черная мамба• 08 декабря 2024

Хто заради дитини з РАС, переїхав в іншу країну?

Розглядаю Польщу. Вже не має сил добиватися допомоги і нормального ставлення до дитини. Я розумію, що наша система не готова до того, щоб інтегрувати таких дітей в суспільство і не роблять для цього взагалі нічого, все лягає на плечі батьків.
Дуже багато батьків дітей з рас радять саме Польщу.
Хто все ж таки переїхав до Польщі чи іншої країни, чи складна була адаптація?
Мусик Пусик• 08 декабря 2024
Не думаю, що Польща найкращий варіант. Знайома виїхала у Фінляндію. Задоволена. Розгляньте ще цю країну як варіант
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляМусик Пусик
В мене не важкий аутист, інтелект збережений.
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляМусик Пусик
Боюсь
Що ми не потягнемо Фінляндію
Я натуралка• 08 декабря 2024
В Польші це буде дуже дорого. Скільки років дитині? З аутизмом знайомі виїхали в Польшу. Садочок дуже дорого і платно і розписано на роки черга, довелось переїхати в Варшаву, бо там де жили, не брали в спецсадочок з аутизмом дитину. Спеціаліста знайшли українського з Харкова, бо дитина не говорить і польский корекційний спеціаліст не допоможе. Поставити інвалідність в Польші нереально.
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляЯ натуралка
Чому дорого?
Головне підтвердити діагноз і все, далі школа бере все на себе + йде дофінансування від держави
Мусик Пусик• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Боюсь
Що ми не потягнемо Фінляндію
Я не в курсі всіх нюансів, але здається, що Польща теж не одна з дешевих країн.
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляМусик Пусик
Ну з того, що я читала, то батьки таких дітей Польщею задоволені
Я натуралка• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Чому дорого?
Що бере на себе школа? Спецклас і тьютора. Може раз в місяць будете попадати до шкільного психолога на заняття, яка не факт, що адекватний спеціаліст в питаннях РАС. Не треба доп заняття? Корекційний психолог? Додаткові заняття плавання чи іншого спорту, музика чи творчість? Як з польською? Яким чином польські спеціалісти будуть займатись з вашою дитиною? Будете шукати українських спеціплістів там, де цінник в 3-4 рази вищий, ніж в Україні.
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляЯ натуралка
На все це держава виділяє кошти. Помічник вчителя або тьютор, в залежності від діагнозу. Постійна підтримка корекційного педагога, психолога, це не раз на місяць, це 2-3 рази на тиждень по 45 хвилин індивідуальних занять і 2 рази на тиждень групових занять, які називаються ТУС. Сенсорна інтеграція і тд.
Бассейн відпадає, дитина боїться води до істерики. Зараз ходить на баскетбол і теніс, це без проблем можна дати дитині.
младокошкина• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
При умові знання мови.
Ваша дитина вільно говорить польською?
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ длямладокошкина
При умові знання мови.
Ваша дитина вільно говорить польською?
Ні, дитину в школу візьмуть в будь-якому випадку
Бо навчання в Польщі обовʼязкове
младокошкина• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Бо навчання в Польщі обовʼязкове
Я про інше запитую.
Ви так пишете, ніби в Україні вам відмовляють відвідувати школу.

Як будуть займатися з вашою дитиною, якщо вона не знає мови?
Я натуралка• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Ну тоді їдте саме в те місто, яке вам радять, де школа виділяє на це кошти. Бо мабуть моїм знайомим не повезло зі школою ( тричі змінювали) старша дитина з Аспергером ходить в спецклас, молодший з аутизмом в платний садочок. Немає ні додаткових занять для старшого ні індивідуального підходу на додаткових секціях. До речі спорт тільки один раз на тиждень безкоштовний. Знову таки корекційний психолог український і за гроші. Шкільний психолог ругає маму за поведінку дитини в школі, був випадок булінгу польськими дітьми. Дитина 3 клас ледь тягне програму шкільну у спецкласі.
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ длямладокошкина
Я про інше запитую.

