Мию вікна у мороз• 16 февраля 2024

Препарати для підкріплення серця, є дієві?

Постійно п´ю препарати для зниження тиску, але однаково бувають стрибки, а потім серце болить, давить, задуха. Призначають мексікор, антарес, тридуктан. Робила і узі серця, і датчик ставила на добу. Діагноз: стенокардії втоми, гіпертрофія лівого шлуночка серця. І от знову слабкість, задуха, тремтіння в грудях, нічне серцебиття. Що можна пропити? Дякую за підказки!
автор Мию вікна у мороз • 16 февраля 2024
Ответ дляЛаскове телятко
Пролапс мітрального клапана якого ступеня? Регургітація є?
Стенокардія спокою є. Такого поняття, як стенокардія втоми немає.
У Вас по Холтеру ЕКГ є екстрасистолія? Якщо є, то скільки шлуночкових екстрасистол?
Лікар бета-блокатор призначав?
Гіпертрофія ЛШ по УЗД серця чи ЕКГ?

Якщо високий АТ, то може бути біль у серці (за грудиною (як при стенокардії) або стискаючий у ділянці серця, відчуття нестачі повітря або зидишка (у мене колись така задуха була, думала що задихнуся), оніміння лівої руки, головний біль, запаморочення, порушення координації, нудота і ін.

У мене концентрична гіпертрофія стінок лівого шлуночка на УЗД серця, також зміни в аортальному клапані (стеноз 2 ст. + недостатність 1 ст.) та аорті, є регіргітація в трикуспідальному і мітральному клапані. Але причина концентричної гіпертрофії стінок ЛШ у мене може бути пов´язана, як з гіпертонією (останній раз в діагнозі писали 2-3 ст., ризик 3), так і зі стенозом АК. У мене схожі симптоми, але діагнозу немає, так як до кардіолога ще не ходила. Щодня приймаю антигіпертензивні препарати (сартан, диуретик, бета-блокатор - комбіную), але все одно підвищується АТ. Антарес вдома є.

Тридуктан не приймала, приймала його аналог Предуктал MR.
Сартан (синтетичний антагоніст рецепторів ангіотензину ІІ) призначають для зниження ризику розвитку інсульту у дорослих пацієнтів з артеріальною гіпертензією і гіпертрофією лівого шлуночка, підтвердженою за допомогою ЕКГ (я приймаю Лозап 100). Бета-блокатор призначають також і при ішемічній хворобі серця (стенокардія) і інші показання (вдома є і Конкор і Егілок).

Ви проходили Холтерівське моніторування для виявлення депресії сергменту ST?

Трипліксам, антигіпертензивний препарат, у складі якого є периндоприлу аргініну 5 мг (що відповідає 3,395 мг периндоприлу), індапаміду 1,25 мг та амлодипіну бесилату 6,935 мг (що відповідає 5 мг амлодипіну). Периндоприл – інгібітор ангіотензинперетворювального ферменту (інгібітор АПФ). Індапамід - диуретик. Амлодипін - блокатор повільних кальцієвих каналів або антагоніст іонів кальцію. А в побічних ефектах до препарату є тахікардія, аритмія, нечасто стенокардія.
Як зрозуміла, бета-блокатор не призначався, так?

Проконсультуйтесь у фейсбук у кардіолога через приватне повідомлення на сторінці Ваш Кардіолог Анна Солощенко https://www.facebook.com/vash.cardiolog
Спасибі за відповідь. Написано мінімальний пролапс передньої стулки МК з мінімальною МК недостатністю і незначна регургітація. Моральна, трикумпідальна недостатність легка. Помірна диталяція порожнини лш, лп, гіпертрофія міокарда лш. По монітору тахікардія.

Ответ дляЛаскове телятко
Лікар бета-блокатор призначав?
Гіпертрофія ЛШ по УЗД серця чи ЕКГ?

Бетаблокатор я приймаю - конкор (бісопролол)
Ответ дляЛаскове телятко
Лікар бета-блокатор призначав?
Гіпертрофія ЛШ по УЗД серця чи ЕКГ?

