Рогнеда Карповна• 04 августа 2024
Вам досі не огидно спілкуватися російською?
Добрий ранок! Слава Україні!
Бачу що тут на форумі, багато порад російською мовою. Причина? Чи плануєте ви взагалі писати чи розмовляти українською мовою(і чому досі не зібралися )чи далі будете розмовляти мовою агресора?
Треба в британських, французських та іспанських колоніях спитати, чи не огидно їм вже стільки столітть спілкуватися мовою колонизаторів.
Державна мова - українська! Кожний громадянин має її знати, вміти спілкуватись, читати, писати, розуміти, але є ті, хто історично спілкувався іншою. Треба дати час людям, більшість з самого початку почали переходити, але зустріли агресію та осуд. На руку рашистам.
Краденые абрикосы• 04 августа 2024
Ответ дляVeronika_100k
Как минимум - прекратить давить, оскорблять, навязывать и разделять. Программу должны придумать те, кто за это деньги получает. Но в этом нет реальной заинтересованности. К сожалению.
Огромное количество людей в начале войны перешло на украинский язык и, увы, много из них вернулось обратно к русскому. И больше не хотят таких экспериментов.
Мне жаль, на самом деле, что многие теперь принципиально не хотят выучить украинский. Это наш язык и он прекрасен. Но агрессией мы никогда ничего хорошего не получим.
А примером своего сына и его компании, я всего лишь хотела показать, что это возможно. Но в нормальной обстановке, при цивилизованном подходе.
Да государство и не давит вроде,вообще в жизни этот вопрос только этот форум волнует
vasilek5050• 04 августа 2024
Ответ дляКарина250
Спросила у мужа на каком языке на работе говорят, частная компания по производству.
Все на русском, даже начальство. Два человека только на суржике говорят.
Кто не с клиентами общается, на русском все между собой.Никто на украинский не перешёл
В якій області це відбувається?
Veronika_100k• 04 августа 2024
Ответ дляКраденые абрикосы
Государство давит косвенно, позволяя некоторым прилюдно на всю страну называть людей умственно отсталыми, не привлекая их к ответственности за разжигание ненависти.
Эти ’кости’ вбрасываются регулярно населению. Тихая политика ’разделяй и властвуй’. А народ ведется и вместо объединяться, готовы глотки друг другу перегрызть.
Краденые абрикосы• 04 августа 2024
Итак статистика :
1 Разочарование, стыд -240 чел
2 Гнев - 7
3 Неодобрение - 24
4 Отдали автору свое сердце
- 68
5 Одобрили - 12
6 Поржали над автором - 9
1 Разочарование, стыд -240 чел
2 Гнев - 7
3 Неодобрение - 24
4 Отдали автору свое сердце
- 68
5 Одобрили - 12
6 Поржали над автором - 9
YOzhik v tumane• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
Збираю статистику
Де можна почитати про ’геніальну’ методику збору статистичних даних без опитувань на анонімному форумі в інтернеті? Чи це ноу-хау?
Краденые абрикосы• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
Шановна, я не збираюсь перед вами відчитуватись
Не, ну видели наглую, а про язык ,значит должны перед ней отчитаться)))
natusja_sl• 04 августа 2024
Всі люблять згадувати про Швейцарію, та от там різними мовами спілкуються в різних кантонах, тобто в Цюріху французьку не розуміють, а в Женеві німецьку...
Так,там вільно люди пересуваються, але їх не розуміють, а розуміють скрізь англ.
Та от у нас теж можна відбудувати Луганськ і Дтнецьк і нехай собі там спілкуються російською, але на інших територіях або укр або анг.
Відверто з нас сміються, що типу, а як розрізнити ти українець чи кацап?
І ще: ідентифікація нації це мова та культура.
Тому,якщо не виконується ознака мова, тоді людина не може вважати себе українцем.
І ще дуже цікаво, що в основному у всіх бабусі спілкуються українською, а вже діти та внуки руzzкою, бо вони ж не село)))
То яка тоді справді рідна мова?))
Читайте ще щось, шановні, окрім советських газет))
То яка тоді справді рідна мова?))
Veronika_100k• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
Збираю статистику
І які висновки? Скільки людей змінило свою думку і вже на підході до цього, після вашої теми? Вам самій як результат?
YOzhik v tumane• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
Це прохання. Чому прохання зараховано в вимогу відчитуватися? Може тому, що просто відповісти нема чим? Придумали дурню про статистику....
Краденые абрикосы• 04 августа 2024
Ответ дляnatusja_sl
То яка тоді справді рідна мова?))
Кто смеется?
Veronika_100k• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
Все починається з малого…
Я вам задала три питання, ви не відповіли на жодне з них. Це виглядає так собі.
