дожену і ощасливлю• 26 мая 2025
Как лучше переоформить машину - договор продажи или дарения?
Подскажите пожалуйста - как лучше переоформить машину на себя - продажа или договор дарения ?
Ситуация такая - папа совсем плох , я - единственная дочь . Говорят - пока папа жив - нужно срочно переоформлять на себя , иначе потом это будет сделать проблематично . Кто сталкивался и может посоветовать - что лучше сделать продажу или дарение ? Чем одно отличается от другого и какие нюансы ? Один нотариус говорит - лучше продажа , другой- дарение .
НуКаНаКа• 26 мая 2025
Народ кто то делал дарственную на машину??? Что вы пишите, я у нотариуса спрашивала когда покупала он сказала такого нет, это не квартира, ну и дарение будет стоить дороже, если вы одна дочь машина и так ваша будет переоформите и все, отец плох а дочь за машину переживает выростил
Мамаша в бигудях• 26 мая 2025
Як папа совсем плох, то почнемо з того, що нотаріус має відмовити вам у посвідченні угоди
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Разве не существует договора дарения ? Если папы не будет - я смогу продать только по доверенности .
Мамаша в бигудях• 26 мая 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
Довіреність зі смертю особи втрачає свою силу
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Ответ дляМамаша в бигудях
Спасибо , но у меня вопрос в другом стоит !
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Или я не правильно обьясняю или меня не правильно понимают .
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Ответ дляНуКаНаКа
Проблематичного не будет, кто вас это сказал юридическое лицо?
Как мне продать машину , если папы не будет , а она оформлена на него ?
Мамаша в бигудях• 26 мая 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
Після смерті ви можете оформити на себе автомобіль в порядку спадкування
Щодо укладання договору купівлі-продажу чи дарування, то особливої різниці немає
Але нотаріусу вигідніше посвідчувати договір купівлі-продажу, бо там ще будуть додаткові витрати по податках і оцінці автомобіля, який він забере собі
Якщо ви батькові гроші за авто не сплачуєте, то це дійсно договір дарування і можете укласти саме цей договір
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Ответ дляМамаша в бигудях
Дякую Вам велике !!! Єдиний корисний коментар по темі .
Замріяна• 26 мая 2025
Ответ дляНуКаНаКа
На машину дарственную не делают)
Подарувати можна будь яку річ
Замріяна• 26 мая 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
Тільки отримавши її як спадок
Замріяна• 26 мая 2025
авторко, тут немає ’краще’ чи ’не краще’
якщо тато передає вам автомобіль у власність безкоштовно, то це має назву ’дарування’. а якщо ви сплачуєте йому за нього гроші, то купівля-продаж.
Папобус• 26 мая 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
Подарувати можна будь-яке приватне майно, рухоме і нерухоме
Замріяна• 26 мая 2025
дуже дивні люди, які вважають, що автомобіль не можна подарувати
цікаво було б послухати аргументацію
Менее Более• 26 мая 2025
Может будет дешевле сделать доверенность на переоформление машины на третье лицо и с этим человеком пойти в СЦ, я так делала, муж дал доверенность на мою подругу и мы в СЦ переоформили машину на меня, по деньгам все вышло 2200 грн
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Да , спасибо ! Нотариус предлагала такой вариант , только нет такой подруги . Только лица мужского пола , а им сейчас проблематично по организациям ездить .
пу_пугренчик• 26 мая 2025
Автор, у папи є дія? В дії купля- продаж займає кілька хвилин. Але для цього треба , що б бла Дія ( хоч 1 паспорт там закордонний чи ід-карта) у вас і у папи.
Можно продати через мрео, але дивлячись де ви знаходитись. Там черги і в тривогу не працюють.
Ну і якщо ви це не встигнете зробити - то батько помре, протягом 6 міс. подасте на спадщину. оформите після 6 місяців на себе авто в мрео. Туди треба будуть документи на авто і по спадщині.
Податку платити вам не треба. Там кошти ьільки за переоформлення. Ну і нотаріусу за спадщину. Але дешевше трохи - оф. договір до смерті батька, і не переєстровувати номери при цьому. Там щось біля 350 грн
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Ответ дляпу_пугренчик
Дякую велике !!! Дуже корисно .
пу_пугренчик• 26 мая 2025
Довіренність у нотаріуса на авто з подальшою перереєстрацією коштує біля 700-800 грн ( вартість приблизна , може від конкретного нотаріуса залежать). А перереєстрація без зміни номерів - біля 350 грн. Тож це найбюджетніший варіант.
пу_пугренчик• 26 мая 2025
Якщо будете вже переоформляти після смерті- то ще якість кошти візьме нотаріус за оформлення цієї частки майна, потім все рівно вам в мрео йти і платити.
дожену і ощасливлю
• 26 мая 2025
Ответ дляпу_пугренчик
Мне нотариус за договор дарения озвучила сумму 5000 грн.
И около 4000 надо заплатить в МРЄО .
пу_пугренчик• 26 мая 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
И около 4000 надо заплатить в МРЄО .
ну от. я в дії в цьому місяці продавала авто. нові власники 350грн за переоформлення заплатили
Така бойова Я• 26 мая 2025
Ответ длядожену і ощасливлю
Але врахуйте, то у випадку, якщо немає інших спадкоємців 1 черги, або є заповіт на вас.