Ніхто мені не відмовляє в Україні. Дитина навчається зараз в школі, але є багато нюансів, через які я вже не можу закривати на все це очі.
Мені не подобається відношення до дитини і що постійно мені потрібно щось вибивати чи добиватися.
Я реально від цього втомлена.
А як щ іншими займаються?
В мене дитина білінгв, зараз знає 3 мови, українську, англійську і російську, якщо все ж таки будемо планувати переїзд до Польщі, то репетитор допоможе дитині розуміти польську на базовому рівні.
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляЯ натуралка
Не шкода виділяє гроші, а держава.
При наявності підтвердженого діагнозу в Польщі. Ця процедура можу зайняти багато часу.
Khmelnichanka• 08 декабря 2024
Знайомі в Польщіьз дитиною з РАС. Задоволені. Не ідеально, але їм краще, ніж було в Україні. Я в Німеччині. Не ідеально, але, певно, трохи легше, ніж було в Україні. Конкретно в нпшому випадку мова швидше не про реабілітацію, а про інтеграцію, соцпослуги і толерантне ставлення. Бо реабілітація тут досить умовна і ’витягати’ дитину ніхто не рветься. Місцеві знайомі з ненормотиповими дітьми теж такої ж думки.
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляЯ натуралка
В звичайних школах не має спец класів.
В Польщі лише спец школи, де 2-4-6 дітей в класі. І там зазвичай більш націлені не на знання, а на інтеграцію дитини,
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляKhmelnichanka
Мені не потрібна реабілітація, дитині теж.
Нам достатньо нормального і адекватного відношення, щоб дитина відчула себе в безпеці, тоді вона зможе розвиватися
Мусик Пусик• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Не шкода виділяє гроші, а держава.
Складається враження, що ви вже все вирішили і ця тема просто переливання з пустого в порожнє. Ви нагадуєте поні в рожевих окулярах. Добре там де нас немає. Не все там так просто і безкоштовно. В деяких моментах в Україні набагато простіше.

Але як би там не було, бажаю вам удачі.
Khmelnichanka• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Конкретно в нас із ставленням все ок. Але ми не в Польщі.
Я натуралка• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
В звичайних школах не має спец класів.
Не буду з вами сперечатись щодо спецкласів в звичайних школах, вони є. І там по 12 дітей в класі, а не 2-4-6
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляМусик Пусик

Але як би там не було, бажаю вам удачі.
Так, я спілкуюся з тими, хто переїхав.
І в основному це люди з Польщі.
Тому ц тема про те, де ще є країни, які надають підтримку таким дітям
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляKhmelnichanka
А де ви?
Khmelnichanka• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
А де ви?
В Німеччині
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляЯ натуралка
Не чула про такі школи і про такі класи в звичайних школах. Хоча вже 2 роки вивчаю питання переїзду
автор черная мамба • 08 декабря 2024
Ответ дляKhmelnichanka
В Німеччині
Дякую
А який в дитини діагноз?
Вчиться в звичайній школі?
младокошкина• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Я реально від цього втомлена.
А як щ іншими займаються?
Пробуйте.
Моя знайома ще до війни сильно хвалила Польщу, поїхала, пожили там рік і повернулися. Теж їздила через дитину.
Khmelnichanka• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
Дякую
А який в дитини діагноз?
Вчиться в звичайній школі?
В однієї дитини аутизм, в іншої - ментальні розлади. Але в моїх дітей є РВ, тому вони в спецшколах (син вже випустився, донька у випускному класі). Інколи діти з РАС вчаться тут і в звичайних школах (часто - з тьютором), та поширенішим є все ж навчання в спецзакладах.
Латвийские_Номера• 08 декабря 2024
Ответ длячерная мамба
ну то ви самі все знаєте, тоді вперед
Сусідка зверху• 08 декабря 2024
З якого дива ви вирішили, що вам будуть допомагати в іншій країні, і з якого дива повинні? Ставлення безумовно буде краще, все інше в ваших руках