Чижик Пижик• Изменено сегодня в 14:27
А хто вас буде підмивати в старості і виносити горщик?
Те, що ми всі зістаримося і станемо для своїх рідних тягарем та обузою - це факт. І мені моторошно навіть уявити, коли я стану маломобільною людиною і за мною хтось буде доглядати і підмивати мене. От яка для вас більш прийнятна опція на цей період життя?
На цю тему наштовхнула ситуація з сусідом. У нього маломобільна мати, і він за нею доглядає: підмиває, переодягає, обстірює, вигулює тощо. Сестра його взагалі не бере ніякої участі, виїхала наче в Германію кудись, ще на початку повномасштабки, ну і звідти дає якісь настанови брату.
А ще моторошно, що ми можемо якось ’попаятись’ на старості і стати якимись такими моральними вампіршами-тираншами.
Той згаданий сусід намагався наймати якихось сиділок. Але в його матері дуже противний характер. Люди просто не витримували поряд з нею й місяця - вона їх морально знищувала. Вона все життя працювала на керівничій посаді й має такий власний тиранічний характер. Ця жіночка зберегла ясність розуму, пам’ять, ядовитий сарказм, але тіло її почало здавати. Якось на посаду сиділки до неї пробувалася і моя однокласниця - вона світла, добра людина. Так вона там такого натерпілася і начулася про себе від тієї тиранші… Плакалася мені, розповідаючи про цей досвід. Як її принижували, висміювали її зовнішність, що в неї руки і плечі як у мужика. І обляччя сільске, безпородне. Вона не тільки їй памперси міняла а і сраку підмивала, а ще фарбувала їй ті три волосини на голові, також і манікюр, педикюр робила. А та тиранша накрутила собі, що сиділка хоче ’охомутать’ її сина, щоб отримати прописку, ну і усе таке інше. Довбала її за це морально. І так вижила її. І після такого досвіду з сиділками син знову возиться з матір´ю сам. Підмиває, обстірує, бо ніхто не витримує. А гордість не дозволяє їй йти в будинок пристарілих, бо вона хоче жити в рідних стінах, які належать їй!
І от що робити в такій ситуації - я не знаю.
Я от розглядаю будинок престарілих. Але знаю, що там життя теж не цукор. Бо на таку роботу люди йдуть не від кращого життя. Знаю що є такі пансіонати, де зі старими спілкуються як на зоні, командним тоном: ’Бєгом встала! Развєрнулась! Ноги подтянула! Що ти як чєрепаха мля!’ Тому теж якось лячно, що якась сиділка з характером тюремної наглядачки буде гарчати на тебе через твою старечу незграбність.
То який у вас сценарій на такий період життя? Що для вас було б кращим варіантом, коли ви станете тягарем і вас треба буде підмивати та робити усю іншу волокіту?
Зробіть вибір:
вже голосів:
Донька підмиватиме
Син підмиватиме
Невістка, хто ж ще
Хтось з родичів та близьких
Мені винаймуть сиділку
Піду в будинок пристарілих
Ms. Android• сегодня в 14:49
Ответ дляPrervana
Ну только родным потом жить с этим принятым решением. Или вы думаете, что дети, которые отдали своих стариков в дом престарелых, не мучаются от уколов совести? Хотя технически они все сделали правильно - старикам нужен уход, который они там получат
То ж я і кажу, що треба викорінювать ці муки совісті
Чумачечая Весна• сегодня в 14:50
Ответ дляPrervana
Иностранцы никто не мучается
Приезжают на выходных с внуками
И так это нормально у них, положено
Наши только мучаются всю жизнь за что-то, нация мы такая
Приезжают на выходных с внуками
И так это нормально у них, положено
Ответ дляMs. Android
Невозможно( во всяком случае в нашем менталитете. У нас самое страшное, что могло случиться с человеком - это дом престарелых. Говно по стенам мазать, с ножом голяка по подъезду бродить, родных изводить годами - это норм, это жизнь. А вот дом престарелых это ад как он есть.
Амбасадор щастя• сегодня в 14:52
Ответ дляЧижик Пижик
А ось реально багато тих, хто готується, таке властиво нашому менталітету. В моєму селі вже бабуся в 70 років відкладала собі на поховання, і її подруги теж так. Хоча це вже пережиток минулого. Тому цікаво, як майбутні старусі-совєтчіци планують чи бачать свою таку старість)
Ну відкладати на поховання і планувати сиділку це різні речі. На поховання треба всім мати, кому не байдуже що з їхнім тілом буде, в ідеалі.
А сиділку...
