Як створити свій сайт? докладний гайд по створенню сайту безкоштовно
Будь-хто, хто користується Інтернетом, може самостійно створити свій вебсайт. Хоча процес може здаватися складним для початківця без досвіду, насправді створити сайт безкоштовно можливо завдяки ряду онлайн-інструментів, які дозволяють створювати та розгортати сайти без необхідності великих технічних знань.
Ми підготували для вас інструкцію про створення веб-сайту крок за кроком - читайте про це в статті далі.

Крок 1: Вибір платформи для створення сайтів
Щоб створити безкоштовний сайт для бізнесу можна скористатися конструктором сайтів, який надається разом із хостингом провайдера. Такий інструмент дозволяє швидко створювати прості вебсайти без необхідності знань у програмуванні, верстці чи дизайні. Безкоштовні конструктори сайтів мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і пропонують різні шаблони для вибору та подальшого налаштування. На простий вебсайт у вас піде всього 30 хвилин. Зробити сайт самому так, щоб він мав більш складні функції, наприклад, інтернет-магазин, потрібно більше часу на налаштування всього функціоналу. Сайти, створені через конструктори, вже оптимізовані під різні мобільні пристрої, дозволяють створити багатомовні версії та працювати над SEO-оптимізацією.
Однак, як і в будь-якому інструменті, конструктори сайтів мають свої обмеження:
- Вибір шаблонів обмежений, що може ускладнювати створення повністю унікальних вебресурсів. Часто сайти, створені на конструкторах, можуть схожі між собою, що може викликати проблеми з оригінальністю.
- Використання деяких додаткових функцій конструктора може потребувати додаткових витрат, навіть якщо сам конструктор надається безкоштовно разом із хостинг-послугами провайдера.
Інший варіант, як створити власний сайт - це обрати безкоштовну CMS (систему управління вмістом), яку можна встановити на безкоштовний або недорогий хостинг. Така платформа дозволить створити сайт з нуля з більш складними можливостями та функціями, такий як інтернет-магазин або блог, і налаштувати його функціонал. Вони мають широкий вибір розширень, плагінів та тем, які дозволяють створити сайт будь-якої специфіки відповідно до потреб користувача.
Багато CMS наділені вбудованими інструментами для оптимізації пошукової видимості або мають плагіни, які допомагають покращити позиції вашого сайту в результатах пошукових систем. Це дозволяє власникам сайтів ефективно просувати свої проекти в Інтернеті та залучати більше відвідувачів через пошукові системи.
Серед недоліків CMS-платформ можна виокремити наступне:
- З деякими CMS що користувачі можуть зіткнутися з певними обмеженнями платформи, що не дозволяють втілити всі своїх ідей щодо зовнішнього вигляду та функціоналу свого сайту.
- Якщо потрібно налаштувати специфічний функціонал або інтегрувати додаткові рішення у вебсайт, може знадобитися допомога професіональних розробників.
- Деякі платформи платні або потребують оплати за теми чи плагіни.
- Популярні CMS з відкритим кодом можуть стати мішенню для хакерів, тому потрібно приймати заходи безпеки.
Крок 2: Реєстрація та вибір доменного імені
Перед тим, як зробити свій сайт, потрібно купити назву для нього.
Доменне ім'я - це унікальна адреса вашого сайту в Інтернеті, наприклад, "example.com" чи "yourname.ua".
Для покупки доменного імені:
- Придумайте коротку назву, яка вам подобається. Можна використовувати ключові слова з вашої сфери або назву компанії.
- Оберіть сервіс реєстрації доменних імен, який надає надійні послуги і відповідає вашим вимогам до цін та обслуговування.
- Перевірте доступність доменного імені на сайті будь-якого доменного реєстратора, щоб переконатися, що воно ще не використовується іншим сайтом. Це можна зробити за допомогою різних сервісів реєстрації доменів або хостинг-провайдерів.
- Виберіть потрібне доменне розширення (.com, .net, .ua, тощо), яке найкраще відповідає вашим потребам і регіональному контексту. Наприклад, .com підходить для міжнародних проектів, а .ua - для українських.
