У 2018 році Міноборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів для зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Згідно із законом, Міноборони могло сплатити аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. Але «нардеп та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили прийняття змін до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу на будівництво в розмірі 80% від загальної вартості контрактів».
У результаті протягом листопада – грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 312 млн грн. Втім будівництво об’єкта бізнесмени фактично не розпочали, а отримані кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.
У чому була суть замовлення? 136 сховищ для боєприпасів у трьох військових частинах вирішили збудувати після низки пожеж на арсеналах. Будівництво усіх споруд мали здійснювати компанії із корпорації «Укрбуд». Один підряд на 1,95 млрд грн отримало ТОВ «БК «Укрбудмонтаж», ще два – на 2,3 млрд грн – ТОВ «Північно-український будівельний альянс». Перша компанія тоді була записана на дружину Максима Микитася, друга – на Андрія Якусевича. Обидві фірми входили до корпорації «Укрбуд».
У чому ще підозрювали Микитася? Це не перша справа проти екснардепа. 18 жовтня 2022 року Максима Микитася затримали за спробу підкупу міського голови Дніпра Бориса Філатова в розмірі 22 млн євро. Заяву написав сам Борис Філатов.
Також на початку жовтня 2019 року Національне антикорупційне бюро вручило Максиму Микитасю підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму приблизно 82 млн грн. Слідство встановило, що колишній голова «Укрбуду» організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю Нацгвардії.
У ході досудового розслідування детективи з’ясували, що колишній командувач Нацгвардії Юрій Аллєров привласнив $125 000 готівки: $100 000 він залишив собі, а $25 000 віддав заступнику начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.
312 млн грн. -нічого не побудовано(
І....
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила про завершення досудового розслідування у справі колишнього народного депутата Максима Микитася, його помічника у ВР Андрія Якусевича та ще чотирьох осіб: директора підконтрольної компанії, трьох колишніх і чинних військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу. Про це повідомило НАБУ.
«Це рішення було вимушеним та прийнятим прокурором після відмови суду у продовженні строку досудового розслідування. Зокрема, у вказаному кримінальному провадженні, використано лише 3 місяці строків слідства з 12 встановлених КПК України для розслідування проваджень вказаної категорії», – пояснюють у САП.
Як наслідок, сторона обвинувачення не змогла провести всі слідчі та процесуальні дії, які вважала за потрібне, для доведення своєї позиції при розгляді справи судом по суті.
Нагадаємо: підозру було вручено Максиму Микитасю у жовтні 2023 року, а 6 листопада ВАКС призначив йому домашний арешт.
Що далі? За словами старшого партнера адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислава Кравця, тепер є два варіанти розвитку подій. Найімовірніше, справу закриють у зв’язку з браком доказів. Або ж передадуть до суду, але без вагомих доказів це майже не має сенсу. «Справи по Микитасю тривають декілька років. За цей час можна було знайти докази. Але слідство досі тягнеться», – каже він.
І....
Чашечка кофе• 26 января 2024
Ответ дляHelgaSoV
це відволікання уваги від сьогодення?
Ага. Можете вже починати кричати про утиски чесних корупціонерів
Fashion_besties• 26 января 2024
Ну напригали на майдані. Зато не злочинна панда. Цим все можна
Ответ дляlus_so
І? Раз микитась кака, то розпили рєзнікова можна ігнорити? Що власне вас так збудило?
Микитась не ’ кака’ ,а марадер.
За такі суми,вкрадені з бюджету армії за які ще й , взагалі,нічого побудовпно не було навіть за завищенними тарифами-треба смертну кару застосовувати,як до військового злочинця,і до дружини його і власників всіх інших фірм,що брали участь в схемі.
Покласти собі в карман 312 МІЛЬЙОНІВ І геть нічого не зробити-це беспрецедентний випадок.
Ответ дляFashion_besties
Злочинна панда робила те саме.
Уряди змінюються,схеми працюють при будь-якій владі.Але якщо раніше закладали величезні відкати чи робили неякісний продукт( чи і одне,і друге)
То тут ВЗАГАЛІ нічого не зробили,а просто поклали собі в кишені 312млн.державних грошей з бюджету армії.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Микитась не ’ кака’ ,а марадер.