Ну от у мене в будинку жила стара жінка, років за 80 (зараз не знаю, не бачила останнім часом). До війни її рідні діставали всіх мешканців будинку, кого тільки могли, дзвонили, сильно просили щоб їй хтось допомагав, продукти з супермаркету носив хоча б. Навіть 70-річних просили. Іноді хтось погоджувався. Почалася війна. Хтось виїхав, хтось вмер. Ми відключили телефон. На скільки я розумію вони так і не схотіли самі за нею доглядати і не знайшли бажаючих. То вони їй купили таку підпору на 4 ніжках з колесиками, я не пам´ятаю як воно називається, ходунок чи що. От вона з ним сама і ходила до супермаркету вже кілька років під час війни. Повільно, і були випадки що поки дійде до супермаркету то й тривога лунає, але сама. Що з нею далі було не знаю. Навряд чи вона це планувала, напевно думала що діти попіклуються. А от так.
А сиділку...
Чумачечая Весна• сегодня в 14:52
Ответ дляЗалізний занавіс
Автор, нащо ці страшилки, повно людей вмирають в одну мить, будучи умовно здоровими. Сподівайтесь і ви на таку смерть, раз вона все одно неминуча. І поменше думайте про це, краще гроші збирайте на старість і не псуйте відносини з родиною
Папин друг копал во дворе грядки
Что-то жарко было в тот день. Пришел в дом полежать, уснул и не проснулся
Сердце остановилось
А не болел и не жаловался
Под 70 ему было. Нашла семья, думали, что он просто спит .. даже улыбка была на лице
Сердце остановилось
А не болел и не жаловался
Не обижаюсь• сегодня в 14:53
Ответ дляMs. Android
Не прняла.
І що це дасть крім переохолодження.
Скільки те снодійне тримать буде?
Вже краще иаблеток наїстись і замнуть навіки.
Знать би яких таблеток
І що це дасть крім переохолодження.
Скільки те снодійне тримать буде?
Знать би яких таблеток
Є багато історій як люди ввечері ломали ногу десь у лісі, а зранку вже труп, людина при цьму була у теплому одязі
Ответ дляЧумачечая Весна
Иностранцы никто не мучается
Приезжают на выходных с внуками
И так это нормально у них, положено
Приезжают на выходных с внуками
И так это нормально у них, положено
Да, там всё проще. Но там старики сами добровольно отправляются в пансион на старости лет. У нас радикально иной взгляд на эти учреждения. И зуб даю, ваша бабушка будет рыдать от ужаса и спрашивать ’за что?’ , если вы ей скажете ’завтра ты переезжаешь в дом престарелых’
из желе я• сегодня в 14:54
я не народжувала дочку для своєї старості, я народила її для її щасливого життя. За нами з чоловіком доглядати вона не буде. Задача дорослих людей намагатися підтримувати здоровʼя і думати про фінансове забезпечення свого пенсійного віку.
Ms. Android• сегодня в 14:57
Ответ дляPrervana
Да, це так.
Але покоління змінюються.
Раніше норм було 3 покоління жити разом, і так всі в купі і дітей нянчили, і доглядали за старими.
Тепер в моді всім окремо, то прийде розуміння і в домах престарілих доживать. Але це вже піде від нашого покоління. З попередніми ще проблемно
Але покоління змінюються.
Амбасадор щастя• сегодня в 14:55
Ответ дляMs. Android
Не прняла.
І що це дасть крім переохолодження.
Скільки те снодійне тримать буде?
Знать би яких таблеток
І що це дасть крім переохолодження.
Скільки те снодійне тримать буде?
Знать би яких таблеток
Від переохолодження вмирають. Так якась відома 17-річна співачка в Японії померла. Напилася і заснула на лавочці біля її дому. Вдягнена була не тепло. До ранку померла.
Чумачечая Весна• сегодня в 14:55
Ответ дляPrervana
У меня уже нет бабушки. Рано умерла
Даже не знаю, что бы она сказала
Да, они сами соглашаются на такие дома. Если психически здоровые
Но там ещё услуга есть, если не хочешь в такой дом, можно выписывать соц работника на дом
Продукты принести, давление померить или на прогулку свозить
Даже не знаю, что бы она сказала
Нічний дожор• сегодня в 14:56
Ответ дляТролю як можу
Чому діти рахують, що мають отримати все майно батьків у спадок?
Какое наследство? У меня никакого наследства нет) и у меня нет долга перед родителями.
Чумачечая Весна• сегодня в 14:56
Ответ дляMs. Android
Да, це так.
Але покоління змінюються.
Вообще да, война так разбросала людей, что нормальные дома престарелых бы очень многих выручили
Нормальные конечно, и за приемлемые деньги
Міні-бікіні• сегодня в 14:56
Ответ дляPrervana
В 90% они рыдают от ужаса, потому что понимаю, что там не выйдет трепать нервы никому. Никто носится с ними не будет. Слушать не будут. Указания выполнять не будут. По ушам ездить не дадут. Будут относится как к непослушным детям. А так никто не хочет.
