Області пітьми• вчера в 20:24

Створення пасивного доходу

Якщо є тільки заробітна плата й не досить велика. Але умовно 100 у.е в місяць можна відкладати. Який би спосіб обрали ви?
Особисто я знайома з: відкласти просто 100у.е, депозит, облігації. Правда так й не змогла розрахувати рентабельність. Як ви вважаєте в що варто вкладатися?
Зробіть вибір:
вже голосів: 48
Депозит
Зберігання в у.е.
Облігації
Ваш варіант
автор Області пітьми • вчера в 21:06
Ответ дляХтоЯкщоНеЯ
по поводу ЕТФ, у меня есть опыт. через приват и монобанк выводила евро через Транфергоу на Интерактив брокерс.
покупала и ЕТФ и конкретные акции.
за период апрель -декабрь 25 на 5500 доларов на 1300 доларов выросла стоимость
як саме ви навчались? я також хочу спробувати, але думаю що саме цей вид доходу необхідно постійно контролювати?
Радуга-дуга• вчера в 21:07
Ответ дляОбласті пітьми
То звісно в житті ми не від чого не застраховані. Але я ось задумуюсь вже на що жити на пенсії, тому що як показують аналітичні довідки пенсії мені вже не бачити, а якось підстраховувати себе потрібно
Аналогично. Поэтому я собралась замуж за немца чтоб получить гражданство, а значит гарантированную соц пенсию. А там как карта ляжет. Я уже пидстаркувата, стажа в Украине у меня мало, да и укр пенсии такие, что на них не выживешь
автор Області пітьми • вчера в 21:08
Ответ дляРадуга-дуга
Так, ви більш глобальний підхід обрали для розширення можливостей, я поки збираюся по крупицям збирати
Радуга-дуга• вчера в 21:10
Ответ дляОбласті пітьми
Я всю жизнь стараюсь не сильно напрягаться. Удалось до войны, не напрягаясь отложить денег и купить недвижимость. Теперь с недвигой облом. Её больше нет. Поэтому хочу сделать последний рывок - гражданство. И расслабиться.
автор Області пітьми • вчера в 21:11
Ответ дляРадуга-дуга
так ви й ще талант маєте! нехай всі бажання збуваються!
Радуга-дуга• вчера в 21:12
Ответ дляОбласті пітьми
Спасибо. Пусть у вас тоже реализуются все ваши задумки!
автор Області пітьми • вчера в 21:13
Ответ дляРадуга-дуга
Дуже дякую!
Моль Моллівна• вчера в 21:13
Да... Чудове питання. Я теж думаю як би ото накопичити на пенсійний час і ще так щоб все в одну мить не згоріло як у моїх батьків в 90ті.
ДлинноНожка• вчера в 22:09
Маю депозит, відсотки знімаю, оплачую повністю комуналку.
Самая СоветЧиваЯ• вчера в 22:47
Ответ дляДлинноНожка
А,на життя?
Рожева юбка• вчера в 23:00
Ответ дляРадуга-дуга
Нал под подушкой. Началась война, я обмоталась деньгами и поехала в Европу. Посидела на пособии, выучила язык и пошла работать. А с депозитам и т д пришлось бы сразу своё тратить.
Для цього має бути фін подушка.
А те що описує автор - це інше.
Рожева юбка• вчера в 23:01
Ответ дляВиннипуховна
Автор, дозвольте влізти з питанням.
Дівчата, а хтось має досвід з ETF?
Я з GPT спілкувалася на рахунок накопичень на пенсію і він мені таке порадив.
ETF — це кошик.
Уяви:
ти купуєш не одну компанію
а одразу 500 або 3000
Наприклад:
ETF на S&P 500 = частинка 500 найбільших компаній США
ETF на світ = тисячі компаній з десятків країн
👉 Якщо:
одна компанія збанкрутувала — не страшно
одна країна впала — інші витягнули
Це антипод “все в одну корзину”.
В мене і ETF, і окремі акції
Рожева юбка• вчера в 23:03
Ответ дляАноним_1859
Рассказываю, я начиталась об инвестировании и решила попробовать. Выбрала 6 разных сфер экономики, где вот такой диверсифицированный портфель разных компаний.
За полгода итог пока не очень, из-за огромного провала акций блокчейн компаний пока -3% доходность общая. Я вложила немного, просто ради интереса. Но уже вижу что рисковать крупнее не буду, очень все непредсказуемо. До января доходность вокруг выходила около +10%, было интересно поиграть. Сейчас хотя бы вернуть все что вложила.
Це називається волатильність і те що відбувається - абсолютно нормально.
Прибутковість реальну дивитися треба мінімум за рік, тому що вона залежить і від сезонів, і від геополітики, і від економіки з політикою.
Чекати що акції ростимуть виключно вгору - це абсолютна відсутність бази.
Рожева юбка• вчера в 23:05
Ответ дляОбласті пітьми
А відсотки, які надходили частинами ви реінвестували? бо вони якось на окремий рахунок йдуть, й у сумі копійки
Так., краще реінвестувати
Виннипуховна• вчера в 23:27
Ответ дляРожева юбка
В мене і ETF, і окремі акції
Через якого брокера купуєте?
Нашого чи закордонного?
Виннипуховна• вчера в 23:31
Ответ дляХтоЯкщоНеЯ
покупала и ЕТФ и конкретные акции.
А через якого брокера купували?
Я поки повний нуль. Но GPT каже купувати через брокера Європи чи США, не нашого українського.
ХтоЯкщоНеЯ• сегодня в 00:40
інтераактив броекрс. сша. навчалась в інтернеті купа інфо, ютуб, телеграм, в інсті багато
ДлинноНожка• сегодня в 02:31
Ответ дляСамая СоветЧиваЯ
А,на життя?
🤔На життя зарплата.