Поросенка• 05 июня 2025

Апостиль. Чи можна зробити онлайн?

Може хтось підкаже перевірену контору?
Плакулька• 06 июня 2025
Ответ дляПоросенка
Взагалі вони просять документ, що може підтвердити походження коштів. Це я сама вирішила, що «грантова угода на мобільність персоналу для навчання» має підійти. Але вони хочуть переклад на цей контракт з апостилем(
На грантову угоду ніхто вам не поставить апостиль - це НЕ передбачено законом, якщо мова про документ, виданий в Україні.

Єдиний варіант, щоб поставити апостиль - це нотаріально засвідчений договір - тоді апостиль можна поставити - він підтвердить справжність підпису і печатки нотаріуса.

Але ви НЕ вказали, в якій країні виданий цей документ. Бо якщо за кордоном, то вам потрібно звертатися за кордоном у відповідні органи для проставлення апостиля. Але за кордоном теж не будуть ставити апостиль на будь-який документ. Він теж повинен мати підпис і печатку нотаріуса або іншого уповноваженого державою органа, щоб на нього поставили апостиль.

Можливо вам і не потрібен апостиль - це залежить від країни видачі документа, яку ви не вказали.
автор Поросенка • 06 июня 2025
Ответ дляПлакулька

Країна Франція
Плакулька• 06 июня 2025
Ответ дляПоросенка
Країна Франція
Так, апостиль на документи з цієї країни потрібен

Зверніться до іншої сторони, яка підписала цей документ і попросіть поставити апостиль - поясніть їй для чого вам це потрібно

Бо якщо від вас його вимагають, то що ви ще можете зробити? Хіба що відкрити рахунок в іншому банку і сподіватися, що там не буде таких вимог

І онлайн апостиль не ставлять - тільки на фізичний документ, який потрібно після проставлення апостиля надіслати в Україну, потім перекласти у дипломованого перекладача і засвідчити переклад у нотаріуса. Після цих процедур документ буде вважатися дійсним на території України
автор Поросенка • 06 июня 2025
Ответ дляПлакулька

Це капець, якщо чесно. Я вперше з таким зіштовхнулася, а їздила не раз. Прийдеться розбиратися, але висновкі я зроблю. Реально простіше відкрити рахунок в приймаючій країні, зняти кошти і закрити його. Єдиний місяць, коли у мене є змога підвищити свої скіли я змушена витратити на бюрократичні процедури 😵‍💫 Дякую за розʼяснення
Плакулька• 06 июня 2025
Ответ дляПоросенка
Это ж от банка зависит
Они выставляют требования

А процедура такая, как я описала. Но на финансовые документы апостиль обычно не просят - это слишком сложно - это ж не документы, выданные государственными органами - там просто поставить апостиль