Чижик Пижик• Изменено 09 декабря 2025

А хто вас буде підмивати в старості і виносити горщик?

Те, що ми всі зістаримося і станемо для своїх рідних тягарем та обузою - це факт. І мені моторошно навіть уявити, коли я стану маломобільною людиною і за мною хтось буде доглядати і підмивати мене. От яка для вас більш прийнятна опція на цей період життя?

На цю тему наштовхнула ситуація з сусідом. У нього маломобільна мати, і він за нею доглядає: підмиває, переодягає, обстірює, вигулює тощо. Сестра його взагалі не бере ніякої участі, виїхала наче в Германію кудись, ще на початку повномасштабки, ну і звідти дає якісь настанови брату.

А ще моторошно, що ми можемо якось ’попаятись’ на старості і стати якимись такими моральними вампіршами-тираншами.

Той згаданий сусід намагався наймати якихось сиділок. Але в його матері дуже противний характер. Люди просто не витримували поряд з нею й місяця - вона їх морально знищувала. Вона все життя працювала на керівничій посаді й має такий власний тиранічний характер. Ця жіночка зберегла ясність розуму, пам’ять, ядовитий сарказм, але тіло її почало здавати. Якось на посаду сиділки до неї пробувалася і моя однокласниця - вона світла, добра людина. Так вона там такого натерпілася і начулася про себе від тієї тиранші… Плакалася мені, розповідаючи про цей досвід. Як її принижували, висміювали її зовнішність, що в неї руки і плечі як у мужика. І обляччя сільске, безпородне. Вона не тільки їй памперси міняла а і сраку підмивала, а ще фарбувала їй ті три волосини на голові, також і манікюр, педикюр робила. А та тиранша накрутила собі, що сиділка хоче ’охомутать’ її сина, щоб отримати прописку, ну і усе таке інше. Довбала її за це морально. І так вижила її. І після такого досвіду з сиділками син знову возиться з матір´ю сам. Підмиває, обстірує, бо ніхто не витримує. А гордість не дозволяє їй йти в будинок пристарілих, бо вона хоче жити в рідних стінах, які належать їй!

І от що робити в такій ситуації - я не знаю.

Я от розглядаю будинок престарілих. Але знаю, що там життя теж не цукор. Бо на таку роботу люди йдуть не від кращого життя. Знаю що є такі пансіонати, де зі старими спілкуються як на зоні, командним тоном: ’Бєгом встала! Развєрнулась! Ноги подтянула! Що ти як чєрепаха мля!’ Тому теж якось лячно, що якась сиділка з характером тюремної наглядачки буде гарчати на тебе через твою старечу незграбність.

