Роздратована шкіра• 03 декабря 2024

Податок на нерухомість (на житлову площу для фіз осіб)

Зайшла в особистий кабінет і трошки офігіла. У власності 2 квартири 45 та 68 м. І сума податку чомусь, як я зрозуміла, розрахована не на зайву площу більше 60 м, а на всю. Поясніть, будь ласка, хто розбирається і що робити, якщо з сумою не згоден. Чи є якасийсь канал для звязку у них взагалі?
короткопамятна• 03 декабря 2024
Ответ дляОноВамнадо
Что то я совсем запуталась
У всех разная ставка налога?
Да, в каждой области своя у нас 1% задрали...
тяжкаялюдина• 03 декабря 2024
Ответ длякороткопамятна
Это у автора еще низкая ставка..
Да, в нас 0.5%
короткопамятна• 03 декабря 2024
Ответ длятяжкаялюдина
Да, в нас 0.5%
У нас 1%((
ОноВамнадо• 03 декабря 2024
Ответ длякороткопамятна
Ппц
Это у меня самая высокая ,наверное..
оксюморон• 03 декабря 2024
А за 2024 рік прийдуть такі платіжки податку на нерухомість, що всі прозріють. Бо майже всі міста підняли ставку до максимальної 1,5% від мін з/п 7200 грн(це на початок 2024 р)
Несу добро людям• 03 декабря 2024
Ответ дляОноВамнадо
Це за рік?
А за скільки м2 зайвих?
81,5 м в мене. Написано, за 2023 рік
ОноВамнадо• 03 декабря 2024
Ответ дляНесу добро людям
81,5 м в мене. Написано, за 2023 рік
81 це загальна чи зайва з минусом 60 ?
Несу добро людям• 03 декабря 2024
Ответ дляОноВамнадо
81 це загальна чи зайва з минусом 60 ?
Загальна. Але я ні разу не сплачувала, ще й не вникала, що то за сума (
ОноВамнадо• 03 декабря 2024
Ответ дляНесу добро людям
Дякую, у меня теж десь так приблизно
А за 2022 теж була платіжка? Я тут колись читала, що відміняли на 2022 цей податок
тяжкаялюдина• 03 декабря 2024
Ответ дляОноВамнадо
Что то я совсем запуталась
У всех разная ставка налога?
Він може бути й до 1,5% на житлову нерухомість. Це місцеві хапуги встановлюють вже. Місцевий податок.
ОноВамнадо• 03 декабря 2024
Ответ длятяжкаялюдина
Точно шо хапуги
Полжизни пашешь на то жилье, потгм непонятно за что платишь еще за свое же
оксюморон• 03 декабря 2024
Ответ дляОноВамнадо
Что то я совсем запуталась
У всех разная ставка налога?
Так, міська рада встановлює цю ставку податку, але не більше 1,5%. І от на 2024 р більшість міст встановили максимальну ставку податку на нерухомість
Несу добро людям• 03 декабря 2024
Ответ дляОноВамнадо
Дякую, у меня теж десь так приблизно
Ні, це перша за 2023 ось
ОноВамнадо• 03 декабря 2024
Ответ дляоксюморон
Неудивительно. Ничего не нарушают и берут по максимуму че уж не воспользоваться..
ОноВамнадо• 03 декабря 2024
Ответ дляНесу добро людям
Ні, це перша за 2023 ось
Дякую
МастерЮля• 03 декабря 2024
цікаво, чи можна якось це не платити, якщо квартира в шлюбі була записана на мене, але я розлучилась, тобто фактично половина квартири має у скритій властонсті колишній чоловік. Всі нотарікси це бачать.
автор Роздратована шкіра • 03 декабря 2024
Ответ дляОноВамнадо
Дякую, у меня теж десь так приблизно
в мене немає за 2022 р, я теж чула, що наче відмінили
Несу добро людям• 03 декабря 2024
Авторе, дякую вам! Нарешті я знайшла ті цифри і заплатила від гріха подалі) 💐
На пів ставки• 03 декабря 2024
Ответ дляРоздратована шкіра
Вам прийшла платіжка за 2023 рік? Мені прийшла за 23 в серпні. Тільки зараз знайшла її. Сплатити треба було за 60 днів. Тобто вже мала б нараховуватися пеня. Але ніде інформації про пеню, та й взагалі про ці нарахування в кабінеті не знайшла. Тільки єдина платіжка в ЕК для громадян
Молчалка• 03 декабря 2024
Ответ дляНа пів ставки
Ви пеню побачите в платіжках у наступному році за 2024 рік, коли її нарахують додатково до загальної річної суми податку на нерухомість. В мене так було в 15 та 16 роках.
Ліпше вже сплатіть податок, щоб менше нарахували пені.
На пів ставки• 03 декабря 2024
Ответ дляМолчалка
А великі там були суми?
Молчалка• 03 декабря 2024
Ответ дляНа пів ставки
А великі там були суми?
Тоді був і податок на нерухомість копійки, в порівнянні з податками останніх років. Тому і пеня не відчувалася особливо.
На пів ставки• 03 декабря 2024
Ответ дляМолчалка
Дякую, вже знайшла

10% від суми заборгованості – за прострочення до 30 днів.
20% від суми заборгованості – за прострочення понад 30 днів.
Пеня розміром 0,05% від загальної суми боргу за кожен прострочений день – за прострочення понад 60 днів.

Дуже злить, що я цього нарахування навіть не бачила. Розрахунок з бюджетом по 0.
Молчалка• 03 декабря 2024
Ответ дляНа пів ставки
Дякую, вже знайшла

Вам треба завжди памʼятати, що у випадку не отримання квитанцій на сплату податків, в серпні-вересні самостійно звернутись до податкового інспектора, в якого без проблем отримаєте квитанції. Потрібен лише Ваш ідентифікаційний код.
Мені сестра у цьому році взяла в інспектора мої квитанції і оплатила у касі Привату. Навіть довіреність їм була не потрібна від мене.
Теща дочки• 06 декабря 2024
Ответ дляНесу добро людям
підкажіть будь ласка, ви через кабінет платили? як саме? бо я не розібралась.. Коли відкриваю файл в пдф з нарахуванням- там ні номеру рахунку в банку нема, ні інших даних..куди платити і як?
Несу добро людям• 06 декабря 2024
Ответ дляТеща дочки
Поганий скрин, але з телефона не можу зайти. Коли заходите в ЕК для громадян, опустіться трохи нижче. І там скачуєте квитанцію справа - платите за тими реквізитами з платіжки