и я очень жалею, что вложилась в недвигу. Мне и свекровь вот ставит в укор, типа смотри, люди поумнее вас, живут и арендуют. Так что все относительно.
А те кто вложился в недвигу, подальше от России, сейчас могут не работать и радоваться доходам
Сіґеле-міґеле
• 16 октября 2023
Ответ дляСкіфська пектораль
Не знаю вартість цих ліків ((( читаю вас і думаю , як мені пощастило, що мої батьки мають більшу пенсію і я не купляю їм ліки, вік у мене такий як у вас. І син у мене вже дорослий
мені прийшлося викласти біля 4000 грн щоб купити упаковку на 2 міс ціх ксарелто
ось їх ціна на сайті всіх аптек от 1096.45 до 1830.00 грн
нічний антидепрессант трітико на 20днів - от 539.75 грн
от давления от 195.39 до 235.00 грн
ще постійно треба венотоніки типу флебодія, мелатонін, снодійні ітд
Це вже я не часто купую.
А так да...Батько вже відмовився від ліків і почав лікуватися типу содою, йодом, і....навіть не знаєш як це потім віділлється
Але вже не витрачається на нього.
от давления от 195.39 до 235.00 грн
Це вже я не часто купую.
Але вже не витрачається на нього.
Сіґеле-міґеле
• 16 октября 2023
Ответ дляNatalia505
А мені подобається ця теза- як Бог дасть. Ви не просто скаржитесь, а вірите,в те, що вам дав сьогодні, це привід для росту, досвіду і нових цілей. Або переоцінки старих поглядів.
А, ну так. Я якось по-іншому розуміла фразу Як Бог дасть
В менее її казали родичі, які самі нічого не робили і не вирішували - чекали коли інші рідні їм все зробоять, сходять, організують...І потім казали - ну от, Бог нас не залишив...
Natalia505• 16 октября 2023
Ответ дляСіґеле-міґеле
Але ж родичі робили це добровільно. Чи їх хтось примушував? Коли вам ваше життя в кайф, ваша пахота і ваші статки, тоді вас взагалі не цікавить життя інших людей.
Мрію про космос• 16 октября 2023
Ответ дляNatalia505
ЗаДопомогло, та пахота? Це зазвичай буває, коли ти в чомусь дуже впевнений і свято віриш в усе що спланував. Саме тоді життя вносить свої корективи. Ми витратили величезну купу грошей, за які можна було роками купувати шмаття, ходити до косметологів і їздити відпочивати. Їх немає, не страждаю від того що купую акційні макарони і скоро буду жити в селі. Пріоритети змінюйте, краще цінності.
як втратили? Як вдалося це пережити? У мене не виходить.
Безсовісна кума• 16 октября 2023
Ответ дляСіґеле-міґеле
дома не так романтично
на улице ты можешь идти по шуршащим листьям, слушать музыку и пить кофе из стаканчика
это твой момент жизни
А не ’фактор капучччино’ на который утекает бюджет((
это твой момент жизни
Дивно, що заважає взяти каву з дому, з кавомашини, з тих зерен, що тобі подобаються і смачні, і йти так само ’ шуршати’ листям. Це теж момент життя. Чи він залежить тільки від купівлі бурди в кав´ярні, яких зараз на кожному кроці?
миссАрфография• 16 октября 2023
Ответ дляСусідка знизу
Да, сейчас опа полная. Отказалась от косметолога, салонов красоты, ресторанов и дорогой одежды. Снова хожу в Хуману, отслеживаю акции вАТБ. Грустяшка. Доход упал в разы, а цены растут
Так само. Знову треба збирати на житло, тому шмот який небудь, їжа проста без забаганок, все інше в матрас.
Сіґеле-міґеле
• 16 октября 2023
Ответ дляБезсовісна кума
ну я переїхала і вже ніякої кавомашини в мене немає і я купую найдешевшу мелену вже каву, яку варю у турці...
Не знаю шо там у вас за бурди у кав´ярні, але навіть лате з макдоналдсу смачніше ніж моє з дому :)
ну і це такий елемент свободи. Розумієте? Не ви 10 разів подумали, готувались, робили, несете з собою, потім слідкуєте щоб не вичахло поки ви там дійшгли...
А просто ви йшли по листю і вам захотілсь кави і ви купили...
Це коротке відчуття свободи
Всміхайлик• 16 октября 2023
Ответ дляNatalia505
Ви не могли цього знати. І в мирний час це офігєнне рішення було, купувати житло.
У чому його офігенність у поганому? Краще дяді дарувати дохід?
Туфли в чешуе• 16 октября 2023
Намагаюсь не залазити, хоча все-таки залізла.
Поки що розглядаю заначку, як можливість вивчити дітей навіть в ситуації, коли мої доходи дуже впадуть.
Безсовісна кума• 16 октября 2023
Ответ дляСіґеле-міґеле
Це коротке відчуття свободи
Нє, не розумію і, мабуть, не зрозумію. Поставив термочашку, натиснув кнопку і пішов собі з кавою, це ви собі поставили в голові такі кроки ’ відчуття свободи’, шукайте це відчуття в іншому. Мені чудово від того, що я жива поки що. Що я встаю зранку і дякуючи зсу продовжую жити. В мене також до війни було інше життя, гарний дохід, поїздки, улюблена робота. Зараз я півтора роки без роботи, але намагаюсь займатись своїм хоббі і за це отримувати кошти і продовжувати жити.
Сіґеле-міґеле
• 16 октября 2023
Ответ дляБезсовісна кума
ви взагалі прочитали шо я написала?
яка кнопка???))
я купую найдешевшу мелену каву і варю її в турці
бо купувати на новому місці кавомашину це дорого і кава дорога вже для мене
яка кнопка???))
Безсовісна кума• 16 октября 2023
Ответ дляСіґеле-міґеле
ви взагалі прочитали шо я написала?
яка кнопка???))
Читаю. І пишу вам, шо шукайте відчуття свободи в іншому, тому що поки що це є ваша реальність. Ви тільки себе чуєте, але ви зараз не одна така, повірте. В кожного з нас реальність зараз інша. Треба пристосовуватись до того, що маємо на сьогодні, а далі буде видно. Ви просто зараз трошки захандрили, всі ми люди, іноді здаємо, і хочемо передишки. Просто вірте в краще, сил вам і всім нам.
Сіґеле-міґеле
• 16 октября 2023
Ответ дляБезсовісна кума
ну так
я ж пристосувалась дл всього, зміни відбулися у 95% аспектів життя
і ця кава -це як 5% старої стабільності