Пожмаковна• 31 марта 2024
Як ви запідозрили в дитини астму?
Чим все починалось? Які для цього здавали аналізи? Що вас насторожило , що все ж пішли до алерголога?
Кіна не буде• 31 марта 2024
Не проходящие бронхиты были в течении 2х лет. Месяц болеем, неделю не болеем, и так по кругу.
Но астму не подтвердили в итоге.
КАПСЛОЧНИЦА• 31 марта 2024
в нашому випадку і підтвержувати не потрібно було ( в обох батьків астма різної форми, в мене на період пологів вже була в важкомій формі, в чоловіка майже все життя легка форма. Син почав задихатися на 5-му дні життя, почали з невеликої дози декси. Зараз вже вийшли на стабільну ремісію, багато років тримаємося.
В мене виявили в підлітковому віці, два запалення легень підряд, два бронхіти за пів-року і сильний приступ задухи. Декілька місяців всілякі обстеження і в алерголога, і в пульманолога і в тубдиспансері... В неповних 16-ть років діагноз - бронхіальна астма, вже 26-ть років з нею співіснуємо )
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляЯ натуралка
Обструкції при кожному орві і навіть без нього.
А поясніть як розпізнати обструкцію?
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляНеваляшкина
В нас були обструктивні бронхіти, в якийсь момент поставили астму.
Як розпізнати саме обструкцію. Іноді коли лікар слухає то каже свистяче дихання і виписує пульмікорт чи сальбутамол дихати інгалятор. Але саме словосполучення обструктивний бронхіт ніколи не вживала, чи обструкція.
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Кашляє рідко,бронхіти рідко, пневмонія в 2 роки була, зараз 11. Але іноді виписують пульмікорт з сальбутамолом, бо не може відкашляти і каже лікар свистяче дихання, от і думаю може то звернутись до вузькопрофільного лікаря ?
Я натуралка• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
А поясніть як розпізнати обструкцію?
За звуком та частотою дихання
Неваляшкина• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
А поясніть як розпізнати обструкцію?
Врач услышит её при прослушивании
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляЯ натуралка
За звуком та частотою дихання
Коли сиджу збоку свисту ніколи не чула ні на вдиху ні на видиху, лише лікар через фенендоскоп.
Люблю ВалЄру• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
Ви обструкцію ні з чим не переплутаєте.
Дихання свистить. Саме на видиханні.
Астму ставлять після декількох обструкцій на рік. Там протоколи, кількості не знаю.
Синові так ставили. Але в нього легка форма була.
Або якщо саме приступ вже астматичний з задухою. Тоді це важка форма.
Якось так
Дихання свистить. Саме на видиханні.
Якось так
КАПСЛОЧНИЦА• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
зверніться, може бути не астма а алергія, навіть харчова. Вона не обов´язково буде виражатися як висипки на шкірі, може і задуха початися.
В мене таке враження що в останні роки лікарі ’підсіли’ на інгалятори, бо раніше так часто не призначали.
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляЛюблю ВалЄру
Ви обструкцію ні з чим не переплутаєте.
Дихання свистить. Саме на видиханні.
Якось так
Дихання свистить. Саме на видиханні.
Якось так
Іноді каже лікар коли хворіє, то слухає і каже свисти є, тоді виписує гормони і вентолін, не завжди , за рахунок того що хворіє мало то це десь раз в рік, два. Може якби кашляв частіше то б і виписували частіше. Але сидячи біля дитини свисту ніколи не чути, лише через слухалку. Вартує з цим до алерголога чи пульмонолога?
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляЛюблю ВалЄру
Ви обструкцію ні з чим не переплутаєте.
Дихання свистить. Саме на видиханні.
Якось так
Дихання свистить. Саме на видиханні.
Якось так
І що вам приписували від астми? То вже на все життя? Чи вона може минути?
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Так я також то помітила, такі серйозні ліки виписують часто , що аж страшно
КАПСЛОЧНИЦА• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
вона може війти в стійку ремісію, але діагноз лишається майже на все життя. Раніше знімали діагноз якщо 5-ть років стійка ремісія, зараз підняли планку чи то до 10-ти чи до 15-ти, нам недавно алерголог казала, що період ремісії дуже збільшили.