То який у вас сценарій на такий період життя? Що для вас було б кращим варіантом, коли ви станете тягарем і вас треба буде підмивати та робити усю іншу волокіту?
Результат:
вже голосів: 69
52 (75.36%) Піду в будинок пристарілих
11 (15.94%) Мені винаймуть сиділку
3 (4.35%) Невістка, хто ж ще
1 (1.45%) Донька підмиватиме
1 (1.45%) Син підмиватиме
1 (1.45%) Хтось з родичів та близьких
Анонимус Я• 09 декабря 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Ну просто цікаво, хто як готується до цього, бо усіх нас таке ж чекає
Ви нічого тут не дізнаєтесь.
Теоретично, всім по...й
Тролю як можу• 09 декабря 2025
Ответ дляНічний дожор
Почему женщины считают, что дети им должны подмывать ж.опу в старости?
Чому діти рахують, що мають отримати все майно батьків у спадок?
автор Чижик Пижик • 09 декабря 2025
Ответ дляНічний дожор
Авториха, ты рожала для ухаживания в старости?
Ні, але в нашій країні - це поширена практика, коли діти возяться з батьками на старості. Я не стверджую, що саме так і потрібно.
автор Чижик Пижик • 09 декабря 2025
Ответ дляМой_ужин
Евтаназію
Так заборонена ж
Мой_ужин• 09 декабря 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Так заборонена ж
Може років через 50 вже буде дозволена.
Госпожа_тамагочи• 09 декабря 2025
Ответ дляТролю як можу
Да, видимо проще майно продать и в дом престарелых или за деньги от недвиги нанять себе сиделку, чем помощи от дитяток ждать
Приму в дар• 09 декабря 2025
Ни на кого не рассчитываю. Надеюсь, что помощь не будет нужна. В идеале иметь финансовкю подушку/пассивный доход, в крайнем случае нанять постороннего приходящего человека
Тирамісу на терасі• 09 декабря 2025
Откуда я знаю как сложиться моя жизнь в старости? Может я доживу до 90 лет и буду ещё на пробежки выходить с подружками, а может в 60 стану больной и немощной, где при этом будут мои дети, будет ли у них возможносто за мной ухаживать. Нафантазировать можно всё что угодно, но никогда не знаешь как сложиться жизнь
Тролю як можу• 09 декабря 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Якщо мова про реальну старість, то ’діти’ вже теж пенсіонери. Не бачу проблеми.
Ви так виклали свої думки, ніби батьки 80 +, а діточкам 20 років.
Амбасадор щастя• 09 декабря 2025
Як до такого можна готуватись?? Як вийде. Тим паче що ніколи не знаєш чи доживеш взагалі чи ні. В мене в сім´ї від інсульту чи ще якоїсь недуги помирали раніше середнього по країні. Але в мене сім´я не багата. А багаті певно можуть собі знайти фешенебельний пансіон.
Гореотума• 09 декабря 2025
Щодо старості. Я люблю своїх дітей.
Зараз я намагаюсь вкладатись в своє здоров´я.
Не жерти багато, фізично підтримувати тіло.
Якщо буду при пам´яті , постараюсь максимально звільнити дітей від себе.
Якщо без пам´яті....

В мене була бабуся з деменцією. Ми з мамою доглядали її.
Коли бабусЯ померла, моя мама на повному серйозі сказала.
Якщо не дай Бог зі мною станеться таке безумство. Підсип мені щось в їжу, і не мучайся .
Дякувати Богу мама хоч і старенька але при свідомій пам´яті

