Найщасливіша• 29 октября 2025

Я не хочу жити в інстаграмі. Чи є зараз бізнес без соцмереж?

Є діючий бізнес, продажі та власне виробництво продукції. Останній рік ситуація така собі, хотілося б більшого, але розумію, що треба бути вдячними й за те, що є. Конкуренти рвуть п´яту точку та валять контент в інсті, тіктоці, наймають блогерів для реклами, змушують персонал постійно записувати та викладати якісь дурні сторізи.
Я не люблю соцмережі, не веду свої, та в цілому не хочу влазити в це все. Вважаю, що краще надати більшу знижку гуртовим клієнтам та посередникам, щоб стимулювати продажі, аніж платити контент-мейкерам та тероризувати персонал постійними дурнуватими відосиками. В мене є інтернет-магазин, його профіль в інсті, ми викладаємо фотки, відео, якщо є новинки або якісь акції. Але в мене немає 10 сторіз за день та 5 рілсів. Немає блогерів, які за гроші хвалять продукцію. І я не хочу, щоб вони були. Мене це все дратує. Але може я неправа та заради розвитку бізнесу треба "полюбити" всю цю фігню?
Брюльтик• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
Десь рік тому я декілька місяців співпрацювала з СММ агенцією. Молоді дівчата, які дуже багато балакають, багато пропонують, багато коштують, але реальної користі та збільшення продажів я не побачила від них. Вони хапалися за голову, що й інтер´єр в нас не трендовий в офісі, й пакування товару застаріле, немає крафтових пакетиків, брендових коробочок і т. д. І треба рілси, сторізи, активності... Ну добре, замовили коробочки. Провели декілька конкурсів... Ще там щось робили згідно їх контент - плана. Грошей більше в кишені в мене від них не стало
Їх (грошей) стало трохи більше у тих дівчат)
Сірничок• 30 октября 2025
Вас ваши продажи устраивают или надо поднимать.
Как_б_не_так• 30 октября 2025
Немає в мене нічого, крім якісного товару. Замовлення до липня наступного року . Вайбер для спілкування і все.
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляБрюльтик
Ось про це й мова. А навіщо мені цих дівчат годувати? Вони мені по факту нічого не зробили, щоб мені був резон оплачувати їхні послуги. Мені є резон своїх менеджерів годувати, які вмовлять клієнтів спробувати новинки (особливо оптових клієнтів). Тут я бачу сенс. А балаканина... Яку ще й самим знімати треба, заплативши гроші за СММ - ну таке
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляСірничок
Треба підіймати, бо раніше було більше. Зараз логічно, що є проблеми, війна на дворі. Але ж конкуренти не сплять
Я тут Живу• 30 октября 2025
Не нужно ничего любить, достаточно перестать жлобиться и нанять нормального сммщика.
Я тут Живу• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
В нас є сайт. І якщо гуглити саме нашу продукцію - то ми на першій сторінці, разом з представниками. Якщо ж гуглити групу товару - то вилізти на першу сторінку це дуже, дуже дорого. І взагалі малореально, бо дуже велика конкуренція
Это не соцсети, это сео-оптимизация.
Брюльтик• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
Мені наприклад цікаво спостерігати як свій магазин показує власник)
Якщо це іще й одяг то взагалі.
Є однин відомий магазин одягу то там дві власниці носять свій одяг. Виходь в ефір і ти бачиш як це одяг сидить на людині, як він виглядає «в русі» , завжди там щось купую
Я тут Живу• 30 октября 2025
Ответ дляСірничок
Сайт разрабатывала б, чтоб на первой странице в гугле если искать. Как вариант, или это устарело?
Не устарело. Но мы же не знаем какой сайт у автора, кто его разрабатывал, и кто оптимизировал.