Ответ дляАмбасадор щастя
У меня так коллега умер. На новогодние праздники перебрал, возвращался домой, потерял ключи. Прилег на лавочку у подьезда и всё. При этом жена была дома, но под эгидой ’шляется где-то опять скотина’ даже не пробовала его искать до самого утра. А утром его уже соседи нашли
Ms. Android• сегодня в 14:58
Ответ дляЧумачечая Весна
У меня уже нет бабушки. Рано умерла
Даже не знаю, что бы она сказала
Мабуть, соц працівник положено тільки тим, хто без рідних
Ответ дляЧумачечая Весна
У меня уже нет бабушки. Рано умерла
Даже не знаю, что бы она сказала
С ролью соцработника у нас отлично справляются и дети, и внуки. Пока человек в сознании и относительно мобилен.
Нічний дожор• сегодня в 14:58
Ответ дляПриму в дар
Ни на кого не рассчитываю. Надеюсь, что помощь не будет нужна. В идеале иметь финансовкю подушку/пассивный доход, в крайнем случае нанять постороннего приходящего человека
И вдруг кирпич на голову упадет
Ответ дляМіні-бікіні
Я не склонна демонизировать бабушек и дедушек. А то, что к старости уже теряется гибкость характера и суждений - это факт. Ей и в молодости не все обладают
Чумачечая Весна• сегодня в 15:03
Ответ дляMs. Android
Нет, от этого не зависит.
Родные не обязаны жить с бабушкой и тем более внуки
если человек работает, он как бы занят и не навещает родителей, но, если не работаешь, то можно как-то оформится, что ты как сам соц работник, своей маме, и даже деньги получать. Небольшие, потому что норму часов пишут, но все же.
Крапипопка• сегодня в 15:04
Ответ дляЧижик Пижик
Ну це не виглядаєе як смерть від старості
Чому? Багато таких випадків. Це ідеальна смерть. Звичайно в старості. Коли прожив життя, виростив дітей, дочекався внуків.
Лукава_Кiшка• сегодня в 15:13
Никто не знает, соседку смотрел сын наркоман, потом когда он умер, благополучный сын и две внучки просто закрыли еле ходячую бабку и через день наведывались.
Роза в вазі• сегодня в 15:15
Планую, щоб коханий чоловік мене пережив, він зможе. Під час вагітностей і після пологів він показав, що зможе все. Випереджаючи напишу, що і я для нього готова на все. Але звісно я такого не бажаю ні йому, ні собі, ні тим паче донькам. Краще помру до того як стану в такому стані. Може евтаназію до того часу якусь придумають… Ну або в крайньому випадку роботи зʼявляться, китайці вже навигадували дуже багато цікавинок, щоб полегшити догляд за лежачими хворими, чому б не створити робота помічника під контролем близької людини.
Последний вагон• сегодня в 15:16
Надіюсь рано вмерти, хоч всі довгожителі за 90 в мене🥹
А так нічого поганого в таборі доя дорослих не бачу в своєму скредовищі серед своїх
Детские_Будут?• сегодня в 15:16
Ответ дляЛукава_Кiшка
Мою тетю досматривают подруги, трое детей , старший умер и муж умер, дочка в Германии с внуком, младший сын даже воды не подает, хотя живут в одной квартире, он не очень благополучный. Вот так подруги и ходят
Чучело-Мяучело• сегодня в 15:17
Ответ дляКрапипопка
Да сейчас многие детей по быстрому, и в 18 на свои хлеба отправили
А внучку моя свекровь забывала как зовут. У неё другие радости в жизни, отдыхать на морях, по музеям ходить
Чучело-Мяучело• сегодня в 15:18
Ответ дляДетские_Будут?
Очень странно что дочка не забрала мамку в Германию
Там бы ей оформили уход нормальный
Хотя, может сама мама не захотела
Там бы ей оформили уход нормальный
Хотя, может сама мама не захотела
Детские_Будут?• сегодня в 15:21
Ответ дляЧучело-Мяучело
Там бы ей оформили уход нормальный
Хотя, может сама мама не захотела
Там бы ей оформили уход нормальный
Хотя, может сама мама не захотела
У них отношения не очень всю жизнь были, я и не лезу туда со своими советами
Просериарила молодость• сегодня в 15:21
Я сейчас в стране ЕС, где разрешен ассистированный суицид. Если не будет сил себя содержать, то рассматриваю такой вариант. Надеюсь, буду в адекватном умственном состоянии. А если не буду, то все равно кто будет мне жопу вытирать. При деменции там уже не человек, а так…
Чучело-Мяучело• сегодня в 15:25
Ответ дляДетские_Будут?
Тогда понятно