Але я теж бачила деменцію і не хочу щоб діти витрачали своє життя на мої гімна
Амбасадор щастя• 09 декабря 2025
Ответ дляТролю як можу
Яке майно? Всі старі мають майно?
Подвійна веселка• 09 декабря 2025
Ответ дляНічний дожор
Мужики раньше умирают, до этапа подмывания не все доживают. А женский организм живучий, вот и задумываются
Грибной_Дождик• 09 декабря 2025
Ответ дляМуркошечка
Та маман насмотрелась фильмов. Есть такой Сиделка
заработайте на нее еще , круглосуточный присмотр
благо наша свекровь лежала 4 дня ...
сочувствую тем у кого это больше
Ms. Android• 09 декабря 2025
Ответ дляНічний дожор
Лучше я умру до того момента, когда стану лежачей бабкой)
Накладете на себе руки? Чи як це можна замовить?
Ніхто такого не бажає, але це не залежить від нас.
Недавно знайомий вмер в 65 років. Йшов, впав і нема.
Мама так бідкалась, що отак вмер раптово, а ще б пожив.
А я кажу у нього прекрасна смерть, він пожив довге життя, виростив дітей, побачив внуків.
Не хворів, не був обузою.
Просто клас
автор Чижик Пижик • 09 декабря 2025
Ответ дляАмбасадор щастя
А ось реально багато тих, хто готується, таке властиво нашому менталітету. В моєму селі вже бабуся в 70 років відкладала собі на поховання, і її подруги теж так. Хоча це вже пережиток минулого. Тому цікаво, як майбутні старусі-совєтчіци планують чи бачать свою таку старість)
Кusalochka• 09 декабря 2025
Не планирую быть такой в старости. Вы так пишете, как буд-то это не исключая, а система. У нас из всей большой семьи только бабушка мужа была с сиделкой и то это случилось после травмы позвочника
автор Чижик Пижик • 09 декабря 2025
Ответ дляКusalochka
Ну я більше про смерть саме від самої старості, коли прожив довге життя, а не від якоїсь травми чи хвороби.
Не обижаюсь• 09 декабря 2025
Ответ дляЧумачечая Весна
Дом престарелых за границей
Отлично старички живут.
За несколько тыс.евро где угодно можно нормально жить
Детские_Будут?• 09 декабря 2025
Моя мама всю жизнь боядасл быть обузой детям, умерла за один день в больнице , бегала до последнего .., а папа слег( 9 месяцев мыли его с сестрой , благо рядом жили. Но это очень тяжело. Я надеюсь как мама или бабушка ( упала и умерла от инсульта)
Акуна_Матата• 09 декабря 2025
Вы из Киева? По описанию, очень похожа на женщину к которой мама пыталась устроится сиделкой. Прям очень: сын, руководящая должность, мерзкий характер, мама простолюдинка (моя). Деньги не плохие платил сыр моей маме, но она выдержала 2-3 недели (или даже меньше).
П.С. У меня трое детей. Смотрю сейчас на современную моду, что никто никому ничего не должен, то на них не надеюсь. Надеюсь, что может хоть робота какого-то купят, чтобы он за мной и мужем ухаживал)))
*Сын
Почемучечка• 09 декабря 2025
Не думаю що мене буде хтось підмивати. Я скоріше помру коли буду кудись бігти, на ходу.
Prervana• 09 декабря 2025
Я когда пытаюсь заговорить об этой теме со своим старшим поколением - то получаю форменную истерику. Люди вообще обо всем этом не хотят думать. А когда родственники внезапно сталкиваются с проблемой ухода - то не знают даже, как хотел бы ее решить болеющий человек. Потому что уже или деменция к тому моменту, или инсульт или ещё какая херня, отшибающая мозги

Мужу я сказала - если всё будет плохо, ищи любые варианты меня умертвить. Законно или ’случайно’ - тут уж как пойдет. С овощем в виде моей туши мучаться запрещаю.
Не обижаюсь• 09 декабря 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Так заборонена ж
В зимку вимикаєте батарею, відкриваєте вікно, випиваєте снодійне
Ms. Android• 09 декабря 2025
Ответ дляPrervana

Я вважвю, що хворіючу людину нема чого і питати. Робити так, як зручно рідним. Крапка
Хочу барабульки• 09 декабря 2025
Моя бабушка дожила до 96 лет и сама себя обслуживала целиком и полностью
Только видеть перестала
Никто не знает как будет
На детей тоже полагаться не стоит
Нужно по максимуму сохранять здоровье
Ms. Android• 09 декабря 2025
Ответ дляНе обижаюсь
Не прняла.
І що це дасть крім переохолодження.
Скільки те снодійне тримать буде?
Вже краще иаблеток наїстись і замнуть навіки.
Знать би яких таблеток
Чумачечая Весна• 09 декабря 2025
Ответ дляНе обижаюсь
Не совсем, так
Ситуация такая, что если у старичка нет денег на такой дом, маленькая пенсия
За него часть платит государство. Или даже все, в зависимости
Так как не могут они всю пенсию поиметь у старичка, обязательно часть оставляют на личные расходы
Но конечно в разных странах по разному, это про богатые
Prervana• 09 декабря 2025
Ответ дляMs. Android
Ну только родным потом жить с этим принятым решением. Или вы думаете, что дети, которые отдали своих стариков в дом престарелых, не мучаются от уколов совести? Хотя технически они все сделали правильно - старикам нужен уход, который они там получат
Залізний занавіс• 09 декабря 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Автор, нащо ці страшилки, повно людей вмирають в одну мить, будучи умовно здоровими. Сподівайтесь і ви на таку смерть, раз вона все одно неминуча. І поменше думайте про це, краще гроші збирайте на старість і не псуйте відносини з родиною