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
Наймала. Написала про досвід в коментах. В місяць вони мені коштували біля 1000$ та ще окремий бюджет на рекламу в фейсбуці, інсті, ще там десь. Ну і окремо ще монтаж відео, зйомки. Це якщо ми не своїми силами робимо, а наймаємо відеографів. Розцінки вогонь, по 200-300 баксів за відео в соцмережу
Я тут Живу• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
У вас своя тм?
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляБрюльтик
Якщо це іще й одяг то взагалі.
З одягом трошки все інакше, його реально треба демонструвати на людях. А наш товар це не одяг. Я не буду знущатися з менеджерів, щоб вони знімали, як вони шампунем голову собі миють або руки милом, або підлогу засобом для підлоги
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
У вас своя тм?
Так
Я тут Живу• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
Так
Тогда вам нужно продвигать тм. У вас патентный домен? В смысле сайт это название бренда.ua или название бренда.com.ua?
Брюльтик• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
А можливо ваші менеджери тільки на те і чекають, щоб голову гарним шампунем помити чи кремом ручки намастити)
* не ображайся) це трохи жарт
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
com.ua
ТМ продвинута, ми не новачки на ринку. Продукція продається і в регіонах, і в столиці, досить велика база постійних оптових клієнтів, хто продає нашу продукцію.
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляБрюльтик
* не ображайся) це трохи жарт
Та вони миють, але ж на камеру це знімати не дуже хочуть😆 І я теж не хочу
Я тут Живу• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
com.ua
Вам нужно купить вашбренд.ua, и очень грамотно оптимизировать сайт. Если вы не новички, у вас должен быть хотя бы один маркетолог. Если нет, то пора о не подумать. Зачем маркетолог: вам нужно проанализировать каналы сбыта: с чего больше всего заработка (оптовики, партнера, диллеры, и т.д.), и где есть точки роста. А потом перепилить сайт так чтобы под все ваши каналы сбыта, и точки роста были страницы. На сайт жлобиться не надо: не делать на проме, не делать у случайного фрилансера, и т.д. Итого: маркетолог (может быть не на постоянку, а подрядчик), только толковый, и команда разработчиков (там нужен сеошник, дизайнер, копиры, ну и сами разработчики). Маркетолог потом должен отслеживать эффективность нового сайта и корректировать стратегии продвижения. И если вы в дальнейшем и начнете продвигать в соцсетях, то будете продвигать не отдельные продукты, а ваш бренд. В эту сторону вам и нужно двигаться.
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
А що мені дасть новий сайт? Якщо новий потенційний партнер зацікавиться моєю продукцією - він і на теперішньому сайті знайде всі контакти, а також зможе зробити замовлення. Всі позиції актуальні, мають повний опис, студійні гарні фотографії.
Ви це бачите якось інакше?
Я тут Живу• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
Ви це бачите якось інакше?
Ну, как по мне это стремно когда у тебя не выкуплен домен - твооя тм, это раз.
По поводу сайта: вы рассуждаете как типичный представитель малого бизнеса. Я не вкладываю негатива в эти слова. Но при этом вроде бы как не хотите отставать. С таким подходом отстанете обязательно. Вам нужно думать не ’если потенциальный партнер захочет’, а думать ’как мне искать новых партнеров?’. Для этого нужно проанализировать имеющихся, понять кто они, и для таких же как они сделать посадочные страницы на сайте. Никто не хочет напрягаться. И ваши потенциальные партнеры тоже. Пример: партнер думает ’хм, мне нужны недорогие украинские шампуни, что бы мне закупить’, и начинает гуглить. На месте ’недорогих’ подставте то что вам актуально: органические, натуральные, сделанные на слезах карпатских девственниц. Но вы должны знать по каким ключевым словам вас могут искать партнеры. Даже если это что-то непонятное обывателю.