- Слідуйте інструкціям реєстратора для введення даних про вас та вибору потрібного терміну реєстрації домену.
- Оплатіть вартість реєстрації домену. Ціни можуть відрізнятися в залежності від обраного доменного розширення і терміну реєстрації.
Крок 3: Вибір та покупка хостингу
Хостинг забезпечує місце для зберігання файлів вашого сайту і його постійну доступність в Інтернеті.
Виберіть тип хостингу:
- Віртуальний хостинг - найбільш поширений тип хостингу, який підходить для більшості невеликих сайтів і блогів. Сайти ділять сервер з іншими вебсайтами, що робить його доступним і недорогим.
- Віртуальний виділений сервер (VPS) - дозволяє отримати більше контролю над сервером, виділені ресурси і більшу стабільність, порівняно з віртуальним хостингом.
- Виділений сервер - фізичний сервер, який повністю належить вам, та надає максимальну потужність і контроль, але є дорожчим в обслуговуванні.
Щоб вибрати надійного хостинг-провайдера, дослідіть різні компанії, порівняйте плани, вартість і функціональні можливості, щоб знайти найбільш підходящий варіант для вашого проекту. Важливо вибрати провайдера з хорошою репутацією та надійною технічною підтримкою, яка може надавати вам допомогу в разі потреби.
Після вибору провайдера, підберіть план хостингу, який відповідає вашим потребам в обсязі трафіку, дисковому просторі, підтримці баз даних і інших специфікацій. Перед тим, як створити сайт, не забудьте налаштувати DNS записи вашого домену для спрямування на ваш хостинг.
Крок 4: Покупка SSL-сертифіката
Покупка SSL-сертифіката - це ще одне, що потрібно для створення сайту. Він потрібен для забезпечення безпеки і конфіденційності на вашому вебсайті.
Почніть з вибору типу SSL-сертифіката:
- Domain Validation SSL - це базовий вид сертифіката, який підтверджує, що ваш вебсайт захищений, інформація, що передається, шифрується і захищена від несанкціонованого доступу.
- Organization Validation SSL - сертифікат, що потрібен компаніям, які хочуть підтвердили легальність свого існування та діяльності.
- Extended Validation SSL - Забезпечує вищий рівень довіри та підтвердження для організацій, що мають щорічно проходити глибоку перевірку.
Стандартний сертифікат захищає один домен. А Wildcard SSL дозволяє застосовувати один SSL-сертифікат для захисту основного домену і всіх піддоменів.
Щоб купити сертифкат, виберіть надійного провайдера, наприклад, Comodo, Symantec, GeoTrust чи їх представників. Після покупки сертифікат потрібно встановити на хостингу. Процес залежить від контрольної панелі та провайдера, тому краще звернутись в технічну підтримку за інструкціями.
Крок 5: Розробка сайту самостійно
Перед тим, як зробити сайт, необхідно встановити CMS-платформу на хостингу, якщо ви обрали саме CMS.
Отже, як створити сайт самому за допомогою конструктора або CMS:
- Виберіть шаблон, який буде в основі вашого сайту. Він визначає зовнішній вигляд вашого сайту, включаючи палітру кольорів, шрифти, розміщення меню та контенту.
- Завантажте або встановіть вибраний шаблон у конструкторі сайтів або CMS.
- Відредагуйте основні елементи шаблону згідно з вашими потребами.
- Розширте функціонал шаблону, використовуючи плагіни і модулі.
- Додайте необхідний контент, відповідно до вашої тематики і цілей.
- Перевірте адаптивність верстки для різних пристроїв і екранів.
- Налаштуйте SEO-оптимізацію, використовуючи вбудовані інструменти або додаткові плагіни.
- Опублікуйте ваш вебсайт, щоб зробити його доступним для користувачів у мережі.
Це керівництво по створенню сайту допоможе вам легко створити і запустити свій вебсайт, навіть якщо ви початківець у цьому процесі.