Сегодня я не я• 13 июня 2024
Почкму некоторые пишут "всим", "всих"?
Я всегда пишу "всiм", "всiх". А сейчас смотрю многие так пишут. Это какое-то новое правило или диалектизм?
Забобонний фрукт• 13 июня 2024
Усім — за українським правописом вживається на початку речення перед приголосним, між приголосними та після паузи, що на письмі позначається комою, тире, двокрапкою.
Усім дітям подарували нові іграшки.
Генерал усім підлеглим зробив зауваження.
Усім деревам потрібна побілка
Всім — пишемо на початку речення перед голосним, після голосних.
Всім учням роздали зошити
Подруги всім серцем люблять своє місто
Всім організмам властиві такі ознаки
Усім дітям подарували нові іграшки.
Усім деревам потрібна побілка
Всім учням роздали зошити
Подруги всім серцем люблять своє місто
Всім організмам властиві такі ознаки
Khmelnichanka• 13 июня 2024
Це не безграмотність, це діалект. І ще читала, що в принципі і те і те - літературні норми , просто одна з них прижилась лиш в певних регіонах :)
Khmelnichanka• 13 июня 2024
Ответ дляЗабобонний фрукт
Усім дітям подарували нові іграшки.
Усім деревам потрібна побілка
Всім учням роздали зошити
Подруги всім серцем люблять своє місто
Всім організмам властиві такі ознаки
Усім дітям подарували нові іграшки.
Усім деревам потрібна побілка
Всім учням роздали зошити
Подруги всім серцем люблять своє місто
Всім організмам властиві такі ознаки
Автор питала за « всім» і «всИм» ))))
Потребую апгрейду• 13 июня 2024
Ответ дляPrervana
Все резко стали закарпатцами)
Головне, шоб не москалями.
Сегодня я не я
• 13 июня 2024
Ответ дляKhmelnichanka
У нас в домовом чате завелась женщина. Везде пишет ’усих’, ’усим’. Я впервые такое вижу. Не пойму даже, делать ли замечание. Мне это в диковинку, видеть такое написание. В школе всегда писали ’всiм’, ’всiх’, и это просто как аксиома, так писать.
Khmelnichanka• 13 июня 2024
Ответ дляСегодня я не я
Ну ось дивіться
Забобонний фрукт• 13 июня 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Автор питала за « всім» і «всИм» ))))
она так же написала, что всегда пишет ’всім’ 🤷♀️
Забобонний фрукт• 13 июня 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Ну ось дивіться
да, может соседка автора еще при совке школу заканчивала, там и буквы Ґ не существовало)
Секретница• 13 июня 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Ну ось дивіться
раньше это когда - мне 40, такого не помню
Метелик• 13 июня 2024
Ответ дляСегодня я не я
Може вона в школі не вчилась ))) але зауваження робити не варто.
Khmelnichanka• 13 июня 2024
Ответ дляСекретница
Я трохи старша. То пам»ятаю :)
Метелик• 13 июня 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Ну ось дивіться
Та ну яке раніше, знайома однолітка пише всим. В якій такій школі вона навчалась і які правила вчила? Золота медаль, до речі.
Говорю відверто• 13 июня 2024
Ответ дляСегодня я не я
А згідна? Тут постоянно пишут.
Khmelnichanka• 13 июня 2024
Ответ дляМетелик
Так я і кажу, що це не є помилкою. Просто останнім часом більше зустрічається «всім». Але виправляти людину за слово «всим» точно не варто ))))))
Викачую яйцями• 13 июня 2024
Ответ дляPrervana
Все резко стали закарпатцами)
А у деяких сеператюг аж підгорає від цього, що не стали москалями
Галя із Дарниці• 13 июня 2024
Ответ дляСегодня я не я
Вы проясните, вас смущает буква У или И? Тут никто не понял))
Говорю відверто• 13 июня 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Ну ось дивіться
Ага, это из серии кофе оно, для тех, кто докумекать не в состоянии. Зачем тогда правила, грамматические если можно и так и так?