Кабмін вніс до Ради оновлений законопроект про мобілізацію: ключові положення
Цей законопроект визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, заявили в Міноборони. У вівторок, 30 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.
“Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних”, – йдеться у повідомленні.
У Міноборони розповіли про основні положення оновленого законопроекту:
визначається чіткий термін служби на період воєнного стану;
люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації;
надається щорічна основна відпустка під час дії военного стану, протягом календарного року може надаватися частинами. Не менше 15 календарних днів;
військовослужбовці, звільнені з полону – отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу;
після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку терміном у 2-3 місяці. Людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації;
строкова служба скасовується. Замість неї запроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігаеться її робоче місце, чого заразнемає в чинному законодавстві;
людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реестру військовозобов’язаних “Оберіг”;
можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою;
Виключається право на відстрочку від призову у державних службовців, працівників БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби. Працівники Нацполу, ДБР, НАБУ, прокуратури, БЕБ, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочки;
державні службовці бронюються як всі. Категорія “Б” та “В” – 50% від військовозобов’язаних в певному органі;
голови міських та селищних рад, територіальних громад – мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування – 50% від військовозобов’язаних;
грошове забезпечення мінімум 20 тис. грн за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період дії военного стану від 30 до 100 тис. грн.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Все в першому пості
Автор, а почему не трогают силовиков, а? Типа нацполиции, сбу. Это готовые воины, обученные, сдавшие нормативы, прошли физическую подготовку, медицинское освидетельствование, умеют обращаться с оружием, и самое важное ДАВАЛИ ПРИСЯГУ! Чем лучше них в плане призыва ’пересічний’ мужчина с улицы, который зачастую и оружие видит впервые, а?
40% силовиков запросто можно мобилизировать - учитывая соотношение их к остальным гражданам (а ведь не секрет, что больше 6 млн уехали из Украины, значит, такое количество силовиков просто не нужно).
Клементина• 31 января 2024
Ответ дляrainbow in the sky
Ми нічого не добилися, потім просто почали виїжджати люди з міста, залишивши їм все майно. Тепер їх родини живуть собі в наших квартирах, будинках, дачах, а ми виходить що просто здалися
Не здалися ви!
Я завжди буду пам´ятати, як мелітопольці голими руками зупиняли військові колони і кричали русні ’окупанти домой!’ Прості люди, справжні герої.
Винувата влада, яка замість укріплень будувала дороги.
Сонная Сова• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
Собственно, сотен тысяч разве мало? Автору родной сын и муж дороже всех Донбассов вместе взятых , это понятно, но что за скотская позиция распоряжаться чужими детьми?
Удалено администрацией...
Сонная Сова• 31 января 2024
Ответ длячир
Шото мурки в бурке уже несколько дней не видно, еще одной звезды.))
Не будите лихо)хай спит соби тихо)))
KrupinkaSs• 31 января 2024
Як в нашій країні сталось два майдани?Головне,при янику погано було,а зараз добре всім?Демократія?Свобода?Права людини?
Усі засунули язики в одне місце і тихенько наблюдають.
Ответ дляKrupinkaSs
При яныке была оппозиция, которая руководила и координировала майданы, а сейчас оппозиции нет вообще.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Все в першому пості
Ну так а нижче ’
Бронюванню підлягатимуть військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:’ ’2) в Національній поліції України, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, Бюро економічної безпеки України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Службі судової охорони, в судах, інших державних органах та установах системи правосуддя та органах досудового розслідування, патронатних службах’ Чи я щось не так читаю.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Я свої кошти перераховую в бюджет вправно і НІКОЛИ зарплату в конверті не отримувала,на відміну від переважної більшості порадниць.
І війсковослужбовці затримок не мають в забезпеченні станом на сьогодні,як би там Портніков не мріяв.
Ботам, сидящим в Лондоне, платят официальную зарплату с отчислением налогов? Что-то новенькое.
Ответ дляL-i-s-a-92af
О,луганского полку прибыло
Мой муж официально имеет бронь и работает на ЗСУ,а не ухилянт с Луганска,который ныкается по-киевским хатам от мобилизации,НЕ ИМЕЯ права на отстрочку или бронь.
Так он, наверное, танцует от радости, что у него бронь? Оттого вы так задорно и зазываете всех на фронт, что своих бубочек под юбку себе надёжно спрятали
Ответ дляL-i-s-a-92af
Мої синИ не краще ні чим,але їм немає 25 років і мобілізації вони не підлягають на данний час.
Да ну ладно . И 18+ воюют. А вы надеетесь, что все закончитсч к тому моменту, когда вашим бубкам надо будет из под юбки вылазить. А скорее всего они давно далеко отсюда.
karinaanik• 31 января 2024
Ответ дляРыжаяЛиса
Вы ещё вспомните слова бубочки, что у нас только 30 млн людей работающих 😁
Я, в этом законопроекте, вижу нарушения конституции. Вы - нет. Молодец, заработали похвалу от руководства
Вы несколько раз уточнили, что в законе есть нарушения Конституции, уточните какие именно нормы?
Ответ дляLizavel
Так ваша попа давно не в Украине. Бессовестная вы,свалили и рассказываете, как нам жить и кого на фронт отправить
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
Я Вас умоляю. Не воспринимайте эту писанину всерьёз. Я с улыбкой эту бредятину её читаю. Думаю, что адекватные люди тоже. Зачем вступать с этим чудом в диалог?
Сонная Сова• 31 января 2024
Ответ дляНина____
А меня так умиляют потуги Иссиды темы свои в топ загнать)
RaminaSonne• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
Яка людина, така й позиція, а що вас дивує? Ніби давно вже із цим персонажем усе зрозуміло.
Ответ дляLizavel
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
А, так это у неё ’удалённая работа на украинскую компанию’
Нелегко нашим бЭженкам на одно пособие тянуть на чужбине))
dressa_lux• 31 января 2024
Ответ дляMs. Wonka
Кстати, а несколько сот тысяч ̶м̶о̶р̶д̶о̶в̶о̶р̶о̶т̶о̶в̶ пенсионеров-силовиков в диапазоне 38-45 лет, опять неприкосновенны? Эти кабинетные офицеры, пользовавшиеся всеми государственными льготами, получавшие квартиры и прочие плюшки, уж точно задолжали Родине поболее, чем молодежь 25-30 лет.
Не знаю от куда вы черпаете такую информацию,но я живующая в вг могу вам сказать,что офицеры такого возраста давно на фронте,на нем он и держится.Стратегические задачи могут решать только офицеры которые не курсы закончили,а высшее военное.А квартиры,тем более плюшки давно не выдают,даже пару раз военные пенсионеры в бытность Порошенко выходили к кабмину,что бы подняли пенсии,так как майор в запасе получает 6000 грн пенсии,меньше чем слесарь Вася.Знаю точно так как все мои соседи ,друзья военные,они на фронте.
Ответ дляdressa_lux
А я знайома з іншим пенсіонерами МВС. Бачите, як все різниться. І вони не на фронті, але пелюшки мають і зараз