Екстраситстолія по холтеру - суправентрикулярная экстрасистолия представлена 16 одиночными мономорфными сокращениями.
ДваДваВісім• 16 февраля 2024
Ответ дляМаксХмара
никто не лечит сердце спиртом, ничего кроме зависимости все эти 70% настойки не вызывают, не надо иллюзий)
как скажите...
Ласкове телятко• 16 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Норма.
Ласкове телятко• 16 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
У Вас ексцентрична гіпертрофія - збільшення камер (порожнин).
При цьому і маса серця яка - збільшена чи ні?

У мене гіпертрофія стінок ЛШ, є збільшення маси серця та індексу маси серця. Але УЗД було ще в 2022 р. Є лише одне питання по УЗД цікавить, чому іде розростання фіброзаної тканини (фіброз) в аортальному клапан і аорті, і чому підвищився градієнт тиску в АК до 43 мм рт. ст. (норма до 10). Може надумаю і піду до кардіолога (у нас є кваліфіковані кардіологи).

Потрібно раз в рік проходити УЗД серця для динаміки, так мені лікарка УЗД казала.

При гіпертрофії ЛШ буває і біль за грудиною.

Гіпертонія, як ускладнення, призводить до гіпетрофії ЛШ (стінок або порожнин) і до змін у клапанах серця (недостатність або/та стеноз).
Ласкове телятко• 16 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
До яких цифр на антигіпертензивних препаратах підвщується АТ?

У мене буває найбільший АТ на антигіпертензивних препаратах до 185/110-115. Вчора лише 159/110 був. Якщо пропустити антигіпертензивний препарат, то може і більше 200 бути систолічне, тому приймаю препарати антигіпертензивні щодня (остенне дозування на ніч).

Ласкове телятко• 16 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Я подивлюсь інструкції і пораджуся з сімейним лікарем обов´язково.
У Вас в діагнозі є ІХС, стенокардія спокою. Так?
Прочитайте інструкцію Адвокард https://tabletki.ua/uk/Адвокард/12270/
Порадьтесь з сімейним лікарем.
Ласкове телятко• 16 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Трипліксам 5/1,25/5. Перед цим пила валодіп, це той же валсартан. Перестав допомагати. Я періодично міняю препарати, бо з часом перестають допомагати. Потім можна повернутися до попереднього.
У складі Трипліксам одним із компонентів є амлодипін. Чи помічали набряк?
Приймала Амлодипін, почалися набряки ніг (на правій нозі більше виражений). Перестала приймати Амлодипін, а набряк не сходить. Тепер сумніви, що це лише вплив Амлодин (у побічних ефектах є набряк), або з клапаном пов´язано все ж.
Ответ дляЛаскове телятко

Про масу серця нічого в дослідженнях немає.
Ответ дляЛаскове телятко

У мене буває до 190 верхнє, але дуже рідко. При 150-160 уже погано себе почуваю.
Ответ дляЛаскове телятко
Ні, набряків не помічала.
Ласкове телятко• 16 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Не так написала. Завжди пишеться. Це іММЛШ (індекс маси міокарда лівого шлуночка), ММЛШ (маса міокарда лівого шлуночка).
Ласкове телятко• 16 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Найвищий АТ був 221/127, вночі, були і кардіологічні і неврологічні симптоми, навіть судинка в оці лопнула.
Бувало 190 і вище систолічне.
Якщо підвищується АТ до 160/110, то це ще більш-менш...
Знижую АТ, якщо виходить до 140/90.
Набридло постійне відчуття нудоти. А ще з симптомів часто оніміння лівої руки і лівої половини обличчя, нестача повітря, стискаючий біль в ділянці серця, хитає при ході, головний біль. Все залежить від рівня АТ. Симптоми стенокардії бувають.
Як часто Ви змінюєте антигіпертензивні препарати?
Стенокардію встановили по симптомах або ще потрібно було пройти ВЕМ або тредміл-тест?
автор Мию вікна у мороз • 17 февраля 2024
Ответ дляЛаскове телятко
Є тільки об´єм
Ответ дляЛаскове телятко
Бувало 190 і вище систолічне.
Знижую АТ, якщо виходить до 140/90.
Препарати змінювала один раз. З валодіпу на трипліксам два роки тому. Тепер трипліксам не збиває тиск, а валодіп знову став допомагати. Буду міняти назад. Стенокардія за скаргами, про ВЕМ або тредміл-тест вперше чую.
Ласкове телятко• 17 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
У нас після обстежень встановлюється діагноз стенокардія.
Буває стенокардія напруги, стенокардія спокою, визначається стабільна або нестабільна, є ще стенокардія Принцметала (вазоспастична).

