L-i-s-a-92af• 31 января 2024

Oновлений законопроект про мобілізацію

Кабмін вніс до Ради оновлений законопроект про мобілізацію: ключові положення

Цей законопроект визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, заявили в Міноборони. У вівторок, 30 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.

“Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних”, – йдеться у повідомленні.

У Міноборони розповіли про основні положення оновленого законопроекту:

визначається чіткий термін служби на період воєнного стану;
люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації;
надається щорічна основна відпустка під час дії военного стану, протягом календарного року може надаватися частинами. Не менше 15 календарних днів;
військовослужбовці, звільнені з полону – отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу;
після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку терміном у 2-3 місяці. Людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації;
строкова служба скасовується. Замість неї запроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігаеться її робоче місце, чого заразнемає в чинному законодавстві;
людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реестру військовозобов’язаних “Оберіг”;
можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою;
Виключається право на відстрочку від призову у державних службовців, працівників БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби. Працівники Нацполу, ДБР, НАБУ, прокуратури, БЕБ, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочки;
державні службовці бронюються як всі. Категорія “Б” та “В” – 50% від військовозобов’язаних в певному органі;
голови міських та селищних рад, територіальних громад – мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування – 50% від військовозобов’язаних;
грошове забезпечення мінімум 20 тис. грн за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період дії военного стану від 30 до 100 тис. грн.
herba fresca• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Удалено администрацией...
Идите воюйте
Yu Yu• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Все в першому пості
Автор, а почему не трогают силовиков, а? Типа нацполиции, сбу. Это готовые воины, обученные, сдавшие нормативы, прошли физическую подготовку, медицинское освидетельствование, умеют обращаться с оружием, и самое важное ДАВАЛИ ПРИСЯГУ! Чем лучше них в плане призыва ’пересічний’ мужчина с улицы, который зачастую и оружие видит впервые, а?
40% силовиков запросто можно мобилизировать - учитывая соотношение их к остальным гражданам (а ведь не секрет, что больше 6 млн уехали из Украины, значит, такое количество силовиков просто не нужно).
Клементина• 31 января 2024
Ответ дляrainbow in the sky
Ми нічого не добилися, потім просто почали виїжджати люди з міста, залишивши їм все майно. Тепер їх родини живуть собі в наших квартирах, будинках, дачах, а ми виходить що просто здалися
Не здалися ви!
Я завжди буду пам´ятати, як мелітопольці голими руками зупиняли військові колони і кричали русні ’окупанти домой!’ Прості люди, справжні герої.

