Завтра не пью• 23 января 2024

Аденоміоз і ендометріоз

Питання чи можуть бути обидві ці хвороби одночасно?
Ставлять аденоміоз, а ендометріоз вже років 5 (після родів) під питанням. Останнього разу також, лікар інший питає чи не ставили раніше ендометріоз, все передивилися, УЗД, огляд, аналізи, дз - аденоміоз.
Але стало гірше з кишківником під час КД. І живіт стає як на 5 місяці. Є ще спайки від яєчника.
Які обстеження пройти щоб точно діагноз поставити? Чи вже треба якесь лікування, до цього обходилася без ліків, так лікар сказала - наблюдаєм.
So_so• 23 января 2024
Аденомиоз это тот же эндометриоз, только в матке.
Я бы шла на консультацию к ещё одному доктору.

Tammy21• 23 января 2024
Так аденоміоз це фактично і є ендометріоз, тільки в матці. Так, можуть бути одночасно. У вас є больовий синдром? Якщо так, то лікар якийсь дивний. При подібному зазвичай прописують препарати з дієногестом, це симптоматичне зняття симптомів та тимчасове покращення, але це дійсно допомагає. На жаль, повністю позбутися ендометріозу до клімаксу практично не можливо.
Красота неземная• 23 января 2024
Аденоміоз - це як різновид ендометріозу. Мені теж діагностували і те, і те різні лікарі
автор Завтра не пью • 23 января 2024
Ответ дляTammy21
Больовий синдром є під час КД, але він завжди був і до родів, завжди дуже сильні болі були. Зараз трохи менше, але перед КД дуже погане самопочуття.
Ашолюдискажуть• 23 января 2024
Оба эти диагноза могут либо предполагаться по симптомам, либо ставиться во время операции. Никакое УЗИ вам точно не скажет.
У меня узи в двух разных местах пропустило эндометрий 30мм, а врач так вообще, ага, наблюдать предложила, пока кровотечение не началось. Во время выскабливания еще оказалось, что и множественные полипы имеются, так что, я бы на симптомы смотрела.
Живот может увеличиваться также в связи с асцитом, не только вздутием.
Сердючка• 23 января 2024
Ответ дляЗавтра не пью
Почитайте за магній від болей під час кд. Я планую спробувати, бо сильний біль весь час.
автор Завтра не пью • 23 января 2024
Ответ дляАшолюдискажуть
Так, знаю , казали що під час операції можна сказати точно.
Мене хвилює що та сильно кишківник турбує під час КД. З шкт теж є проблеми, але в перші дні кд прям жах що робиться. ось якраз останні декілька днів кд і перші два дні було боляче навіть в туалет сходити, або якось сісти.
Tammy21• 23 января 2024
Ответ дляЗавтра не пью
Я можу написати про свій досвід. Можливо, вам допоможе.
В мене ендо, адено плюс кіста ендометр.була. Больовий синдром. Перший раз пропила дієногест біля 7-9 місяців, потім перерва десь 2-2.5 роки і знов півроку пила. Болі фактично не має. Робоче теж не помітила.
ПС. Якщо будете приймати, не лякайтеся виділенням, то норма.
автор Завтра не пью • 23 января 2024
Ответ дляСердючка
Почитаю, дякую. Магній пила колись по іншим причинам. Але коли пройшла весь курс (місяці півтора-два) і не тільки Магній , то була як інша людина, як заново народилась.

автор Завтра не пью • 23 января 2024
Ответ дляTammy21
Дякую!
Піду консультуватися ще до лікарів.
Дон Пэдро• 23 января 2024
маю обидва діагноза, мені не допомогли ні дієногести, ні аналог гонадотропін-рилізинг гормону. на них кісти збільшувались в кількості, за 2-3 місяці. +ще маса побічних дій, які я розгрібала роками. якщо у вас є злукова хвороба, боляче, я можу вам щиро поспівчувати(((. болів живіт, мала злуки, не допомагали обізболюючі. три лапароскопії
Lovela• 23 января 2024
Підіть до Марти Оліярник, вона по УЗД норм все бачить, більш-менш нормально Вас зорієнтує, бо я в Києві тих гінекологів уже купу переходила, в основному барани, лиш діагнози переписували, поки не додумалась старі УЗД взагалі не показувати. Ендометріоз краще дивитись по УЗД ближче до початку днів.
автор Завтра не пью • 23 января 2024
Ответ дляLovela
Я не в Києві.
Знаю гарного узіста в своєму місті, може до неї якось зможу потрапити.
До початку? А я чомусь йшла до лікаря одразу після кд 🙄
А как у вас вопросительный знак• 23 января 2024
Ответ дляLovela
Гарний лікар? А де вона приймає?
Оля0411• 23 января 2024
Маю ендометріоз і ендометріома до 9 см...підвищений ca 125-100.35, ще й болі дає перед критичними киста...це дуже підле захворювання,я вже другу лапаро буду ось робити,видаляти кисту...боюся ,нерви..
Кati• 24 января 2024
Маю таку ж проблему,за рік зʼявився ендометріоз та аденоміоз:з невеликих осередків у яєчнику виросли кісти,була вже у двох лікарів,обидва сказали приймати дієногест (у моєму випадку Мітрен),плюс рослинний препарат Квінол дуо (індол)та вітамін Д3.
Кажуть шо якщо не зупинити цей процес то кісти будуть рости і доведеться вирізати,поки є можливість лікувати це консервативно..
Засмутилась,бо не хочу приймати гормони(вже начиталась про них),але ви ходить вибору немає…
Патика-мотика• 26 января 2024
Ендометріоз не лікується. В мене дуже сильний больовий синдром, особливо під час КД. Препарати типу візан на допомогли, сильний біль залишався. Вже більше 5 років на КОК, іншого виходу немає, хоча і є побічні ефекти (головний біль). Тепер хоча б живу як людина і навіть в зал ходжу під час КД
автор Завтра не пью • 26 января 2024
Ответ дляПатика-мотика
Болі в мене були і до цього діагнозу. Завжди КД були болісні , дуже.
Зараз болі з´явилися в інших місцях, особливо турбує кишківник. Тому я і думаю, що там або вже серйозний ендометріоз, або спайки нові заважають