Губка Боб• 09 марта в 21:09
Возможно ли самому изучая психоанализ из открытых источников, найти свои ответы
И помочь себе в своих проблемах?
Бокс-орун• 09 марта в 21:11
Вообще даже практикующие психоаналитики со своими личными проблемами идут к коллегам. А не помогают себе сами
Козачка• 09 марта в 21:13
Конечно реально. Мало того, только так вы их и решите. Психоаналитики, ну во всяком случае мне такие попадались, работают совершенно не в ту сторону, куда нужно.
IndividualForce• 09 марта в 22:37
Я вже радила тут не раз книги Карен Хорнай Self-analysis та Neurosis and Human Growth. Це найкорисніше і найефективніше що є у психоаналізі, щоб самому собі допомогти.
Губка Боб
• 09 марта в 22:47
Ответ дляIndividualForce
На основе кого у нее психоанализ ? Фрейд, Лакан там упоминаются , не подскажите ?
IndividualForce• 09 марта в 22:53
Ответ дляГубка Боб
Почитайте у Вікі. Вона у свій час відійшла від Фрейда, заповнивши прогалин і переосмисливши його хибні теорії, особливо щодо психології жінок вона дуже добре пояснювала, оскільки попередні погляди були з точки зору чоловіків і їх вигоди. Лакан був після неї.
Вона автор теорії неврозів, так як вона ніхто цю проблему не описав.
Звезда в шоке• 09 марта в 22:57
Так, можна, але дуже обмежено. Я багато років читала, слухала, але все рушило з місця лише коли пішла до психолога.
Престидижитатор• 09 марта в 23:28
Ответ дляБокс-орун
Тому що так швидше.
Я вже років 10 цим займаюсь, прогрес очевидно є, думаю ще років 10 і буду психічно здоровою людиною
Престидижитатор• 09 марта в 23:29
Ответ дляIndividualForce
Читала її книгу про невротиків, відкрила мені очі на багато речей. Треба і ваші почитати
А, мабуть друга то і є вона
IndividualForce• 09 марта в 23:38
Ответ дляПрестидижитатор
А, мабуть друга то і є вона
Друга книга, це головна її книга про невротизм, найбільш детально описує проблеми, а перша якраз про самоаналіз, вона так і говорить, що якщо нема можливості до психолога, то треба самому собі пробувати допомогти. Там описана детально техніка на прикладі її паціентки. Якщо зуміти бути чесним перед собою, не брехати собі і визнавати свої пороки, недоліки, залежності, то можна і самому собі допомогти, але це не справа одного дня, а довгий і емоційно складний шлях саморозвитку.
СпайдерВумен• 10 марта в 00:10
Ответ дляIndividualForce
Невроз и личностный рост Хорни- это лучшее, что мне попалось в свое время на тему психологии. Просто поразительно, прошло почти 100 лет со времени написания книги и она актуальна.