Якщо війдете в стійку ремісію - життя буде нічим не відрізнятися від тих в кого такого діагноза немає. Ми сину два роки вже як дозволили на велосипеді іздить і трохи бігать, підніматися в гори
КАПСЛОЧНИЦА• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
вам потрібно знайти для себе гарного толкового алерголога чи пульманолога, і з ним спілкуватися, спострерігатися. Бо жоден адекватний спец!!! не намагається одразу перевести на ’грубі’ ліки при відходженні мокроти. Можете подивитися масажі які допомагають відходженню мокроти, мені в свій час назначали і допомагало
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Ого, там такі серйозні обмеження ? Мій ходить на футбол, і після нього чути свист в слухалці, не завжди, сидячи рядом нічого не чути, утрудненого дихання , кашлю чи ще щось такого немає. Лише свист в слухалці без візуальних ознак
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Колись мало було цього діагнозу, тепер читаю це часте явище , жаль що все так гіршає з часом
Люблю ВалЄру• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
Це багато років тому було.
Призначали гормони курсами.
Син алергик, то ми у алерголога стояли на обліку багато років.
З часом став менше хворіти, і переріс. Діагнозу астма в дорослому віці зараз не має. Але декілька років тому був зненацька приступ від цвітіння. Так що думаю, що ця зараза на все життя, на жаль.
Якщо ви в Києві, то можу порадити лікаря.
Призначали гормони курсами.
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляЛюблю ВалЄру
Це багато років тому було.
Призначали гормони курсами.
Ні , у Львові
Люблю ВалЄру• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
Ні , у Львові
Зверніться до алерголога, зробіть тести на алергени. А там будете бачити.
Якщо алергії немає, тоді до пульмонолога.
Буває такий свист іноді від того, що в бронхах щось інородне.
Свого часу в пульмонологічному відділенні надивились.
Наприклад, дитина щось їла - насіння, чи горішки , вдавилася, закашлялась і якийсь шматочок потрапив до бронхів. Від цього свист, затяжні хвороби. А дитині пишуть астма, призначають гормони. Але вже треба бронхоскопія.
Не зволікайте, шукайте причину.
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляЛюблю ВалЄру
Не зволікайте, шукайте причину.
Дякую.
КАПСЛОЧНИЦА• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
може бути астма фізичного навантаження, це коли спазми при фізичних навантеженнях: біг, підніматься по східцях.
Як на мене то це ’найлегший’ варіант, тому що знаєш що може спровокувати задуху і якось цього уникнути або поступово перейти до фізичного навантаження, щоб не ривком.
В нашого сина були сильні обмеження, бо в нас все в купі - пилок - задуха, десь хтось в транспорті надухався - малий свистить, мороз - свистить, жара - задуха, піднявся по східцях швидко - повний капець... Але війшли в ремісію і він змін піднятися на г. Маковиця і г. Говерлянка, в 14-ть років їздить на велосипеді )
Але я наприклад, маючит в анамнезі бронхіальну астму середньої ступені важкості покорила Говерлу і народила дитину (хоча мала знову відмову легень і годинку ІВЛ). Головне в себе вірить і незакриваться від світу, по можливості вести здоровий спосіб життя і намагатися не хворіти простудними.
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Дякую, хворіє не так часто, кашляє також не часто, коли лише хворіє. Спортом займається - плавання, футбол біля дому в теплу пору року постійно, цілі дні на футбольному полі. Свисти я чую через слухалку, візуально ніяких змін, кашлю чи утрудненого дихання немає. Дехто пише що чує свист коли дитина просто рядом сидить, і нього такого немає. Лише через фенендоскоп чути.
Завтра запишусь до лікаря, най проводить якісь тести і виясняє що то таке і що з тим робити
КАПСЛОЧНИЦА• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
просіть назначить спірограму і визначити об´єм легень. Це безболісна процедура, і в одному і в іншому випадку дихаєте в трубочку ) Там буде видно як легені себе поводять в спокійному стані і навантадженні. Але якщо це буде вузькопрофільний лікар алерголог чи пульманолог, це перше обстеження котре він призначить
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Дякую
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Це можна все зробити в алерголога пульмонолога на прийомі, так ?
КАПСЛОЧНИЦА• 31 марта 2024
Ответ дляПожмаковна
об´єм легень можуть замірять на місці, якщо є в кабінеті приспособа для цього (щось на зразок дитячого свитка), а от спірограму - то в спец. кабінеті, як кардіограму. Бо там апарат видає таку стрічку як при кардіограмі і її потрібно розшифрувать. За все своє життя ні разу не зустрічала спірограф в кабінеті алерголога. Він, лікар, повинен видать направлення на дане обстеження
Пожмаковна
• 31 марта 2024
Ответ дляКАПСЛОЧНИЦА
Дякую