Безпрецедентний - це невідомо куди пролюблені федоровим (мінцифра) 40 мільярдів на дрони. Де дрони? Де гроші? Де дбр? Де всі?
Де пролюблені рєзніковим мільярди? В випадку микитася, стартонули справу через 10 місяців, за два роки до завершення контракта. В випадку рєзнікова - тиша вже другий рік, тільки бекання, що ’да ніхарашо якось вийшло’, а рєзніков молодець. Цікаве таке кіно.
Ответ дляlus_so
Аби ляпнути?
Федоров -найбільш ефективний міністр за останні роки.І дронів в Україні виробляють ДУЖЕ багато.Але ж вам аби перднути,що завгодно,в розрахунку,що тупі курки підтримають недумаючи
Деякі українські виробники за останній рік масштабували своє виробництво у понад сотню разів.
’Ми збільшили виробництво дронів у 100 разів, можливо, у 150 разів у деяких випадках, а можливо й більше’, - говорить Гіоргі Цхакая
Ответ дляlus_so
Він би за 2 місяці побудував те,що з 2018 року не будував і не збирався?
ВІН НЕ ЗРОБИВ ГЕТЬ НІЧОГО,не за ’завищеними цінами’( як яйця),не з неякісних матеріалів( як претензії з бронижелетами Авакова,чи формою для ЗСУ).
Просто вкрав 312 мільйонів гривень і навіть не думав нічого будувати,потвора,що гірше москалів.
Ответ дляМанула
А які суми у Резнікова фігурують ... і тиша ...
Кому війна, а кому мати рідна
Кому війна, а кому мати рідна Власне, Резніков і зустрів війну на посаді міністра оборони. Яка відповідальність тоді лягла на плечі очільника відомства – можна лише уявити. Можна по-різному ставитися до Резнікова, але за понад 500 днів повномасштабної війни він справді багато зробив для обороноздатності України.
Резніков допоміг отримати мільярди доларів західної військової допомоги для підтримки оборонних зусиль України. А оскільки добре володів англійською мовою, зміг налагодити міцні стосунки з міністрами оборони та військовими чиновниками країн-членів Альянсу.
Під його керівництвом вдалося подолати табу на постачання Україні потужного військового обладнання, зокрема ми отримали танки НАТО, реактивну артилерію на зразок HIMARS, далекобійні гаубиці та ракети, тисячі ББМ, сучасну ППО, касетні боєприпаси, він же починав домовлятися про постачання літаків F-16.
Коли стало відомо про відставку Резнікова, експерти і просто військові вирішили нагадати українцям, за що варто подякувати колишньому міністру, а не лише поливати його брудом.
“Попри все, Резнікову таки варто подякувати. Не на кожного міністра оборони звалюються такі випробування. Навіть не знаю, чи погодився б він обійняти цю посаду в листопаді 2021 року, знаючи, що через чотири місяці йому доведеться стати однією з ключових фігур у кривавій боротьбі за виживання України.
Заслуга міністра в тому, що він зміг налагодити тісну координацію та співпрацю з головнокомандувачем ЗСУ генералом Валерієм Залужним та іншими військовими топпосадовцями. І найголовніше, Резніков зміг налагодити роботу з партнерами у форматі “Рамштайн”, – сказав Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”.
Сказав своє слово й актор, волонтер, воїн ЗСУ, керівник благодійної організації “Фонд “Мир і Ко” Мирослав Гай: “Можна по-різному ставитися до Резнікова, але це був точно не Єжель, Саламатін чи Лебедєв, які відверто нищили ЗСУ і тепер перебувають в РФ. Є й інші міністри оборони, що нагидили Україні, фактично готуючи агресію РФ... Резніков же не тільки не нагидив, але й отримав посаду в найскрутніший для держави час. Його наступникові буде ще важче. Тому можу лише подякувати за те, що він був у цей час, коли ми могли не вижити”.
Ответ дляМанула
Кому війна, а кому мати рідна
Найгучніші скандали
Резнікову точно є за що подякувати, втім, нікуди не сховати й факти того, що саме за часів Резнікова почали спливати найгучніші корупційні скандали.