Є такі види обстежень. Це може бути ВЕМ або тредміл-тест, визначають по депресії сегменту ST (яка саме). По холтерівському моніторуванні ЕКГ теж визначається чи є депресія сегменту ST (яка саме) і характерна інверсія зубця Т на фоні фізичного навантаження. Ще можвуть направити на коронарографію, або на КТ ангіографію коронарних артерій. Стрес-ехокардіографія с добутаміном. Лікар визначає яке обстеження пройти. Лише після пройдених обстежень в сукупності зі скаргами встановлюють діагноз стенокардія.

Стенокардичний біль за грудиною з ірадіацією у ліву лопатку, ліву руку, шию, нижню щелепу, епігастральну область. Може супроводжуватися змінами ритму, задишкою. Триває до 15 хвилин. Може виникати, як при фізичному навантаженні, так і в спокої.

Але ще є серцева недостатність, при якій на почаку виникає слабкість, задишка, порушення ритму. Виникає у спокої і посилюється при фізичному навантаженні.

При високому АТ можу бути стискаючий біль в ділянці серця, нестача повітря або задишка і інші симптоми можуть супроводжувати.

У Вас на холтерівському моніторуванні ЕКГ є написано в заключенні про депресію сегменту ST?
Ласкове телятко• 17 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Є тільки об´єм
Не побачила в заключенні показників іММЛШ та ММЛШ. У нас більше показників визначають на УЗД серця. Проходжу УЗД у приватному медичному центрі. Цього разу образа медичний центр з більш сучасним обладнанням.
Ласкове телятко• 17 февраля 2024
Помилочка в слові в коментарі 48:
... обрала медичний центр з більш сучасним обладнанням.

Є ще Трансторакальна ехокардіографія + доплер серця. У нас можна пройти в приватних медичних центрах. Планую пройти навесті або влітку. Подивлюся в чому різниця між звичайним УЗД серця та Трансторакальна ехокардіографія + доплер серця.

Ответ дляЛаскове телятко
Помилочка в слові в коментарі 48:

Скажіть, будь ласка, з якого ви міста? З Києва? Я з Чернігівської області. Навряд чи я зможу в себе пройти такі дослідження. Медична допомога дуже примітивна. Дякую!
Ласкове телятко• 17 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Вінниця.
Ласкове телятко• 17 февраля 2024
Ответ дляМию вікна у мороз
Якщо на тому холетрі ЕКГ, що пройшли Ви не було виявлено депресії сегменту ST (пишется в заключенні, якщо виявляється). Потрібно повторно пройти холтерівське моніторування ЕКГ, але потрібне фізичне навантаження (наприклад, сходинковий тест - піднятися на 5 поверх або ще вищій поверх), потім у щоденнику написати про відчуття (симптоматику). Депресія сегменту ST горизонтальна або косонизхідна більше 1 мм може бути ішемічною. Стенокардія відноситься до ішемічної хвороби серця, її клінічний прояв. Холтерівське моніторування ЕКГ - це неінвазивний метод обстеження для діастостики ІХС, але потрібне достатнє фізичне навантаження.
ВЕМ і тридміл-тест в обласній лікарні обласного центру може бути. Але щоб пройти ці обстеження, потрібно стабілізувати АТ у межах норми.