Винувата влада, яка замість укріплень будувала дороги.
Сонная Сова• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
Собственно, сотен тысяч разве мало? Автору родной сын и муж дороже всех Донбассов вместе взятых , это понятно, но что за скотская позиция распоряжаться чужими детьми?
Удалено администрацией...
чир• 31 января 2024
Ответ дляСонная Сова
Удалено администрацией...
Шото мурки в бурке уже несколько дней не видно, еще одной звезды.))
Сонная Сова• 31 января 2024
Ответ длячир
Не будите лихо)хай спит соби тихо)))
KrupinkaSs• 31 января 2024
Як в нашій країні сталось два майдани?Головне,при янику погано було,а зараз добре всім?Демократія?Свобода?Права людини?
Усі засунули язики в одне місце і тихенько наблюдають.
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Они хотят,что б я детей хоронила во дворе?Или дочь отдала кадыровцам ?
Вы путаетесь в показаниях))) у вас же сын)) или сыновья)))
чир• 31 января 2024
Ответ дляKrupinkaSs
При яныке была оппозиция, которая руководила и координировала майданы, а сейчас оппозиции нет вообще.
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
Не переживайте вы так!Мы свою свободу и независимость отстоим и свою землю защитим от уродов.
Пока что вы собираетесь всё это делать чужими руками.
Barkas• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Все в першому пості
Ну так а нижче ’
Бронюванню підлягатимуть військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:’ ’2) в Національній поліції України, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, Бюро економічної безпеки України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Службі судової охорони, в судах, інших державних органах та установах системи правосуддя та органах досудового розслідування, патронатних службах’ Чи я щось не так читаю.
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Если их мобилизируют согласно закону,то так и будет.В моей семье ’ ухилянтов’ нет.
А добровольно они не хотят родину защищать? А почему? Не любят Украину ?
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Я свої кошти перераховую в бюджет вправно і НІКОЛИ зарплату в конверті не отримувала,на відміну від переважної більшості порадниць.
І війсковослужбовці затримок не мають в забезпеченні станом на сьогодні,як би там Портніков не мріяв.
Ботам, сидящим в Лондоне, платят официальную зарплату с отчислением налогов? Что-то новенькое.
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Вот когда все любиткли ’ русского мира’ покажут пример и свалят в рашу,тогда и будете про примеры рассказывать
Вы придумали крутую отмазку))) Так вы на фронт никогда не попадёте)))
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Мої синИ не краще ні чим,але їм немає 25 років і мобілізації вони не підлягають на данний час.
А родину они не любят?
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
О,луганского полку прибыло
Мой муж официально имеет бронь и работает на ЗСУ,а не ухилянт с Луганска,который ныкается по-киевским хатам от мобилизации,НЕ ИМЕЯ права на отстрочку или бронь.
Так он, наверное, танцует от радости, что у него бронь? Оттого вы так задорно и зазываете всех на фронт, что своих бубочек под юбку себе надёжно спрятали
vikka-vs• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
От ви і ідіть працюйте
А почему ваши дети не хотят? Им плевать на будущее страны? Айяяй
MrsQueen• 31 января 2024
Ответ дляKrupinkaSs
Майданы были координированы
Kalinaira• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Да ну ладно . И 18+ воюют. А вы надеетесь, что все закончитсч к тому моменту, когда вашим бубкам надо будет из под юбки вылазить. А скорее всего они давно далеко отсюда.
karinaanik• 31 января 2024
Ответ дляРыжаяЛиса
Вы ещё вспомните слова бубочки, что у нас только 30 млн людей работающих 😁
Я, в этом законопроекте, вижу нарушения конституции. Вы - нет. Молодец, заработали похвалу от руководства
Вы несколько раз уточнили, что в законе есть нарушения Конституции, уточните какие именно нормы?
Нина____• 31 января 2024
Ответ дляLizavel
Так ваша попа давно не в Украине. Бессовестная вы,свалили и рассказываете, как нам жить и кого на фронт отправить
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
Я Вас умоляю. Не воспринимайте эту писанину всерьёз. Я с улыбкой эту бредятину её читаю. Думаю, что адекватные люди тоже. Зачем вступать с этим чудом в диалог?
Сонная Сова• 31 января 2024
Ответ дляНина____
А меня так умиляют потуги Иссиды темы свои в топ загнать)
RaminaSonne• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
Яка людина, така й позиція, а що вас дивує? Ніби давно вже із цим персонажем усе зрозуміло.
Jhenya_Sh• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Пусть уже бегут воевать, вы же не хотите оккупации остальных областей? Воевать должны только те, кому важна именно Украина. Кому пофиг, воевать не пойдут )))
Нина____• 31 января 2024
Ответ дляvikka-vs
Иногда сын, иногда сыновья. это капец дурдом
Teonaa• 31 января 2024
Ответ дляoboeva
Как зачем, им же на работе чем -то надо заниматься.
Ну в тому в річ, що це оновлення от взагалі нічого не змінить
Ну кого куди вони вже долучать? Ті що не мобілізовані, вони всі лєжмя плашмя ляжуть, скажуть - хочте, несіть в тцк і на косімію.
Yu Yu• 31 января 2024
Ответ дляLizavel
Классно в Европе сидеть и умничать?
Сколько запроданцев здесь,ппц
А, так это у неё ’удалённая работа на украинскую компанию’
Нелегко нашим бЭженкам на одно пособие тянуть на чужбине))
dressa_lux• 31 января 2024
Ответ дляMs. Wonka
Кстати, а несколько сот тысяч ̶м̶о̶р̶д̶о̶в̶о̶р̶о̶т̶о̶в̶ пенсионеров-силовиков в диапазоне 38-45 лет, опять неприкосновенны? Эти кабинетные офицеры, пользовавшиеся всеми государственными льготами, получавшие квартиры и прочие плюшки, уж точно задолжали Родине поболее, чем молодежь 25-30 лет.
Не знаю от куда вы черпаете такую информацию,но я живующая в вг могу вам сказать,что офицеры такого возраста давно на фронте,на нем он и держится.Стратегические задачи могут решать только офицеры которые не курсы закончили,а высшее военное.А квартиры,тем более плюшки давно не выдают,даже пару раз военные пенсионеры в бытность Порошенко выходили к кабмину,что бы подняли пенсии,так как майор в запасе получает 6000 грн пенсии,меньше чем слесарь Вася.Знаю точно так как все мои соседи ,друзья военные,они на фронте.
nahaka• 31 января 2024
Ответ дляdressa_lux
А я знайома з іншим пенсіонерами МВС. Бачите, як все різниться. І вони не на фронті, але пелюшки мають і зараз
Ю_льчик• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Чоловіків уж точно не 1,5 мільйони
Є кому служити,якщо правила мобілізації нарешті будуть чесними і прозорими.
Є кому вмирати, ви хотіли сказати?