Вперше “гучно” заговорили про завищення цін на закупівлях харчів для ЗСУ вдвічі-втричі в січні 2023 року після розслідування “Дзеркала тижня”, тоді і спливли яйця по 17, картопля по 22, цибуля по 42 гривні за кілограм, і не тільки.
Резніков заступився за підлеглих і заявив, що його колишні заступник і керівник департаменту не причетні до скандалу, а в паперах про закупівлі, за його словами, начебто була технічна помилка щодо ціни на яйця. Резніков наполягав, що постачальник вказав ціну не за штуку, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці до іншої, та наголосив на тому, що багато порівнянь у таблиці журналістів були некоректними.
Втім, найімовірніше, саме цей скандал став точкою неповернення для нього як для міністра. А крапку поставив уже наступний скандал: “Дзеркало тижня” випустило нове розслідування, цього разу Міноборони закидали корупцію під час закупівель зимових курток для ЗСУ.
Згодом скандал із куртками “здувся”, міністерство припинили закидати звинуваченнями, а громадська антикорупційна рада при Міноборони підтвердила, що скандальні куртки для ЗСУ були все ж зимовими, а не літніми, крім того, там підтвердили, що Міноборони не мало тих інвойсів, які були в розпорядженні журналістів.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Аби ляпнути?
Нуль збільшений в 100, чи навіть в 150 разів, залишається нулем.
І не треба про секретність свистіти, союзники називають об´єми поставок, фонди називають кількість переданого. А тут мертва тиша і надуті щоки.
Ответ дляlus_so
Ви можете ляпати своїм язиком,що завгодно.
Але десятки тисяч людей,які працюють в Україні на виробництвах дронів точно знають,що це потворна брехня.
Чи ви чекаєте перелік виробників з координатами виробництв
?
Ответ дляL-i-s-a-92af
?
Айайай, страшне. Тобто вказати просто кількість одиниць всіх видів ніяк не можна? Притулі можна, чмуту можна, а тут такі сором´язливі квіточки і ніяк не можна?
Так а шо по рєзнікову? Чому ви так старанно його оминаєте? Неначасі?
ku4eravaku4erava• 26 января 2024
Ответ дляlus_so
Заказ на другого
Ответ дляlus_so
Я не виправдовую Резнікова,а цитую статтю,на яку ж тут посилалися.
Відкати в закупівлях,то як ’ отче наш’ в держ.секторі скрізь,форма була в наявності,і таки зимова,незважаючи на розгон ’зради’...
А от це чмо Микитась взяв гроші з бюджету більше 300млн і з 2018 року так нічого і не побудував Взагалі
Ответ дляL-i-s-a-92af
Тому що в 2019, через 10 місяців, сів і все накрилось. Як він мав будувати, якщо його тупо закрили? Так що менше пафосу.
За рєзнікова я не про форму, ознайомтесь з держаудитом від 2023 року і гляньте на суми дебіторки, які при ньому накрутили. Наприклад, дві закупівлі озброєнь, від березня 2023 року майже на 3 млрд грн, викинуті на порожні фірми-одноденки, які отримавши 100% передплати по тепер і цвяха ламаного не поставили.
Так що ваші ’високі ноти’ про людину, яка вже тупо сіла і позбавлена бізнеса (крупного і ласого бізнеса, якщо шо), виглядають трошки дивно.
Ответ дляlus_so
Зрозуміло,за 10 місяців не було часу НІЧОГО побудувати,а вивести гроші час знайшовся
Ответ дляlus_so
Удалено администрацией...
Вам мало тем про Рєзнікова? Ну то створіть ще одну.
Ця тема про мразоту Микитася,його сучку-дружину і команду ’ друзів’,які вкрвли з бюджету 312 млн гривень і охреніли на стільки,що навіть врвження не робили,як попередники,що щось збирвлись будувати чи виконувати.Просто взяли бюджетні гроші з армії і геть НІЧОГО не зробили ні на мільйон,ні на копійку.
Яка ’ блискуча’ біографія в цієї потвори
Сподіваюсь Анна і Аріна понесуть сповна відповідальність ,раз в батька й матері руки не відсохли за розкрадання грошей ЗСУ