Але ок. З малого, так з малого...
Вдалося наставити багатьох на шлях істинний?
Чи все ж таки, ще більшу кількість відвернули від українізації?
Але ок. З малого, так з малого...
natusja_sl• 04 августа 2024
Ответ дляVeronika_100k
Так, є таке трохи.
Але чому ніхто не хвилювався коли заставляли розмовляти росяйською?
Коли висміювали за українську, коли мені в Києві казали : девачка, ти со Львова чи села приехала? Мене булили за укр часто, я не переходила, але є люди які прогиналися.
Ну і справді, не вивчити мову в мовному середовищі, телебачення, оточення і т.д це дійсно не від великого розуму, ну трохи різко сказано...
Потрібно просто зробити некомфортним спілкування російською це і буде м´ягкий перехід.
YOzhik v tumane• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
Прохання не помітила. Просто тому що я не вважаю вас адекватним співрозмовником
:) Ясно авторе. Добре. Тоді бажаю вам і Україні процвітання. Але завдяки таким темам їй це ще довго не світить. Нажаль.
Решту запрошую вчити польську. :) Буде значно більше можливостей у багатьох з цією мовою. І від російської не треба відмовлятися буде.
natusja_sl• 04 августа 2024
Ответ дляКраденые абрикосы
Кто смеется?
Я часто у відрядженнях закордоном, а ще кажуть що у нас гордості немає і ,якщо ми так любимо расейське то в чому проблема щоб рашка прийшла...
Ответ дляVeronika_100k
Але ок. З малого, так з малого...
Чому ж, я переконалася що тут дуже багато матрьошок, Їх неможливо переконати бо їм «какая разница» але цей форум це не вся Україна
Впевнена що ви досі і 9 травня святкуєте
Краденые абрикосы• 04 августа 2024
Ответ дляnatusja_sl
Да кто говорит,ваши знакомые,родственники,фантазируете вы мне кажется
Everything is possible• 04 августа 2024
Чому я маю перестати розмовляти російською? Чи ви вважаєте, що рашка би не напала на нас якби всі розмовляли українською? Я можу українською, російською, польською. Але по російські я думаю. Не бачу жодного зв´язку поміж мовою і війною. А німецька не мова агресора? Може просто так склалося, що ті дебіли розмовляють зі мною однієї мовою? А ще хочу зауважити, що існує українська літературна мова. І якщо переходити то виключно на неї, а не на невідомі діалекти, де кожне друге слово походить з польської чи угорської.
Ответ дляEverything is possible
Впевнена на 100 відсотків що не напала би
Veronika_100k• 04 августа 2024
Ответ дляnatusja_sl
Так, є таке трохи.
’’Але чому ніхто не хвилювався коли заставляли розмовляти росяйською?
Коли висміювали за українську’’
Саме так і буде продовжуватись з таким підходом і надалі. Ми до другого пришестя будем згадувати хто кого і коли гнобив, замість знайти спільну мову. Знайдемо образ ще на три покоління. На жаль.
Коли висміювали за українську’’
natusja_sl• 04 августа 2024
Ответ дляYOzhik v tumane
А навіщо польську вчити?
Розмовляйте там російською)
Там старше покоління розуміє рузьку))
Не відмовляйтеся і бережіть рузьку, щоб не забути)
Розмовляйте там російською)
Там старше покоління розуміє рузьку))
natusja_sl• 04 августа 2024
Ответ дляКраденые абрикосы
А Ви українка? Як вас ідентифікувати що не кацапка?
Ответ дляVeronika_100k
Да, когда на этих ребят никто не гавкал и не давил - все прошло, как по маслу. ’Лагідна українізація’, как любит говорить мой сын).
Никто никого не заставлял, те дети сами с удовольствием заговорили на украинском языке)
Роками ніхто ні на кого не тиснув, чому ж ви досі не розмовляєте українською?
Veronika_100k• 04 августа 2024
Ответ дляГоа
Ваша впевненість вас знову підвела. 9-го травня особисто мені немає що святкувати. Війна це кров, горе, скалічені долі, жах і суцільний сум, а не святкування.
То ж може переглянути свої методи, раз не працюють старі, маніпулятивні і затаскані? Я вище чітко написала, який метод спрацював у дітей, по суті.
А своєю агресією і маніпуляцією ви не досягнете цілей.
natusja_sl• 04 августа 2024
Ответ дляVeronika_100k
Коли висміювали за українську’’
Ну тобто русифікацію можна було робити насильно, а українізацію ні, треба всіх в попу поцілувати...
Цікавий підхід з рузькою пропагандою.
Так може і про звірства русні забудемо, нашо згадувати що коли було...
Цікавий підхід з рузькою пропагандою.