22 марта в 12:55

Чи законні вимоги поліції надати документи для перевірки на вулиці?

Щось не розумію. Офіційно кажуть (навіть 1+1 канал тощо)- що при воєнному стані поліція (уповноважена особа) може будь в кого без причини перевіряти документи (в стандарті це регулює стаття 32 про нац поліцію, саме причини перевірки теж такі самі- як я надам нижче). Ось саме відео.

Але навіщо тоді є Постанови кабміну України, щодо алгоритму перевірки документів, та саме що за причини перевірки? Постанови 1455, 1456.

....
7. Уповноважена особа має право вимагати в особи пред´явлення нею документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у таких випадках:

-якщо особа має зовнішні ознаки, схожі на ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;

-якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;

-якщо особа перебуває на території чи об´єкті із спеціальним режимом;

-якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином не можливо;

-якщо особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;

-якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об´єктом вчинення правопорушення;

-порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.
Результат:
вже голосів: 51
36 (70.59%) Так, має право
15 (29.41%) Ні, немає. Порушує Закон
автор Два-три тижні і фсьо 22 марта в 12:56
Тобто людина просто собі йде по вулиці і нічого не порушує.
интайм_не_предлагать 22 марта в 12:59
Автор, а вы злочинец или по какой причине не хотите предъявить документы?
7 19
Сіточка 22 марта в 13:02
Законны.
Еще до войны сотрудницу забрала полиция в участок, по фото ориентировке она один в один была похожа на преступницу, а документов у нее с собой не было, руководитель привозил доки в отделение и тогда у адвоката уточнил по законность действий полиции.
Мрії у вирії 22 марта в 13:03
А в чому проблема пред´явити паспорт чи документи?
1 15
автор Два-три тижні і фсьо 22 марта в 13:03
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Автор, а вы злочинец или по какой причине не хотите предъявить документы?
Я навчаюсь на юридичному.
Стало цікаво, бо бачу порушення законодавства.

Ні, я не злочинець.
Я проти перевищення службових повноважень і порушення Закону. Закон діє і під час воєнного стану.
2 10 7
66сезон666серия 22 марта в 13:05
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Я навчаюсь на юридичному.
Стало цікаво, бо бачу порушення законодавства.

Ні, я не злочинець.
Я проти перевищення службових повноважень і порушення Закону. Закон діє і під час воєнного стану.
Це тільки початок, такі порушення закону на кожному кроці))). Звикайте, ми живемо не у правовій країні, на жаль.
3 14
автор Два-три тижні і фсьо 22 марта в 13:06
Ответ дляМрії у вирії
А в чому проблема пред´явити паспорт чи документи?
А навіщо?
Так можна і двері відкрити і пустити поліцію, бо в чому проблема їх пустити в своє житло?
4 4 7
Kidstaff Bot 22 марта в 13:06
Відтепер без анонімів. З повагою, Адміністрація.
1 4
inesita32 22 марта в 13:11
Что то Вы плохо учитесь, если не понимаете, что Постанова это подзаконный акт. В данном случае Указ про военное положение имеет большую силу.
1 3 12
Карамелінка 22 марта в 13:11
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
А навіщо?
Так можна і двері відкрити і пустити поліцію, бо в чому проблема їх пустити в своє житло?
Ордер должен быть.
Бессмертный пони 22 марта в 13:12
Ответ дляКарамелінка
Ордер должен быть.
Какой ордер ... Решение суда должно быть . Мотивированное .
6 2
Карамелінка 22 марта в 13:15
Ответ дляБессмертный пони
Какой ордер ... Решение суда должно быть . Мотивированное .
Ордер на обыск – это указ судьи, который указывает полиции обыскать определённое место, например дом человека или офис.
2 2
herba fresca 22 марта в 13:15
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Автор, а вы злочинец или по какой причине не хотите предъявить документы?
Почему злочинец.
Принципиально.

А то скоро будут в квартиры ломиться и двери выбивать без решения суда.И тоже просто так.
6 3
herba fresca 22 марта в 13:15
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
А навіщо?
Так можна і двері відкрити і пустити поліцію, бо в чому проблема їх пустити в своє житло?
Вот и я о чем
2 4
vinika 22 марта в 13:16
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Тобто людина просто собі йде по вулиці і нічого не порушує.
Вам есть что скрывать?
1 2 4
Fashion2012 22 марта в 13:29
Ответ дляherba fresca
Почему злочинец.
Принципиально.

А то скоро будут в квартиры ломиться и двери выбивать без решения суда.И тоже просто так.
Пример. Отвезла ребенка на конкурс, суббота, 8 утра, еду на СТО. Останавливает полиция, ехали сзади с мигалками, ничего абсолютно не нарушала, причина остановки-проверка документов, машина не дешевая. Без понятых и чего либо заставили на безлюдной улице открыть багажник и двери, начали лазить по машине, вторая побежала к пассажирской двери и могла что-то подкинуть( благо проходил мужчина и спросил, что вы делаете, почему на пешеходном переходе и тд) я уже к тому моменту позвонила мужу и он ехал. Никто без понятых и серьезных причин не имеет право осматривать и лазить по машине! Дальше больше, когда вы в последнее время употребляли))) Я говорю, неделю назад 2 бокала вина, они-у вам покраснее покровов кожных, вы должны дуть в драгер) Опять таки не сертификатов, ни понятых, психологическое давление, дуете или не дуете и тд. Вообщем, этот весь беспредел продолжался до приезда мужа. После того как попросили сертификаты и тд, у них их просто не было))) И был это самый обычный лохотрон т, которые потом в надежде хотели что-бы я ’порешала на месте’ Потому как либо бы что-то подкинули (спасибо мужчине с собаками), либо неисправный драгер.И это все игнорируя с их стороны правовые нормы. А я думаю, мало кто согласился бы потом ехать в больницу.
Оксана_Т 23 марта в 11:52
Ви на якому курсі навчаєтесь?

Мені дійсно цікаво, чому ж там вчать юристів. Свої права я вчуся захищати сама, може розповісти трошки згодом, і буде дуже цікаво почути думку юриста