Своего не предлагать• вчера в 13:17

Анализы на гормоны во время приема кок

врач назначил анализы во время приема кок, кок принимаю больше года. анализы на тестостерон общий и свободный, дгеа, пролактин есть ли смысл такое сдавать? или сменить нужно врача?
Працівниця року• вчера в 13:21
Ні,немає. Це будуть не ваші показники,а підправлені гормонами. У мене тестостерон був нормальний на кок,а без вище норми.
Удальонка• вчера в 13:21
Змініть гінеколога.
Коли була в такій самій ситуації як ви, то при здачі аналізів мене запитували чи приймаю я гормони, вони це зазначили
Працівниця року• вчера в 13:24
Коротко: у більшості випадків здавати статеві гормони під час прийому КОК – немає сенсу.

Поясню чому:

🔸 Чому аналізи малінформативні на КОК
Комбіновані оральні контрацептиви пригнічують власну овуляцію та змінюють рівні більшості гормонів:

естрадіол і прогестерон стають низькими через блокування овуляції;

ФСГ і ЛГ знижуються;

рівень тестостерону знижується через підвищення ГЗСГ.

Через це аналізи не відображають реальної роботи твоєї гормональної системи — вони показують ефект препарату, а не стан організму.

🔸 Коли аналізи все ж можуть бути потрібні
Є винятки, коли лікар може рекомендувати гормональне обстеження незважаючи на прийом КОК:

підозра на пролактиному (оцінюють пролактин);

перевірка щитовидної залози (ТТГ, Т4 — КОК не спотворюють ці показники);

оцінка наднирників (ДГЕАС, кортизол — залежить від ситуації);

якщо є незвичні симптоми, що виникли після початку КОК, і потрібно виключити інші причини.

🔸 Якщо потрібно оцінити саме статеві гормони
Щоб отримати достовірні результати (ФСГ, ЛГ, естрадіол, тестостерон, прогестерон):

КОК варто відмінити мінімум на 1–3 місяці, щоб цикл відновився.
Ромашка -3390• вчера в 14:43
Мне тоже назначили на гормоны.Принимаю Визан, ( это гоормональные )врач хочет перевести на кок.
Буду сдавать
Джипити тоже сказал ,что это бессмысленно сдавать на фоне приема гормонов
Но врач назначил в Добробуте, ему виднее
автор Своего не предлагать • вчера в 15:09
Ответ дляРомашка -3390
Буду сдавать
вы имеете ввиду перевести на другие кок?)
Ромашка -3390• вчера в 18:36
Ответ дляСвоего не предлагать
Я не кок пью сейчас, а гормоны