Приму в дар• 02 апреля в 10:45
Многие лекарства нельзя запивать грейпфрутовым соком, но
если проблема в том, что это цитрус, то почему не пишут, что нельзя запивать, например, апельсиновым соком? Или чаем с лимоном?
Фима Собак• 02 апреля в 10:47
Можливо справа не просто в приналежності до цитрусових, а саме в грейпфруті
Приму в дар
• 02 апреля в 10:49
Ответ дляГага Газу
а почему не запить водой?
Ну понятно, что лучше всего водой. Просто в инструкциях так часто про этот грейпфрутовый сок пишется...
Всё дело не в том, что грейпфрут — цитрус, а в том, что в нём есть особые вещества, которые влияют на работу ферментов в печени. Из-за этого некоторые лекарства усваиваются совсем не так, как должны — могут подействовать слишком сильно или наоборот, слабо. В апельсинах и лимонах таких веществ почти нет, поэтому их обычно не запрещают. Кстати свежие грейпфруты мне тоже запрещали при приеме антибиотиков
ничевока• 02 апреля в 11:22
Вам ліньки загуглити, а мені ні
Підозри про вплив соку грейпфрута на механізм поглинання різних препаратів виникали вже давно, проте останнім часом з´явилися нові дані про те, що такий вплив може призводити до передозування при прийнятті ліків, пише Бі-бі-сі.
Група дослідників з Інституту охорони здоров´я Лоусона в Канаді опублікувала статтю в науковому журналі Canadian Medical Association Journal, в якій вони пишуть, що список ліків, які можуть становити небезпеку при прийомі з грейпфрутовим соком, збільшився з 17 в 2008-ому році до 43 в 2012-ому.
Цей список включає деякі ліки, що застосовуються при гіпертонії, раку і придушенні імунної реакції після пересадки органів, а також статини.
Група хімічних компонентів грейпфрута, відома під назвою фуранокумарінів, нейтралізує фермент в травній системі людини, який розщеплює ці медикаменти. В результаті розщеплення ліків в кишечнику не відбувається. Це означає, що такі органи, як печінка і нирки, зазнають набагато більше токсичного навантаження, ніж передбачалося раніше.
При прийомі одного з медикментів від гіпертонії, фелодипіну, зі склянкою соку грейпфрута у сечі випробовуваних спостерігалося в три рази більше препарату, ніж при прийомі зі склянкою води.
Побічні симптоми можуть бути різними, в тому числі шлункова кровотеча, нерегулярне серцебиття, ниркова недостатність і раптова смерть.
У публікації йдеться, що серед лікарів і фармацевтів спостерігається недостатня інформованість про таку взаємодію лікарських препаратів з продуктами харчування.
Інші цитрусові, наприклад, севільські апельсини, а також лайм можуть мати подібний вплив.
Ніл Пател з Королівського фармацевтичного товариства заявив: ’Грейпфрути - не єдиний продукт, який може викликати проблеми. Наприклад, молоко може заважати засвоєнню деяких антибіотиків’.
ничевока• 02 апреля в 11:25
І мені чомусь здається, що пакетований сік гф не призведе до передозування ліків)
Чи ви хочете свіжовичавленим запивати?)
Приму в дар
• 02 апреля в 11:37
Ответ дляничевока
Вам ліньки загуглити, а мені ні
Дякую:) Я гуглила, але така глибока інформація мені не траплялася....
Приму в дар
• 02 апреля в 11:39
Ответ дляничевока
Чи ви хочете свіжовичавленим запивати?)
Та ні, я майже завжди водою запиваю, інколи чаєм. Просто чай в мене з лимоном, а пишуть про грейпфрут. І я подумала, раптом це все ж стосується всіх цитрусових, просто дослідження проводились тільки стосовно грейпфрутів.
булоТАЙминуло• 02 апреля в 11:42
Ответ дляПриму в дар
А просто водою не судьба? Навіщо ото ускладнювати все?
Приму в дар
• 02 апреля в 11:44
Ответ длябулоТАЙминуло
Деякі ліки приймаю одразу після сніданку. Просто неприємно і взагалі не лізе після сніданку з чаєм ще воду пити.