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
Як це відбувається в нас - розповім. Нас ніхто не гуглить так, як ви пишете. Потенційні представники приходять по ’сарафанному радіо’, бо бачили нашу продукцію в інших магазинах свого регіону, купили щось та воно їм сподобалось, або в них питали їх клієнти ’а чи немає ось цієї ТМ в вашому асортименті?’. Такі гуртові клієнти прицільно зв´язуються з моїм відділом продажів та з´ясовують умови закупки, строки відвантаження, нюанси оплати. Тобто немає такого, що якийсь регіональний підприємець з умовних Черкас сидить, колупається в носі та розмірковує ’а що б мені ще взяти на продаж, погуглю, що ж мені гугл запропонує’
Я тут Живу• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
Понимаю. Но с таким подходом и не станут) Вам нужно продвигать ТМ, это самый надежный вариант. И да, это игра в долгую. Результаты вы можете увидеть... скажем года через два. Но это работа на будущее.
зы: если вы ориентируетесь на местный предпринимателей, вам может быть выгодней закупить банеры по вашей и соседним областях. Короче, по любому вам нужен нормальный маркетолог.
автор Найщасливіша • 30 октября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
Мені тема з банерами більше імпонує, ніж вся ця метушня в соцмережах. Бо купити на місяць 5 банерів в облцентрах з зображенням 2-3 флаконів умовного шампуню та текстом ’а ти вже це купила?’ може бути значно більш дієвим, ніж блогерська сторька, де той шампунь на 3 секунди в кадрі покрутять, а на наступний день так само покрутять інший.
Принцепесочка• 30 октября 2025
Ответ дляНаизнанку
Читала как то - одна косм компания проаназировала откуда идет клиентура и выяснилось что меньше всегт с интернета
По итогу они закупили бигборды.
Тк они больше запоминаються .
Я лично ничего с Пинтереста сделать не могла пока не распечатала на принтере фото вещи и не повесила на стену.

Есть понятие потери цели при переходе в другое помещение (это как то научно называется, но я не помню) .
Люди теряются от перенасыщености информаций.
Надо в офлайн выходить, интернет скисает.
И да, у меня куча антибаннеров везде. Я не вижу ту рекламу, а если влогер лялякает - перехду на другкю вкладку.
Я на декількох блогерів підписана. Так,іноді дивлюсь. Вони рекламують по кругу одне й те саме. Як тільки починають щось рекламувати - перегортаю.
Я не Тролль• 30 октября 2025
Працюю в інтернет магазині взуття, відосів з дурнуватими трендами, танцями, приколами і т.п. теж немає, це не впливає на продажі
ФрекенБок• 30 октября 2025
Я б не робила відосики в інсті, також це не люблю, але сторінка все ж має існувати з каталогом, контактами та посиланням на сайт. Можна прокручувати рекламу нової продукції. Зрозуміло, що це не для оптовиків, а для того, щоб були бажаючі те придбати та шукали у ваших оптовиків. Ще дієві презентаційні зразки продукції для потенційних клієнтів, але попередньо потрібно, щоб хтось їх шукав (по телефону, на пошту листи, участь у виставках)
Чемна панночка• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
Я покупець, і скажу вам чесно, мені пофіг на пакування і крафтову коробочку!
Головне, щоб доїхало цілим, а оті візитки, коробочки і крафтофі пакети відразу ідуть в мусорку! Головне якісний товар, все інше непотріб за який я, як покупець платити не хочу.
Стопясят раз обсуждала• 30 октября 2025
Є, на ринку торгувати. Та й те, у кого ми м´ясо купуємо, є соцмережі))
Чемна панночка• 30 октября 2025
Ответ дляМона Лиза
Ніколи не купую за рекомендацією блогерів, всі розуміють що то реклама і вони не користуються цим продуктом і відгук відповідно необ´єктивний.
Згодна з Вами повністю!
Мастер Класс• 30 октября 2025
Ответ дляНайщасливіша
Одне із залипонів - відео, де чистять/миють килим. От мґпростотяк попадає таке, то дивлюся завжди, якщо б там рекламували засіб, то я мабуть купила. Але такі відео зазвичай без реклами